Oszukane - w kilku słowach

Kiedy pogoda nie rozpieszcza, a do tego mamy jeszcze weekend nic nie stoi na przeszkodzie by wygodnie usadowić się i nadrobić zaległości w czytaniu lub oglądaniu. Wczoraj byłam aż nadto leniwa by czytać, więc zdecydowałam się na ogladanie filmu. Wybór padł na polską produkcję z 2013 r. w reżyserii Marcina Solarza pod tytułem " Oszukane". Jest to historia o dwóch, łudząco do siebie podobnych dziewczynach - Natalii i Magdzie, które spotykają się po 18 latach. Wówczas z dnia na dzień dowiadują się, że zostały zamienione w jednym ze szpitali i trafiły do zupełnie obcych  dla nich kobiety. Natalia wychowywana była jedynie przez matkę - Annę, pragnacą by córka podzielała jej pasję do baletu. Magda natomiast ma pełną rodzinę: ojca, matkę oraz siostrę - Anetę ( prawdziwą córkę Anny). Z każdą minutą filmu coraz bardziej widać, jak Natalia za wszelką cenę chce być zaakceptowana przez rodzinę Magdy. Zależy jej na tym by mogła spędzać z nimi każdą wolną chwilę, zajmując miejsce ich drugiej córki - Anety. Choć początkowo wydaje się, że relacje pomiędzy Magdą i Natalią są rewelacyjne to z czasem wszystko się zmienia, mimo że sobie przysięgały dozgonną miłość to ich znajomość nie przetrzymuje próby na jaką zostają wystawione. Obie bowiem darzą uczuciem tego samego chłopaka - Pawła.  Narastający konflikt pomiędzy dziewczynami staje się powodem bójki pomiędzy dziewczynami oraz sprawia, że przestaja się do siebie odzywać. Natalia ma wrażenie, że jest pozostawiona sama sobie staje się buntownicza i agrasywna. Dotąd wzorowa uczennica - teraz sięga po używki i staje się niebywale wyluzowana. Cała ta sytuacja nie jest również obojętna również i Annie, która nie potrafi się odnaleźć i sięga po leki. Dopiero Natalia dochodzi do siebie, Anna ociera się o śmierć i ląduje w szpitalu. Jest to dla dziewczyny swoisty " kubeł zimnej wody". 
Oglądając ten film wczoraj zastanawiałąm się, co muszą czuć ludzie którym przyjdzie znaleźć się w takiej sytuacji. Niewątpliwie, cały dotychczasowy świat legnie w gruzach. Dla wszystkich, jest to zupełnie nowe doświadczenie, z ktorym nie wiadomo jak sobie poradzić.
Pojawiają się wówczas liczne pytania - Czy warto było poznać prawdę? Czy miłość rozgrzesza wszystkie nasze działania? Czy tłumaczy nasze postępowanie? 
W rolach głównych wystąpili:

Katarzyna Herman jako Anna
Karolina Chapko - Natalia, Paulina Chapko - Magda
Ewa Skibińska ( Grażyna - matka). Artur Żmijewski ( Janusz - ojciec), Sylwia Boroń ( Aneta)
Kamil Kula jako Paweł
Te z Was, które jeszcze nie widziały  filmu "Oszukane" zapraszam do oglądania. Wszystkie te z Was, natomiast którym problematyka jest znana zachęcam do podzielenia się swoimi przemyśleniami i wrażeniami jakie wywołał. Podobał Wam się czy nie?Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje