Mozaika w roli głównej

Do tej pory moje wnętrzarskie posty dotyczyły pomieszczeń w których oddajemy się błogiemu lenistwu, tym razem mowa o niczym innym jak o kuchni może nie tyle idealnej co takiej wymarzonej i nowoczesnej. Warto tu od razu na wstępie wyjaśnić co rozumiem przez słowo "nowoczesna". Nowoczesna kuchnia, powinna spełniać pewne kryteria, by móc to o niej powiedzieć. Przede wszystkim istotne jest by była PRAKTYCZNA. Z racji, że w kuchni przygotowujemy posiłki, co wiąże się z nieuniknionym bałaganem - należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie ścian.
Do tej pory wykorzystywano w tym celu płytki ceramiczne, jednak są one standardem. Ci, którzy chcą czegoś bardziej nowoczesnego, modnego i ekskluzywnego powinni zainwestować w nic innego, jak tylko w mozaikę. Nadaje się ona do wykorzystania na blatach, wokół kuchenek, mebli oraz ścian. Dodatkowym plusem jest jej odporność na wysoką temperaturę, co rozszerza zakres miejsc, gdzie może zostać użyta. Nie jest to co prawda odkrycie ostatnich lat, bo początki jej istnienia sięgają starożytności. Ze względu na dość kosztowny montaż i potrzebne doświadczenie ale też precyzję i wiedzę dopiero teraz staje się coraz popularniejsza. W sklepach dostępne są płytki w gotowych zestawach, które ułatwiają układanie. Toteż znacznie więcej osób decyduje się na właśnie takie rozwiązania w swoim mieszkaniu. Niewątpliwie, jednak najpiękniejsze są ręcznie układane mozaiki, z elementów nie większych jak element puzzli. Należy pamiętać, że jest to mozolna i nie łatwa praca a przy tym czasochłonna ale rezultat końcowy w pełni rekompensuje wszelkie trudy. Z ttrudem można bowiem oderwać wzrok od pięknych i oryginalnych wzorów powstałych z niewielkich elementów. Wybierając wzór warto wiedzieć, że modne są szachownice, plecionki, ciąg rombów czy spirale. Idealnie pasują zarówno do tradycyjnych jaki nowoczesnych wnętrz.

Foto: onetdb-import / Shutterstock
Foto: onetdb-import / Shutterstock

Foto: onetdb-import / Shutterstock
w Kuchni najczęściej wykorzystuje sie mozaiki ceramiczne, kamienne lub szklane - wykłądając nimi wolne przestrzenie pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami. Różnorodność barw i nasza inwencja twórcza pozwalają na stworzenie przepięknych, malowniczych i niepowtarzalnych rozwiązań. A Wy co o tym sądzicie? jak Wam się podoba?

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje