Salon moich marzeń...

Jak zapewne zdążyłyście zauważyć, co jakiś czas przeplatają się pomiędzy postami te o tematyce wnętrzarskiej. Tym razem chcę skupić się na salonie. Pomimo, że temat został już kiedyś ruszony w poście o stylu angielskim nie został w pełni wyczerpany.


Salon określany jest często mianem pokoju dziennego. To miejsce, które służy do odpoczynku, prowadzenia rozmów, spędzania czasu. Nie jest jednak zarezerwowane wyłącznie dla domowników. Często podejmuje się w salonie gości, organizuje spotkania towarzyskie i rodzinne imprezy. Jak widzicie wobec tego wnętrze to pełni dwojaką funkcję: prywatną i reprezentacyjną. Istotnym elementem salonu jest jego wielkość, bowiem często musi pomieścić  nie tylko jedną czy dwie osoby a niejednokrotnie kilka a nawet kilkanaście.


Każdy ma własną wizję wymarzonego salonu. Często trudno znaleźć wszystkie elementy, które chciałybyśmy umieścić w naszym wnętrzu. Postanowiłam wobec tego zamieścić inspiracje, które zawierają lubiane przeze mnie detale. Choć bardzo podoba mi się styl angielski w salonie to urządzając swój postawiłabym raczej na akcenty bardziej nowoczesne i mniej przesłodzone, a za razem kobiece.


Jak wspomniałam istotne znaczenie dla mnie ma wielkość pomieszczenia, im większe i bardziej przestronne tym większy komfort użytkowania. Pozwala to miedzy innymi na wygospodarowywanie stref w salonie chociażby tych najważniejszych jak kominkowa czy telewizyjna. Dobrym rozwiązaniem jest również połączenie w całość z częścią jadalnianą i kuchenną.


Duże znaczenie w wystroju salonu mają również odpowiednio dobrane okna, dlatego dla właściwego komfortu użytkowników powinny zostać wykorzystane te duże, zapewniające odpowiednie oświetlenie wnętrza naturalnym światłem. Poza tym musicie przyznać, że wpływają one na pomieszczenie nadając mu uroku. 

W nieskończoność można byłoby się rozpisywać co powinno znaleźć się w wymarzonym wnętrzu, jednak według mnie na pewno nie może zabraknąć miękkich sof, które zapewnią relaks po ciężkim dniu. W ich sąsiedztwie oczywiście odpowiednio dobrany stolik kawowy, mogący też eksponować drobne bibeloty. 
Wazne jest aby wnętrze salonu było przytulne i zachęcało do tego by spędzać w nim czas. Należy wobec tego zadbać również o odpowiedni wystrój panujący w pomieszczeniu, chociażby poprzez umieszczenie zdjęć, obrazów i kącika z literaturą.
Powyższe inspiracje choć po części obrazują to co chciałabym żeby znalazło się w salonie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zastanawiając się nieco dłużej dojdę do wniosku, że o wielu istotnych rzeczach zapomniałam, to patrząc na powyższe aranżacje wnętrz śmiało mogę przyznać, że posiadanie chociażby jednego z nich spełniłoby moje wymagania.

A Wy jak sobie wyobrażacie Wasze wymarzone wnętrze?

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje