ABECADŁO MAKIJAŻU: Rozjaśnienie i podkreślenie

Post ten jest kontynuacją cyklu zapoczątkowanego wpisem dotyczącym przygotowania twarzy przy pomocy podkładu, korektora i pudru. Znaleźć go możecie (TUTAJ). W dzisiejszym natomiast skoncentruję się na oczach. Jasne kolory cieni do powiek stanowią bazę makijażu oczu. Biały lub inny jasny kolor ożywia i optycznie " otwiera " oczy, jednocześnie dodając spojrzeniu blasku. 
Generalnie zasada jest taka, że jasne cienie optycznie powiększają a ciemne pomniejszają. Jasny kolor można nakładać na wiele sposobów:

- na całej, widocznej górnej powiece, by uwypuklić głęboko osadzone oczy
- tylko pod brwiami, by powiększyć oko, uzyskać efekt świeżego makijażu i podkreślić zarys brwi
- tuż nad źrenicą, jasny punkt na ciemniejszym kolorze, by rozświetlić oko
- w wewnętrznych kącikach, przy zbyt blisko osadzonych oczach
- nad zewnętrznymi kącikami, przy zbyt daleko osadzonych oczach a także by zatuszować zmęczenie.


Z białym lub jasnym cieniem można dowolnie eksperymentować, pod warunkiem że nie będzie się zbyt wyraźnie odcinał od ciemniejszych kolorów. Należy go delikatnie rozetrzeć, by nie był zbyt wyrazisty. 

Kolorowe cienie do powiek uwydatniają barwę tęczówki i kształt oka. Niewskazane jest stosowanie cienia w kolorze oczu, lepiej używać cienia kontrastowego np. zgaszonego fioletu do oczu zielonych, oliwkowego do brązowych.

Cieniem w wybranym kolorze pokrywa się na ogół zewnętrzne kąciki oczu oraz środkową część powieki ( w miejscu, gdzie załamuje się  ona przy mruganiu). Smuga koloru powinna unosić się w kierunku łuku brwiowego. Oczywiście istnieją różne techniki malowania oka. które pozwalają korygować kształt i wyraz oka.

Można je np. wydłużyć optycznie nakładając ciemny cień od zewnętrznego kącika, do góry aż po łuk brwiowy. Okrągły kształt oka natomiast można osiągnąć za pomocą nałożonego cienia na całą dobrze widoczna powiekę wraz z jej zagłębieniem.Przy doborze cieni należy pamiętać, że te perłowe oraz błyszczące uwydatniają zmarszczki w świetle dziennym. Lepiej wobec tego używać ich tylko na wieczór. Na dzień natomiast lepsze są cienie matowe lub satynowe.

Jak widzicie jest to już kolejny post ze wskazówkami makijażowymi . Mam nadzieję, że choć w niewielkim stopniu będą one dla Was pomocne. Już wkrótce kilka kolejnych. 

A Wy w jaki sposób malujecie się zazwyczaj?

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje