Butelkowe fascynacje (2)

W zeszłym miesiącu zapoczątkowałam cykl postów dotyczących najpiękniejszych flakonów perfum, które udało mi się znaleźć w sieci. Dzisiaj doszłam do wniosku, że to już najwyższa pora by pojawił się kolejny wpis z tej serii. Przejrzałam całe mnóstwo stron internetowych w poszukiwaniu takich, które mają nietuzinkowy wygląd i zwracają uwagę. Zadanie to nie należało oczywiście do najprostszych. Chyba nie muszę Wam mówić ile pięknych flakoników jest w sieci. Każda kobieta nie raz natknęła się na nie chociażby przypadkiem. Te, które wybrałam zwróciły moją uwagę a o zamieszczeniu ich w moim dzisiejszym zestawieniu, zdecydował głównie fakt iż mają one niecodzienny wygląd i spotkałam się z nimi po raz pierwszy. 
  Na ostatnim miejscu znalazł się flakon jednych z moich ulubionych perfum DKNY - Golden Delicious Million Dollar Fragance Bottle. Jest to prawdziwe dzieło sztuki i to nie tylko w dziedzinie perfumeryjnej ale zwłaszcza w jubilerskiej. Flakon ten powstał jedynie w jednym egzemplarzu a jego twórcą został znany jubiler Martin Katz. Wykonał go z 14- karatowego białego i żółtego złota, na którym ułożył 2,7 tys. białych diamentów i 183 sztuki szafirów - na kształt panoramy Nowego Jorku. 
Flakon ma niecodzienny kształt w formie jabłka, który nawiązuje do potocznej nazwy Nowego Jorku  - Big Apple. Nakrętkę zdobi kanarkowy diament - 2,43 karata a cały flakon spoczywa na podstawie z turkusowego turmalinu ( 7 - karatowego szafiru ze Sri Lanki, 15 różowych diamentów z Australii, 4 diamentów z różanym cieciem oraz 3 karatowego rubinu o owalnym kształcie i 4 karatowego diamentu w kształcie gruszki. 

Wycenione zostały na 1 mln zł i w 2011 r. trafiły na aukcję, z której dochód miał zostać przekazany na zasilenie konta organizacji zajmującej się walką z głodem. Flakon ten trafił już do Księgi rekordów Guinnessa. 

A Wam podobają się wybrane przeze mnie flakony? Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu?

Komentarze

  1. Jakie piękne te flakony. Prawie jak takie małe arcydzieła ;) Nigdy takich nie widziałam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje