Jesienne klimaty...

Jak nie kochać jesieni...

Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewie usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.

Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych.
Gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc,
 Gdy koi w twoim sercu codzienne tęsknoty...


T. Wywrocki

    Nadeszła już jesień a wraz z nią do łask powróciły cieplejsze płaszcze i kurtki. W momencie, gdy dodaję tego właśnie posta to ta pora roku na dobre zdążyła już się zadomowić wokoło. Astronomiczną jesień mamy od 22 września, kalendarzowa natomiast nastała 24 września. Pora ta na ogół kojarzy się wszystkim z deszczem, szarością i coraz gwałtowniejszymi podmuchami wiatru. Warto jednak zatrzymać w obiektywie, to co przychodzi nam na myśl kiedy charakteryzujemy pojęcie " złota polska jesień".
Wokół otaczają nas piękne kolory: zieleń, żółć i czerwień. Barwy typowe dla tej pory roku. Słoneczna pogoda sprzyja poprawie humoru, jednocześnie zachęca do długich spacerów i napawania się widokami. 
W powietrzu czuć już charakterystyczny zapach jesieni. Ludzie przygotowują się do nadchodzącej zimy. Dbają o otoczenie domów, grabią liście, których z  dnia na dzień coraz więcej  spada na ziemię. A drzewa zaczynają świecić nagimi gałęziami. 
Zdaję sobie sprawę, że jesienią pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Postanowiłam więc uwiecznić na zdjęciach urocze, jesienne krajobrazy...


Choć perspektywa jesieni nie zawsze napawa mnie optymizmem, to akurat na takie widoki mogłabym patrzeć w nieskończoność. I tu przyszedł mi pewien pomysł na wykorzystanie jesiennych fotek.
Każdy odnajduje w codzienności, coś co mu się podoba - chciałby to uwiecznić i zachować na dłużej. Sięga więc po aparat i robi zdjęcia. Coraz więcej i więcej ... A co potem? No właśnie lądują gdzieś na nośniku, zapomniane. Dlaczego nie sięgnąć po nie? Wystarczy zainspirować się, oprawić je w ramki i by cieszyły oko. Nie muszą to przecież być akurat zdjęcia z wakacji. Jesienne pejzaże również mogą nadać wnętrzu wyjątkowy charakter...


A Wy lubicie jesień? Zdecydowałybyście się na zawieszenie własnoręcznie wykonanych zdjęć w swoim wnętrzu?


Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje