W marynarskim stylu

Choć z każdym sezonem powraca, nie jest żadną nowością. Można natomiast powiedzieć, że jest swoistą podstawą mody. Początków doszukujemy się już w epoce wiktoriańskiej, za sprawą księcia Walii, który otrzymał od matki miniaturową wersję mundurku marynarzy Royal Yacht. 
www.snobka.pl
Wówczas strój ten stał się popularny i zasięgiem objął Europę.
W latach 30 i 40 XX w., w tak zwanym "złotym wieku" Hollywoodu powróciła moda na ów styl. Pojawiał się w filmach, reklamach i na plakatach. Nosiły go między innymi Marlena Dietrich, Greta Garbo, Audrey Hepburn.
Marynarski look, jednak zyskał popularność za sprawą Coco Chanel i jej stylu " mariniere". Charakterystycznymi elementami są przede wszystkim paski i wyraziste, czyste linie. Tło ma kolor bieli. W wersji nowoczesnej jest ostre i czyste, w wersji vintage - przygaszone beżem. Paski stanowią podstawę. Dominującymi barwami są: biel, czerwień oraz granat we wszystkich odcieniach. Te w kolorze niebieskim, czerwonym oraz żółtym doskonale sprawdzają się w stylizacjach codziennych. Czarne maja charakter formalny. Beżowe oraz szare są za to uniwersalne i idealnie pasują do zestawów z antracytem, brązem, granatem i czernią. 
W sklepach zalewa nas całą masa ubrań w marynarskim stylu, jednak nie dajmy się zwariować, bowiem wskazany jest i tutaj umiar. Wystarczy kupić - jedna, dwie rzeczy i umiejętnie je zestawiać z innymi elementami garderoby w myśl zasady - " mniej znaczy więcej".
T by Alexander Wang

Anya Hindmarch - Boat Bag - torba płócienna

Thread Social


Paul & Joe Sister 

Chloé - top

Powyższe zdjęcia pochodzą ze strony: www.zeberka.pl/art.php?id=7118
Styl ten obecnie jest bardzo modny i noszą go nie tylko zwykłe śmiertelniczki ale też tak zwani celebryci.
Poniżej kilka stylizacji znanych Polek właśnie z elementami marynarskimi.
A Wy co sądzicie o marynarskim stylu? Podoba Wam się?

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje