Rozwód nie oznacza jeszcze końca świata

W naszym społeczeństwie rozwód kojarzy się z czymś przykrym. I zanim zabrałam się za pisanie tego posta, sama podświadomie właśnie w ten sposób tak go postrzegałam. Niezaprzeczalnie jest to koniec pewnego etapu w życiu dwójki ludzi, ale często to jedyne słuszne wyjście z sytuacji, znacznie lepsze niż trwanie w związku bez przyszłości. Niestety nadal w małych społecznościach ludzie sugerują się opinią innych, a przez to unieszczęśliwiają samych siebie, późno decydując się na ten radykalny krok. Nie pomaga też wywieranie presji na małżonków, posiadających dzieci, którym to wmawia się że dla ich dobra powinni być razem. Ale aby czy na pewno? Czy dzieci nie byłyby szczęśliwsze mając dwójkę szczęśliwych rodziców? Dlatego moi drodzy spójrzcie na to z zupełnie innej, sami przed sobą przyznajcie, że rozwód to nie koniec świata. 


W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej decydują się na ten krok. Zaczynają otwarcie o tym mówić, nie bojąc się krytycznej oceny społeczeństwa, choć nadal pokutuje przekonanie, że rozwód jest pewnego rodzaju porażką, która uniemożliwia ponowne ułożenie sobie życia. Nic bardziej mylnego. Nic nie stoi na przeszkodzie. Zanim jednak to nastąpi i przyjdzie pomyśleć o nowym związku trzeba przedtem przebrnąć przez kwestie rozwodu. Często pojawia się wówczas pytanie: no dobrze, rozwód. Ale do dalej? Nie ma tu jednej odpowiedzi. Wszystko zależne jest od wielu czynników. Pierwszą kwestią jest oczywiście ta dotycząca dzieci, o ile takowe są. Trzeba podzielić się opieką nad nimi a co za tym idzie ustalić pewne zasady. Kolejną sprawą jest to, czy rozwód był z orzekaniem o winie czy za porozumieniem stron, które nie pozostaje bez znaczenia jeśli chodzi o późniejsze relacje pomiędzy małżonkami i ich kontakty z dziećmi. Choć to wszystko może wydawać się skomplikowane i może trochę przerażające, jeśli gdzieś wykiełkuje myśl o rozwodzie, nie można się poddawać. 


Z czasem kwestie orzeczenia o winie i relacji z dziećmi uda się poukładać.A skoro w Waszej głowie, pojawiła się myśl o wniesieniu pozwu rozwodowego z pewnością szukacie pomocy prawnej. Wybór prawnika nie może być tu jednak decyzją pochopną i przypadkową. Powinniście wybrać takiego adwokata, który Was zrozumie, potrafi rozmawiać a przede wszystkim rzeczowo Wam doradzi. Jeśli szukacie kogoś takiego a dodatkowo jesteście z Wrocławia i okolic, to swoje kroki skierujcie do kancelarii adwokackiej Chojka, zlokalizowanej nieopodal centrum miasta. Pracujący tam prawnicy podejmą się prowadzenia każdej sprawy, bez względu na stopień skomplikowania i przeprowadzą Was przez rozwód. Nawet jeśli sytuacja wydaje się być dramatyczna, zawsze znajdą wyjście. 

Możecie liczyć nie tylko na pomoc prawnika specjalizującego się w rozwodach ale także terapeuty, seksuologa oraz detektywa. Adwokat zadba o każdą kwestię formalną, wyjaśni poszczególne etapy postępowania. Możecie mieć wiec nadzieję że rozwód przebiegnie szybko i w satysfakcjonujący sposób a jeśli już stanie się faktem możecie liczyć na pomoc przy podziale majątku i alimentach na dzieci lub współmałżonka.

Komentarze

  1. Tak, rozwodów jest coraz więcej a nasze pokolenie musi się jeszcze mocno przepychać z tymi wszystkimi zapyziałymi stereotypami głoszonymi przez naszych rodziców i dziadków. Że rozwodów brać nie można, że małżeństwo na całe życie koniec kropka. A jak są dzieci to już w ogóle. A ja wolałabym, żeby moje dzieci widziały mamę szczęśliwą po rozwodzie, niż w depresji ale w małżeństwie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje