Oświetlenie magazynowe LED

Rosnące ceny energii zmuszają do ograniczeń zużycia mediów w firmach. Dotyczy to przede wszystkim energii elektrycznej oraz paliwa opałowego i wody bytowej. Istnieje wiele metod zmniejszenia kosztów eksploatacji obiektów magazynowych. Liczy się tu efektywność energetyczna podczas planowania inwestycji i wdrażanie rozwiązań energooszczędnych. W wyborze rozwiązań projektowych i technicznych, wpływających na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych należy wykonać dogłębną analizę już w fazie projektu. W przypadku budynków magazynowych kluczowe znaczenie ma zarządzanie energią przez automatyzację. Automatyczne systemy pozwalają kontrolować zużycie i wdrożyć oszczędności w poborze mediów.  Sama automatyzacja to jednak nie wszystko. 


Bardzo pozytywną ekonomicznie decyzją jest zakup lamp magazynowych LED, choć  na początku może nie być to tak oczywiste. Koszt inwestycji co prawda nie zdaje się o tym świadczyć, ale w rzeczywistości zwraca się poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej aż o 40%. Jest to więc idealne rozwiązanie dla tych, którzy widzą rosnące ceny, ale nie chcą poświęcać komfortu pracowników. Złotym środkiem jest zastosowanie inteligentnych lamp magazynowych LED sterowanych za pomocą inteligentnego systemu DALI - uznanych za jedne z najlepszych produktów w Polsce. 

Cechuje je duża wytrzymałość i niezwykła żywotność, co sprawia że są wysoce energooszczędne. Ze względu na to, że wspomniane systemy świetlne wytwarzają światło przyjazne dla ludzkiego oka, cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Nic więc dziwnego - oświetlenie magazynów led doskonale wpisują się w wymagania, stawiane organizacji i wyposażeniu stanowisk pracy. Sama troska o komfort użytkowników to jednak nie wszystko. Decyzja o montażu oświetlenia LED podyktowana jest głównie względami ekonomicznymi - zakup szybko się zwraca, nie wymagają konserwacji, charakteryzują się większą żywotnością i odpornością na warunki zewnętrzne. Jak wiadomo każdy rodzaj pracy wymaga zapewnienia odpowiednich warunków, od nich bowiem zależy jej efektywność i bezpieczeństwo. 


Kluczem do ich osiągnięcia jest właściwe oświetlenie, dla poszczególnych rodzajów pracy, zgodne z obowiązującymi normami, określającymi wartości natężenia. Ponadto powinno odznaczać się właściwą barwą czy równomiernością. Technologia LED dała nam zatem wiele możliwości, ale to od nas zależy czy z nich skorzystamy. Analiza potrzeb pozwala na stworzenie właściwego projektu, który może przynieść znaczne oszczędności. Odpowiednia lokalizacja lamp, czujników oświetlenia i natężenia ruchu pozwoli dodatkowo obniżyć koszty.


Lampy magazynowe LED najlepiej charakteryzują takie cechy jak - efektywność, niezawodność oraz bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo jest tu priorytetem, dlatego tak ważne jest oświetlenie hal i magazynów, by uniknąć przykrych w skutkach wypadków. Lampy magazynowe LED są w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, ponieważ charakteryzują się niskim zużyciem prądu, oferując w zamian wysoką jakość światła i jego natężenia. Biała, przejrzysta wiązka światła jest niezwykle skuteczna w walce z ciemnością, a przy tym jest całkowicie przyjazna dla człowieka. 

Wpis sponsorowany.

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje