Z poradnikiem za pan brat (1)

Pomysł na tego posta zaświtał mi w głowie dobrych kilka miesięcy temu. Zawsze jednak ostatecznie decydowałam się na inny temat. Tym razem nadeszła pora, by pojawił się na blogu. W dzisiejszym poście chcę Wam pokazać kilka książek, a raczej poradników po które swego czasu sięgałam. Oczywiście dziś skoncentruję się na jednej pozycji książkowej, ona bowiem pojawiła się jako pierwsza w moich zbiorach - a zaraz za nią były kolejne. One jednak będą stanowiły swoisty cykl postów, które z czasem pojawią się na blogu. Wśród nich znajdą się: " Mężczyźni. Podręczna instrukcja obsługi' i " Co zrobić aby mężczyzna oszalał na twoim punkcie" - Trixi Von Bulow, "Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy" - Sherry Argov, " Dlaczego mężczyźni nie słuchają a kobiety nie potrafią czytać map", " Dlaczego mężczyźni odkładają przygotowania świąteczne na ostatnią chwilę, a kobiety mają wszystko dopięte na ostatni guzik"- A. i B. Pease, "Dlaczego mężczyźni nie pamiętają a kobiety nigdy nie zapominają" - M.J.Legato, "Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus" - J.Graya.


Książka, o której chcę Wam powiedzieć dziś nosi tytuł " Dlaczego mężczyźni nie słuchają a kobiety nie potrafią czytać map". Po nią właśnie sięgnęłam, jako pierwszą. Zainspirowała mnie do tego stopnia, że dołączyły jak już wiecie kolejne. Autorami jej są Allan i Barbara Pease - światowej sławy eksperci w dziedzinie stosunków międzyludzkich i języka ciała. Poradnik ten porusza wiele intrygujących kwestii: 
* Dlaczego mężczyźni potrafią robić "tylko jedną rzecz naraz"?
* Dlaczego kobiety uwielbiają mówić i nigdy nie mówią wprost? 
* Dlaczego kobiety nie mają rozeznania w terenie?
* Dlaczego mężczyźni nie przyznają się do błędów? 
* Dlaczego kobiety mają problem z parkowaniem samochodu?
* Dlaczego mężczyźni unikają zobowiązań?
* Dlaczego mężczyźni nie dostrzegają szczegółów?
* Dlaczego mężczyźni są tacy gruboskórni?
* Dlaczego kobiety mówią, a mężczyźni uważają że nie dają im spokoju?
* Dlaczego chłopcy rywalizują a dziewczynki współpracują?
* Dlaczego mężczyźni lubią rzeczy, a kobiety ludzi?
* Dlaczego mężczyźni nie cierpią rad?Książka, ta wyjaśnia chociażby gdzie tkwi przyczyna kłótni pomiędzy mężczyznami a kobietami i wcale nie  wspomina o choćby odrobinie złej woli. Zwraca natomiast uwagę na różnice mentalne dzielące obie płci. 
Dość dawno, co prawda czytałam tę książkę - jednak wracając do niej teraz dochodzę do wniosku, że nie we wszystkich kwestiach się zgadzam. Bo jak same wiecie, od niemal każdej reguły zdarzają się wyjątki. 
Mnie swego czasu, ta pozycja książkowa bardzo zainspirowała. Do tego stopnia, że postanowiłam kupić ją by mieć na własność w podręcznej biblioteczce. 
Wracając pamięcią do chwil, spędzonych nad nią pamiętam iż niejednokrotnie wywołała uśmiech na mojej twarzy. Kto wie, może teraz po upływie kilku lat inaczej spojrzę na jej zawartość?
To jak wspomniałam pierwsza z pozycji książkowych - do przeczytania których chciałabym Was zachęcić. Wkrótce kolejny post  z tej serii. Mama nadzieję, że przypadną Wam one do gustu. I kto wie, może zainspirują do sięgnięcia po nie?

Co myślicie o poradnikach, tego typu? Czytałyście kiedykolwiek? Znacie te książki?

Komentarze

  1. Z poradników w ostatnim czasie czytałam "Pokochaj siebie" fajna książka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie znam. Dzięki za informację. Chętnie sięgnę.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje