Z poradnikiem za pan brat (2)

Jakiś czas temu zapoczątkowałam cykl postów dotyczący poradników, po które sięgałam jakiś czas temu i do których chętnie wracam. Pierwszy wpis z tej serii dotyczył książki - " Dlaczego mężczyźni nie słuchają a kobiety nie potrafią czytać map" - pierwszej w mojej kolekcji. Znaleźć go możecie w tym miejscu. W dzisiejszym natomiast chcę Wam przedstawić poradnik, który jako kolejny dołączył do mojej kolekcji - " Dlaczego mężczyźni nigdy nie pamiętają a kobiety nigdy nie zapominają" autorstwa Marianne J. Legato i Laury Tucker. 


Książa ta pozwala kobietom i mężczyznom lepiej zrozumieć siebie nawzajem zarówno w relacjach osobistych, rodzinnych, jak i zawodowych. Rozwiewa pojawiające się wątpliwości i odpowiada na wiele nurtujących nas pytań m.in.:
* Dlaczego on nigdy nie pyta o szczegóły?
* Dlaczego ona stale chce rozmawiać o związku?
*Dlaczego on nie dostrzega, że coś ją gnębi?
Wszystkie te pytania sprowadzają się do jednej zasadniczej kwestii - odpowiedzi na pytanie dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno się porozumieć? W jaki sposób pokonać dzielący ich dystans?
Książka ta, jest nie lada wyzwaniem dla autorek - stanęły bowiem przed trudnym zadaniem, które niesie ryzyko kategoryzowania niektórych zachowań jako "męskich" i "kobiecych". Nie jest to jednak jedyne ryzyko jakie podjęły. W wielu wypadkach korzystały z badań przeprowadzanych na zwierzętach, by wysnuć wnioski dotyczące zachowań ludzkich. 

Wszystkie z Was, które interesuje tematyka owego poradnika zachęcam do sięgnięcia po niego i zapoznania się z jego jakże ciekawą treścią. 
Książka podzielona jest na 9 zatytułowanych rozdziałów, które zdradzają coraz to nowe szczegóły dotyczące mężczyzn i kobiet. 
Pierwszy z nich nosi nazwę - Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. Prawda czy fałsz?
Drugi - Mogę prosić do tańca? Co przyciąga nas do siebie nawzajem i dlaczego się zakochujemy?
Trzeci - Co powiedziałeś? Różnice w tym, jak słuchamy i co słyszymy.
Czwarty - Prawa Legato - lepsze porozumienie między kobietami i mężczyznami
Piąty - Pobierzmy się: zobowiązania ( na dobre i na złe)
Szósty - A kuku! Nowe oblicze rodzicielstwa.
Siódmy - Co się ze mną dzieje? Dlaczego kobiety i mężczyźni inaczej reagują na stres i dlaczego jest to ważne.
Ósmy - Co się z tobą dzieje? Depresja u kobiet i mężczyzn
Dziewiąty - Gdzie są klucze? Kobiety, mężczyźni i proces starzenia. 

Każdy z tych rozdziałów skrywa odpowiedzi na pytania, o których istnieniu wiele z nas nawet nie miało by pojęcia. Warto wobec tego czasem sięgnąć po coś innego niż beletrystyka i dowiedzieć się czegoś nowego o dzielących mężczyzn i kobiety różnicach.

A Wy wybieracie czasem coś innego, dla odmiany - chociażby jakieś poradniki? Czy omijacie je szerokim łukiem, twierdząc że to zupełnie nie dla Was?Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje