Autoklaw - konieczne wyposażenie gabinetów

Czy kiedykolwiek spotkałyście się z nazwą autoklaw i wiecie co to takiego? Jeśli chodzi o mnie, to powiem Wam że ja do dziś nie tylko nie miałam pojęcia czym jest autoklaw, ale nawet nie wiedziałam, o jego istnieniu. Tymczasem najprościej mówiąc jest to urządzenie służące do sterylizacji parowej/ciśnieniowej, które ma za zadanie eliminować mikroorganizmy. Konkretnie chodzi o sterylizację narzędzi, mających kontakt z tkanką. Autoklaw działa z wykorzystaniem nasyconej pary wodnej o odpowiedniej temperaturze i pod odpowiednim ciśnieniem, wytwarzając energię, która niszczy mikroorganizmy. 


Obecnie stosuje się je w wielu gałęziach przemysłu. Dominują w gabinetach medycznych, stomatologicznych, kosmetycznych, SPA, weterynaryjnych i tatuażu. Pojawiają się również w wielu laboratoriach badawczych, firmach z branży farmaceutycznej, biotechnologicznej, spożywczej i wielu, wielu innych. Najprościej mówiąc stanowią bazę dla bezpiecznego funkcjonowania przeróżnych gabinetów. Sterylne, wyjałowione narzędzia bowiem zapewniają bezpieczeństwo dla ludzkiego organizmu. Wszędzie tam, gdzie narzędzia używane są wielokrotnie, mając styczność z ludzkim ciałem, autoklawy są koniecznym i niezbędnym wyposażeniem. 


Dostępne na rynku autoklawy dzieli się ze względu na ich przeznaczenie. Dedykowane są konkretnym narzędziom i produktom, które poddawane są sterylizacji. Dzieli się je na trzy główne klasy - N, S, B, przy czym podział ten dotyczy zarówno autoklawów próżniowych jak i parowych. Do niedawna autoklawy miały słuszne rozmiary, przez co nie tylko rzucały się w oczy, ale także przysparzały nie małych trudności obsłudze. Dziś, dzięki zaawansowanej technologii są one prostsze w użytkowaniu i znacznie mniejsze. Prawidłowe zastosowanie tego typu urządzenia nie wpływa w żaden sposób zarówno na stan jak i właściwości sterylizowanych narzędzi. 


Po przeprowadzonym zabiegu powinny być one odpowiednio zabezpieczone i przygotowane do użycia. Jeśli chodzi o sterylizację to należy prawidłowo przygotować materiały i narzędzia. Bezpośrednio przed zabiegiem należy je oczyścić, przy użyciu środków myjących, detergentów lub wody destylowanej a następnie umieścić na specjalnie przygotowanych tackach, zachowując odstępy dla zapewnienia cyrkulacji pary. Następie postępować zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji użytkowania autoklawu. Po zakończeniu pracy należy wyłączyć urządzenie z gniazda sieciowego a potem dokładnie oczyścić jego powierzchnię i uszczelkę. 


Dla niektórych taki autoklaw może wydawać się czymś zupełnie zbędnym tymczasem jest zupełnie inaczej. Niesterylizowane narzędzia są zagrożeniem dla zdrowia a nawet życia pacjentów i klientów punktów medycznych i usługowych. Dlatego też konieczność sterylizacji narzędzi jest podyktowana ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. Teraz widzicie potrzebę umieszczenia autoklawu na początku listy wyposażenia gabinetu, w którym przecież każdego dnia dochodzi do ingerencji w tkanki? Jeśli zastanawiacie się jaki autoklaw wybrać to w zupełności wystarczy ten klasy B. Spełnia on wszelkie wymogi prawne a przy tym gwarantuje całkowitą sterylność i jałowość narzędzi. Do takich miejsc, gdzie autoklaw jest koniecznym wyposażeniem jest gabinet stomatologiczny. Pozwala bowiem na utrzymanie narzędzi i końcówek stomatologicznych w czystości, co przedkłada się na zdrowie pacjentów. Jeśli szukacie modelu wysokiej jakości, który zmieści się w każdym gabinecie a przy tym będzie on w przystępnej cenie, koniecznie zajrzyjcie na: https://lubdent.com.pl/autoklawy-stomatologiczne. Znajdziecie tam nowoczesny sprzęt renomowanych marek, odznaczający się łatwością i intuicyjnością obsługi. 

Wpis sponsorowany.

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje