Optymistyczny promyk słońca jesienią

Żółty to jeden z kolorów, które jesienią pojawiają się w naszym otoczeniu. Jednak nie mam tu na myśli ubioru mijajacych nas codziennie ludzi, a barwę liści spoczywających na drzewach i pod nimi. Stereotypowe podejście mówi, że kolor ten zarezerwowany jest jedynie na lato. Prawdą jest iż idealnie komponuje się z muśniętą słońcem skórą, dodaje energii, rozświetla a przede wszystkim wprowadza w dobry nastrój. 
Jak każda z Was zapewne zdażyła zauważyć jesienią garderoba kobiet staje się szara i ponura. Brak w niej optymistycznych akcentów. Jednak pocieszające jest to, że coraz więcej pań postanawia tchnąć w swoje stylizacje odrobinę życia, sięgając po żółte elementy garderoby. 
Kolor ten doskonale pasuje każdej kobiecie. Ważny jest tylko odpowiedni dobór odcienia, współgrający z kolorem cery i zapewniający wrażenie wypoczętej, świeżej i rozświetlonej skóry. 
Choć wiele kobiet rezygnuje z kupna odzieży w tej barwie, w obawie przed modową wpadką. Wbrew pozorom, stworzenie stylizacji z użyciem tego koloru nie należy do najtrudniejszych, ponieważ możliwe jest połączenie na wiele sposobów - dających zaskakujący efekt. Żółty idealnie komponuje się z niebieskim. Toteż zestaw z dżinsową koszulą, czy niebieskim topem oraz żółtymi spodniami gwarantuje wspaniały wyglad. Żółć również wdzięcznie komponuje sie z zielenią i bielą. Takie połączenie to gwarancja świeżego i eleganckiego wyglądu. 
Żółty świetnie wyglada łączony z niekonwencjonalnym fioletem oraz klasyczna czernią, szarością czy beżem. Nie są mu również obce etniczne czy kwiatowe wzory. 
W tym sezonie jak mówiłam króluje właśnie ta barwa. Jednak nie każdą z nas stać na to by eksperymentować z ubraniami tej tonacji. Dla mniej odważnych kobiet, które również chcą być trendy jest cała gama ciekawych dodatków, które odmienią szaro-bure zestawy, napełniając je energią. 
Jednak należy pamiętać, że jak we wszystkim tak i w modzie wskazany jest umiar. Podstawą jest przede wszystkim rezygnacja z tzw. total looków w kolorze żółtym a łaczenie barwy z innymi kolorami oraz dobór odpowiedniego odcienia. Żółty - kolor słońca i życia. Symbolizuje najważniejsze wartości: wiedzę, intelekt, oświecenie. Nie bez powodu była to ulubiona barwa Konfucjusza. Żółty kojarzony jest z ciepłem, radością, łagodnością i latem. Przynosi radość, optymizm i pobudza do działania. 

Osoby, które lubią ten kolor są twórcze, mądre, mające poczucie humoru. Cieszą się sympatią, są pogodne, bystre i otwarte. Mogą jednak cierpieć na nadwrażliwość. Kolor ten poprawia komunikację, bo jego wielbiciele lubią towarzystwo i rozmowy. 

Aranżacje żółtego, pomarańczowego i czerwieni pobudzają zmysły. A żółty zastosowany w wystroju wnętrz ociepla i przynosi dużą dawkę energii. 

Choć wydawać by się mogło, że żółty zarezerwowany jest wyłącznie dla pań i wykorzystywany jedynie w garderobie - to nic bardziej mylnego. 
Barwa ta na codzień może pojawić się postaci cieni do powiek i eyelinera.W pracy warto pomyśleć o nieco mniej wyzywającym makijażu. Na urlopie natomiast mozna śmiało eksperymentować.


Kolor ten śmiało moze również zagościć w męskiej garderobie. 
Zestaw nr 1  (bardziej formalny) żółte spodnie - czarna marynarka
Zestaw nr 2 ( inspirowany włoskim designem) - biała koszula - marynarka w niebieskim kolorze - żółte spodnie
Zestaw nr 3 ( jesienny) musztardowe spodnie - szara marynarka z grubego materiału.

Kończąc ten mega optymistyczny post zachęcam Was do eksperymentowania. Rozglądajce się dookoła, przeglądajcie prasę w poszukiwaniu inspirascji, czerpcie pomysły z otaczajacej przyrody a co najważniejsze nie bójcie się mieć swego indywidualnego stylu.

A Wy co myślicie o żółtym kolorze noszonym jesienią? Jesteście za czy przeciw?
Czekam na Wasze opinie na ten temat.

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje