W angielskim stylu

Dość długo nie pojawiały się posty o tematyce wnętrzarskiej. Dlatego też najwyższa pora to zmienić. Mnie osobiście styl angielski zaraz kojarzy się z domami dziewcząt z powieśc L.M. Montgomery, które to emanują ciepłem i pełne są kobiecych akcentów w postaci kwiatowych motywów. To właśnie one tak mnie urzekają w tym oto stylu. Dodają wnętrzom kobiecego charakteru, bo widać w nich rękę pani domu. 
Styl ten pełen jest romantyzmu i elegancji. Łączy w sobie motywy kwiatowe - jak już wspomniałam, pastele oraz całe mnóstwo bibelotów. Nie może zabraknąć również drewnianych solidnych mebli, miękkich obić, poduszek,dywanów, ramek ze zdjęciami i całego mnóstwa porcelany. Elementem ważnym w salonie umeblowanym w stylu angielskim  jest kominek, na którym z powodzeniem zagoszczą urocze bibeloty. 
Choć mnie styl ten przywodzi na myśl angielskie salony nie są to jednak jedyne wnętrza gdzie się pojawia i wzbudza zachwyt. Chociażby taka sypialnia, która dla kazdego człowieka, powinna być azylem - miejscem w ktorym chce przebywać. Zaaranzowana w stylu angielskim, jest niewatpliwie idealnym miejscem dla każdej kobiety. Koniecznie należy wybrać odpowiednie łóżko, mebelki oraz dekoracje. One bowiem nadają pomieszczeniu angielskiego charakteru. Sprawiają również, że nie będziemy mieć ochoty wstać z łóżka tylko będziemy odawać się błogiemu lenistwu...
Zapewne niektórzy z Was uważają, że możliwości aranżacji domu w stylu angielskim kończą się na przedstawionym salonie oraz sypialni. Otóż nic bardziej mylnego ... Wnętrza te to tylko początek możliwości.
Choć aranżację kuchni w stylu angielskim spotykamy dość rzadko. A szkoda bo przepełnione są one  ciepłem i niezwykle przytulne. Wszystko za sprawą drewnianych mebli, porcelany, kamiennej podłogi i wysepki na środku pomieszczenia.


Choć wydawać by się mogło, że temat aranżacji w stylu angielskim został wyczerpany to nic bardziej mylnego. Ostatnim pomieszczeniem o którym chce tu wspomnieć jest łazienka. Przy jej tworzeniu najważniejsze jest dobranie odpowiednich tapet, płytek lub farb. Odpowiednie będą pastelowe kolory, tapety z motywem kwiatowym lub ornamentem a w przypadku płytek - styl wiktoriański. Na podłodze powinny znależć się płytki przypominające kamień lub takie na wzór szachownicy. Nie można zapomnieć o jednym z istotniejszych elementów- czyli wolnostojącej wannie na ozdobnych nóżkach.

Ważne są również wszelkie porcelanowe dodatki, kinkiety, toaletka, krzesło oraz lustro, najlepiej zdobione. 
W łazience oczywiście musi znaleźć się także umywalka. Można kupić taką, która nawiązuje do angielskiego stylu lub umieścić zwykłą w odpowiednio dobranej szafce.

Żródło zdjęć: www.e-aranzacje.pl oraz www.lazienkamarmite.pl

Jak Wam się podoba ten styl?-->

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje