Ikoną stylu być...

My, kobiety od wieków czerpiemy inspirację od innych kobiet. W każdych czasach, tych które minęły jak również w dzisiejszych były i są wśród nas takie, które wyznaczały panujące trendy. Niejednokrotnie wiązało się to zarówno z zachwytem jak i z falą krytyki. W dzisiejszych czasach nie brak ikon stylu, które inspirują do przełamania się, pokonania swoich granic i ograniczeń, otwarcia się na nowe dotąd nie znane trendy i style. Wielu z nas właśnie tego brak, by sięgnąć po coś odważnego - wcale nie koniecznie w stylu, który do tej pory określałyśmy mianem naszego. Nic więc dziwnego, że na ulicach niemal rzadkością są odważne połączenia i wyraziste kolory. Po prostu boimy się wyjść do ludzi, pokazać że mamy odwagę eksperymentować i przełamywać dotychczasowe konwenanse. 
W świecie show biznesu - modelki, aktorki, piosenkarki i wszelkiej maści celebrytki bez większego skrępowania i obawy o to co ktoś o nich pomyśli -  lansują nowe trendy, otrzymując przy tym miano ikon stylu.
Wiele z nas słysząc to określenie niejednokrotnie zastanawia się co też ono oznacza w praktyce: co trzeba zrobić i jakie predyspozycje posiadać by na ten tytuł zasłużyć? Otóż moje drogie, ikoną stylu najprościej można określić osobę która ma charyzmę, potrafi oddziaływać na ludzi, zmieniać ich pogląd na siebie, przekonać do eksperymentów. 
Sięgając do kart historii można bez liku mnożyć przykłady osobowości, które były swoistą inspiracją i nawet w dzisiejszych czasach rzesza kobiet się na nich wzoruje. Ich styl to dziś klasyka -po którą sięgają światowej sławy styliści, projektanci czy kreatorzy mody.
Spoglądając na to z boku, z punktu widzenia zwyczajnej kobiety śmiało można stwierdzić że we współczesnym świecie potrzeba nam takich kobiet,  które będą naszym wzorem do naśladowania. Przeglądając portale internetowe czy czasopisma kobiece jestem zdania, że coraz więcej celebrytek stara się zaistnieć, stając  się inspiracją dla szerokiego grona kobiet. Nie brak również i takich kobiet, które zajmują w tej chwili czołowe miejsca na liście ikon stylu. W tym właśnie miejscu chcę wspomnieć o jednej z nich.
Victoria Beckham, bo o niej mowa - popularność zdobyła jako członkini zespołu Spice Girls. Tam również otrzymała przydomek Posh Spice. Grupa w czasie swojego istnienia nagrała trzy albumy, po czym każda z dziewcząt rozpoczęła solową karierę. W 1999 r. wokalistka została żoną piłkarza Davida Beckhama, z którym ma trzech synów i córkę. Obecnie związek tej dwójki, zyskał miano najpopularniejszej pary show biznesu.
Po zakończeniu kariery muzycznej artystka zajęła się projektowaniem mody. W 2004 roku stworzyła markę DVB Style, zaprojektowała też serię dżinsów dla firmy Rock&Republic. Wraz z mężem sygnują linię perfum dla kobiet i mężczyzn wykreowaną we współpracy z firmą Coty. Znakiem rozpoznawczym serii są zmysłowe reklamy z udziałem Davida i Victorii. Małżeństwo wzięło też udział w reality show The real Beckhams. Sama Victoria nagrała też program Being Victoria Beckham. Zagrała też gościnny epizod w serialu Brzydula Betty. W 2001 roku ukazała się autobiografia celebrytki. Victoria jest też autorką dwóch książek o modzie.
  
 Victoria Beckham od kilku lat zaliczana jest nie tylko do ikon stylu ale również do grona liczących się na arenie modowej projektantek. Jej ubrania noszą gwiazdy Hollywood oraz ona sama. Co jest jej najlepszą wizytówką. W jej zestawach pojawiają się prócz jej autorskich projektów także szpilki od Christiana Louboutina, czy  ubrania od Dsquared2, Michaela Korsa, czy Toma Forda.
Sama zainteresowana swój styl określa mianem " bardzo brytyjskiego". Jak mówi: :"... uwielbia ołówkowe spódnice, dopasowane bluzki, klasycznie skrojone sukienki i wąskie spodnie".

A Wy jak oceniacie styl Victorii Beckham? Przypadł Wam do gustu czy jesteście raczej sceptycznie nastawione?

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje