Krótko i zwięźle o ... garderobie.

Wygląd zewnętrzny jest niezwykle ważnym aspektem życia. Wiąże się to wobec tego z dużą dbałością o strój. Wraz z tym powszednieje zjawisko aranżowania oddzielnych wnętrz, majacych pełnić funkcję garderoby, w których przechowywane są odzież, obuwie oraz dodatki. Wyposażenie tego pomieszczenia w funkcjonalne półki, wieszaki, koszyczki czy szuflady pozwala odpowiednio posegregować wszystko, by w razie potrzeby móc je znaleźć bez najmniejszego problemu. 
Planując urządzanie garderoby warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.
  • Istotny jest rozmiar, kształt oraz lokalizacja
Najlepiej ulokować wspomniane pomieszczenie w pobliżu łazienki i sypialni, by zaoszczędzić sobie niepotrzebnego biegania po całym domu w poszukiwaniu elementów stroju, przed każdym doborem ubrania. Garderoba to coś więcej niż zwykła szafa, dlatego powinna być nieco okazalszych rozmiarów, najlepiej 2 formie kwadratu o boku 3,5 m2.
  • Dostosowanie wnętrza garderoby do posiadanych ubrań
W zależności od posiadanych ubrań warto zainwestować w odpowiednie półki, szafki czy szuflady. Im więcej długich ubrań tym więcej nam potrzeba miejsca na tego typu rzeczy. Na buty - funkcjonalne półki. Można też pomyśleć o umiejscowieniu deski do prasowania lub miejsca na żelazko.

Układając w garderobie rzeczy należy zwrócić uwagę, by na górnych półkach znalazły się te, których używamy rzadko. Dużym ułatwieniem mogą być oddzielne szuflady na potrzebne drobiazgi, bieliznę oraz funkcjonalne wieszaki na paski, apaszki, spodnie i spódnice.
  • Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia oraz przepływu powietrza
Co jest niezwykle ważne jeśli zależy nam na tym by być świeżo i dobrze ubranym. 
Najodpowiedniejszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia jest dobór górnego, punktowego oświetlenia lub na ścianach. Bardzo wygodne jest umieszczenie czujnika ruchu we wnętrzu. 

Dysponując dużą przestrzenią można zaaranżować garderobę w stylu eleganckiej "przebieralni" z toaletką, lustrem i kącikiem do przechowywania sprzętu sportowego, plecaków, czy walizek.


Wystarczy trochę wyobraźni i dostosować się do kilku rad, by cieszyć się własną piekną garderobą.
A Wy co sądzicie o posiadaniu garderoby?

Komentarze

  1. Cudne te garderoby, ale widać, że to wystawki :) mało tam ciuszków wisi :) moja garderoba już by tak nie wyglądała ładnie i schludnie :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje