Wakacyjne aktywności dla dziecka

W jednym z poprzednich postów mówiłam Wam o tym, jak zaaranżować pokój dziecka. Tymczasem dziś będzie dużo bardziej wakacyjnie. Lato trwa bowiem w najlepsze. Budzą nas ciepłe promienie słońca, wpadające przez okno a na zewnątrz panuje piękna pogoda. Stronimy więc od spędzania czasu w domowym zaciszu. Chętnie wychodzimy na zewnątrz, zabierając ze sobą dzieci, które do wrześnią cieszą się beztroskimi wakacjami. Mam jednak świadomość, że o ile na początku czasu spędzonego z dziećmi, kreatywność rodziców jest na najwyższym poziomie, to wraz z upływem kolejnych dni maleje. Pomyślałam więc sobie, że w dzisiejszym poście zdradzę Wam kilka wakacyjnych aktywności, by Wasze dzieci nie kojarzyły wakacji wyłącznie z ekranem komputera, smartfona i telewizora.


Uspokoję również tych rodziców, którzy do tej pory prowadzili bardzo aktywny tryb życia a teraz  może trochę obawiają się tego czasu, bo w ich domu pojawił się nowy członek rodziny. Pojawienie się dziecka nie musi oznaczać zmian i rezygnacji z uprawiania sportu. Jedynym co musicie zrobić, by móc prowadzić taki tryb życia jak dotychczas to zaopatrzyć się w jeden z wózków Thule, które są dostępne na stronie: https://www.3kiwi.pl/pol_m_Wozki_Producenci_Wozki-Thule-2034.html. A tymczasem pozwólcie, że zdradzę Wam moje pomysły na wakacyjne aktywności. Jeśli więc chcecie sprawić, by Wasze pociechy mogły cieszyć się niezapomnianym, letnim wypoczynkiem to koniecznie skorzystajcie. Nie będzie tu mowy o tym, że powinniście je zabrać w najodleglejsze zakątki świata, które dla nas samych uchodzą za synonim udanych wakacji. Tu skoncentruję się raczej na tym, co najważniejsze dla dzieci,  a więc dobrej zabawie i tym, by był to beztroski czas spędzony z rówieśnikami i ukochanymi rodzicami. 


Myśląc o kreatywnym spędzaniu czasu z dzieckiem, warto zaplanować zabawy rozwijające i dostosowane do jego zainteresowań. Przy tak pięknej pogodzie dobrym pomysłem będzie wyjście na basen, wycieczka do parku linowego, aquaparku lub parku trampolin. Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się plenerowe siłownie oraz parki rozrywki. Nie musimy się jednak ograniczać wyłącznie do aktywności sportowej. Mimo odpoczynku od szkoły, warto zadbać o edukację dzieci, choć może nieco w innej formie niż dotychczas. Z pomocą przychodzą tu planetaria, kina, ogrody zoologiczne, interaktywne galerie, teatry i muzea. 

Podróżowanie, szczególnie to w okresie wakacyjnym sprzyja poznawaniu nowych ludzi a co za tym idzie również licznym konwersacjom, także z obcokrajowcami. Jest to więc dobry moment, by przełamać barierę językową, swobodnie konwersować i poznać kulturę innych krajów. Spędzanie wakacji w domu, nie oznacza nudy. Nigdy nie wiadomo, kiedy w codziennym życiu przyda się znajomość języka obcego. Jeśli więc nie stanowi on dla Was problemu, możecie sami uczyć Wasze dziecko. Dobrym pomysłem jest też jego udział w językowych kursach językowych. 

Choć niektórym mogłoby się wydawać, że jedynie duże miasto ma do zaoferowania liczne wakacyjne atrakcje, to zapewniam Was że te mniejsze miejscowości i wsie tak naprawdę w niczym im nie ustępują. Wykorzystując piękną pogodę można spędzić czas na świeżym powietrzu, dostosowując aktywność do własnych preferencji. Tu nasza kreatywność wydaje się nie mieć końca. Można bowiem jeździć rowerem, na hulajnodze, na rolkach, grać w piłkę, wybrać się w rejs, na spływ kajakowy, piknik, camping lub ognisko. Czasem natomiast wystarczy zwykły basen ogrodowy, by dzień był radosny i pełen wrażeń. Pobyt poza miastem może być świetną okazją do spełnienia marzenia dziecka, dla które chciało posiadać własnego kucyka lub pobierać lekcje jazdy konnej. O ile w trakcie roku szkolnego mogło być to niemożliwe ze względu na natłok obowiązków, w okresie wakacyjnym nic już nie stoi na przeszkodzie a pobyt w gospodarstwie agroturystycznym ze szkółką jeździecką jest świetnym pomysłem. Wasze dziecko będzie pod opieką instruktora a Wy zyskacie chwilę dla siebie. 


Jeśli Wasze dziecko na co dzień nie mieszka z dziadkami, możecie zabrać je do nich. Z pewnością będzie to dla niego niesamowitą przygodą, gdy nie ograniczycie się jedynie do zjedzenia wspólnego posiłku a zostaniecie na cały weekend. Choć wydawać by się mogło, że patent ten sprawdzi się jedynie wówczas, kiedy dziadkowie mieszkają na wsi to zapewniam Was, że jest zupełnie inaczej. Dziecko doceni zmianę miejsca pobytu, które zawsze będzie ciekawsze niż to w którym przebywało dotychczas. Taki wypad do dziadków, nie tylko wpłynie na pogłębienie więzi pomiędzy nimi a dzieckiem ale również pozwoli Wam odpocząć. 

A jakie formy aktywności Wy wybieracie dla Waszego dziecka, w okresie wakacyjnym? Może polecicie jakieś ciekawe miejsca, gdzie można zabrać dziecko? 

Komentarze

  1. my kupiliśmy dzieciakom specjalną odzież do chodzenia po górach, bo wybieramy się w Bieszczady :D z mężem zawsze aktywnie spędzamy czas i chcemy zarazić nasze dzieci pasją zdobywania górskich szczytów :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje