Karnawałowe fryzury 2014

Karnawał jak wszystkie dobrze wiecie obfituje w całe mnóstwo imprez. Stąd też tematyka postów skupia się wokół przygotowań do wielkiego wyjścia. Każda z  nas słysząc na ogół o imprezie zaraz zastanawia się nad tym- co na siebie włoży? jak się umaluje? no i oczywiście co zrobi z włosami. Kiedy już temat doboru kreacji i makijażu za nami pozostaje zastanowić się nad tym jak się uczesać. 

Fryzury karnawałowe wybieramy z myślą o wielkim wyjściu czy jakiejś imprezie. Nic więc dziwnego, że powinny różnić się od tych, które wybieramy na co dzień. Powinny być przede wszystkim znacznie bardziej odświętne, wyszukane, z ciekawym kształtem, większą objętością i niesamowity blask. 

Sezon ten obfituje przede wszystkim we fryzury w stylu ombre, cięcia na boba oraz luźne ale misterne upięcia. Fryzjerzy zdecydowanie odradzają sięgania po kosmetyki zawierające lśniące drobinki brokatu, kolorowe lakiery do włosów oraz wszelkiego rodzaju dodatki do włosów. Jedynym dozwolonym elementem, który można dołączyć do fryzury jest opaska. 

W doborze fryzur kobiety często sugerują się trendami propagowanymi przez gwiazdy. Styl ombre na długich włosach lansują Edyta Górniak, Marina Łuczenko, Weronika Rosati, Maja Sablewska i Sarah Jessica Parker. Fryzura ta charakteryzuje się przejściem kolorów - kilku centymetrowe odrosty na ogół mają ciemną barwę natomiast końcówki dla odmiany są jasne. W karnawale fryzjerzy sugerują by sięgnąć po znacznie odważniejsze kolory w postaci różu czy zieleni. Równie modną fryzurą jest bob. Coraz więcej kobiet decyduje się właśnie na takie cięcie. Chociażby Nicole Ricci czy Katie Holmes. 
W wieczornych upięciach jak już wspomniałam dominują luźne koki. Najbardziej popularny jest ten na styl księżnej Caterine, który jest luźno podpięty do tyłu. Wyglądem fryzura ta przypomina misternie ułożony maleńki koczek - sprawia wrażenie własnoręcznie wykonanego. 

Źródło

W dodatkach wskazany jest minimalizm. Brokat i kolorowy lakier ustępuje miejsca żelom i nabłyszczaczom.  Najbardziej modny jest tzw. efekt shine  czyli włosy mają połysk. Nadal modne są kolorowe włosy, toteż można kolorem bawić się do woli. 

Jedynym dodatkiem do włosów, na który możemy sobie pozwolić w tym sezonie jest jak wspomniałam - opaska. Fryzjerzy przekonują, że w tym sezonie by być trendy nie jest konieczna wizyta w żadnym zakładzie fryzjerskim ponieważ modne w tym sezonie fryzury z powodzeniem można własnoręcznie wykonać w zaciszu własnego domu.

A Wy jakie fryzury wybieracie na karnawałowe imprezy? Macie swoich faworytów wśród tych zamieszczonych?

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje