Wnętrza w marynarskim stylu

Jakiś czas temu zapoczątkowałam na moim blogu cykl postów poświęconych stylom we wnętrzach. Dziś zupełnie przypadkiem natknęłam się na kolejny, któremu nie potrafiłam się oprzeć i za tą przyczyną jak się zapewne domyślacie stał się tematem tego właśnie wpisu. 

Styl marynarski kojarzony jest chyba niemal przez wszystkich z okresem wakacyjnym. Nic więc dziwnego, że to właśnie latem jest on szczególnie popularny. Rewelacyjnie pasuje niemal do każdego wnętrza i wystarczy niewielka zmiana by poczuć się niczym na nadmorskiej plaży. Plusem wspomnianego stylu jest to, że nie jest on zarezerwowany jedynie do sypialni, pokoju dziennego czy salonu ale idealnie sprawdzi się również w dziecięcym pokoju i łazience. Na pierwszy plan w mieszkaniu w stylu marynarskim wychodzi nic innego jak przedpokój. Ściany zdobi  piękny obrazek inspirowany  nadmorskim krajobrazem. Dodatkowo charakteru dodaje mu róża kompasowa, umiejscowiona na drewnianej podłodze.

Oczywiście jak przystało na wnętrza w tym stylu nie może zabraknąć tam dodatków w postaci pięknych obrazków z żaglowcami. Obowiązkowo w naturalnych, drewnianych ramach. 


W salonie dominuje biel, która połączona została z naturalną wikliną oraz błękitnymi dodatkami. Pojawiają się one w postaci niebieskich elementów na dywanie, naczyniach, ramkach i co najważniejsze na poduszkach, spoczywających na sofie. Oczywiście nie może zabraknąć również dodatków inspirowanych morzem, które umieszczono na ścianach.

Słysząc określenie " sypialnia w marynarskim stylu" - dokładnie tak sobie ją wyobrażam, jak obrazują to powyższe zdjęcia. Podłoga niczym ogrzany nadmorskim słońcem piasek, błękitne dodatki w postaci miękkich poduszek, wiklinowe i drewniane elementy wystroju oraz dekoracje takie jak żaglowce, ster, rozgwiazdy czy latarnie morskie.
Odpowiednio skomponowane elementy wystroju sprawiają, że styl ten sprawdzi się wręcz idealnie nie tylko w sypialni osoby dorosłej. Potrzeba jedynie odrobiny inwencji by wnętrza naszych milusińskich również stały się marynarskim zakątkiem.

Podstawą w tym przypadku jest odpowiedni dobór kolorów. Trzema dominującymi jest oczywiście czerwień, granat i biel, które można dodatkowo uzupełniać beżem lub łagodnym błękitem. Deseniem charakterystycznym dla tego stylu i chyba najbardziej powszechnym są paski. Nie brak również innych motywów w postaci kotwic, muszelek, żaglówek czy morskich latarni. Mogą pojawiać się w formie dodatków, które można wkomponować w wystrój jak również motywów występujących na pościeli, obrusach, zasłonach. 


Jednym z rozwiązań, które to mogą przenieść nas na słoneczne, nadmorskie piaski jest zwyczajna dekoracja w postaci ramki osadzonej w stylizacji marynistycznej. Zdjęcie w klimacie ciepłych krajów a do tego niewielka żaglówka - tak niewiele by przenieść się kilkaset kilometrów od domu, bez wychodzenia z niego.


Do tego wszechobecne statki w formie obrazów oraz modeli i oczywiście inspirowane morzem obrazy.

Wprowadzenie stylu marynarskiego nie nastręcza wielu trudności posiadaczom wnętrz zachowanych w białych barwach. Po pierwsze, wystarczy sięgnąć po dodatki w trzech bazowych kolorach. Po drugie, idealnie sprawdzają się bielone meble. Po trzecie, naturalne tkaniny i materiały - płótno, ratan i drewno. Do tego oczywiście pasiasty wzór, kilka dekoracji i voila. 

W takim wnętrzu nie pozostaje nic innego jak usiąść i wsłuchać się w dźwięki piosenek w marynarskim stylu: 
"Morza szum, ptaków śpiew,

Złota plaża pośród drzew ...

A Wy jak oceniacie wnętrza inspirowane marynarskim stylem? Skusiłybyście się na nie?

Komentarze

  1. Marynistyczny styl to strzał w dziesiątkę. Ja zakupuiłam dodatki na stronie http://kobieta-matka.pl/category/dla-dzieci/do-dzieciecego-pokoju/.
    Plusem zakupów tam jest to, że pani szyje rzeczy bardzo pod klienta, więc można wymyślać :) zmieniać tkaniny ich wzory.
    http://kobieta-matka.pl/zaslony-w-marynarskim-stylu/
    http://kobieta-matka.pl/zaslona-morze/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje