Cała prawda o męskich paskach

Jaka jest sytuacja, każdy widzi. Nie można jednak dać się zwariować. Trzeba zacisnąć zęby  - na tyle,  na ile jest to możliwe - i  próbować żyć normalnie. Nie możemy udawać, że nic się nie zmieniło. Musimy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Każdego ranka wstawać z łóżka i stawić czoła, temu co nas czeka. Przedłużający się pobyt w domu, sprawia że większość czasu spędzamy w obszernych bluzach i piżamach, co na dłuższą metę nie wróży nic dobrego. Panująca sytuacja nie może przecież tak diametralnie odmienić naszego spojrzenia na świat, zamieniając nas w modowych abnegatów. Tak jak dotąd powinniśmy dbać o to, by wyglądać dobrze. Zapewniam Was, że nie będzie to obojętne dla naszego samopoczucia i nastroju. Nie należy jednak ograniczać się do podstawowych elementów garderoby. Dbajmy w stylizacjach o szczegóły i detale. Nie wybiera się ich przecież bez przyczyny. To one sprawiają, że czujemy się dobrze.


Obecnie takim powszechnie stosowanym dodatkiem w przypadku męskiej jak i damskiej garderoby są paski do spodni. Jednak to u mężczyzn są one nieodzownym elementem stylizacji. Pełnią bowiem nie tylko funkcję praktyczną, ale również podkreślają charakter całości, dodają jej elegancji i szyku. Oczywiście nie wszyscy panowie, biorą sobie to do serca. Tymczasem zasada, co do noszenia paska jest taka, że jeśli spodnie posiadają szlufki, to powinien się on w nich znaleźć. I o ile w przypadku mało formalnych spotkań można było, by im wybaczyć to faux pas, to sytuacja zmienia się diametralnie jeśli uczestniczą w oficjalnych wydarzeniach. W tym drugim przypadku bowiem panowie powinni mieć świadomość, że najmniejsze potknięcie z ich strony w doborze dodatków, może rzutować na to jak będą postrzegani przez otoczenie Panowie, nie warto zatem ryzykować.

Zamiast tego pora poznać tajniki tego, jakie paski https://www.galante.pl/paski-meskie powinniście wybierać, czym się kierować i oczywiście które obowiązkowo trzeba mieć. Zanim jednak o tym, koniecznie zapamiętajcie że pasek w Waszej szafie, musi być obowiązkowo. I nie jeden do wszystkiego, lecz każdy stosownie do okoliczności. Powinniście zatem posiadać minimum trzy: brązowy, casualowy pasek, elegancki do garnituru oraz parciany do mniej oficlalnych stylizacji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie byście mieli ich więcej, ale to o czym mówię to absolutne minimum.

Po tym krótkim wstępie, z którego dowiedzieliscie się na jakie paski powinniście zwracać uwagę, pora byście poznali zasady dotyczące tego, czym kierować się przy ich wyborze. Na początek warto zainteresować się jakością paska oraz rodzajem materiału, użytego do jego wykonania. Tym co powinno przykuć Waszą uwagę jest niewątpliwie solidność wykonania i trwałość. Najlepiej więc sprawdzą się tu paski skórzane, które jak wiadomo cechuje wysoką jakość, odporność na uszkodzenia, szyk i elegancki wygląd. 


Niektórym z panów może się wydawać w tym momencie, że skoro zdecydowali się na kupno solidnego paska  mają już problem z głowy, bo posłuży on do wszystkich stylizacji. Tymczasem jak już wspominałam jeden pasek nie wystarczy. Do garnituru konieczne jest kupno cienkiego, skórzanego paska, który będzie idealnie do niego pasował. Tu jego kolor uzależnia się od pozostałych skórzanych elementów stroju. Może więc mieć on kolor czarny lub brązowy w najbardziej zbliżonym odcieniu. W stylizacjach casualowych mile widziane natomiast są mniej oficjalne i znacznie bardziej kolorowe dodatki. Dotyczy to również paska. Tu można pozwolić sobie na znacznie więcej. Dobrym rozwiązaniem będą zatem parciane lub plecione paski.

Wybór odpowiedniego rodzaju paska to jednak nie wszystko. Równie ważny jest jego rozmiar, tak by był komfortowy w noszeniu, spełniał swoją rolę i wyglądał estetycznie. Nie może być zatem zbyt krótki, za szeroki ani zbyt wąski.

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru klamry. Jak wiadomo do wyboru mamy te tradycyjne jak i automatyczne. To, jaki rodzaj wybierzecie panowie, zależy od Waszych indywidualnych preferencji. Pamiętajcie jednak, że choć automatyczne lepiej dostosowują się do ciała, podczas gdy przy tradycyjnych uzależnione jest to od rozkładu dziurek, to mimo wszystko to te drugie uważane są za bardziej eleganckie i stosowne do formalnego stroju. Nie bez znaczenia jest tu również dobór klamry do spinek i zegarka. Zasada jest taka, że jeśli w pozostałych dodatkach mamy wyłącznie srebrny kolor to powinien on zagościć też na klamrze paska. Można niby trochę naginać tę zasadę w strojach casualowych ale dla lepszego wrażenia i stylowego wyglądu lepiej jest się jej trzymać.


Panowie muszą mieć jednak świadomość, że elegancki wygląd kosztuje. Nie można oczekiwać wysokiej jakości produktów u podrzędnej, nikomu nie znanej marki. Warto zatem podążać za tymi, którzy przez lata zjednali sobie sympatie klientów, wysokiej jakości produktami. Do takich niewątpliwie należy popularna marka Pierre Cardin.

Samo kupno wysokiej jakości pasków nie jest już końcem drogi. Trzeba wiedzieć w jaki sposób o nie dbać, by cieszyć się nimi jak najdłużej. Jest bowiem tak, że niewłaściwa pielęgnacja i złe użytkowanie może szybko pozbawić je uroku. Jak zatem o nie dbać? Najważniejsze jest to by zawsze wyjmować paski ze szlufek, zapobiegając powstawaniu uszkodzeń i odkształceń. Zawsze przechowywać  je w suchych miejscach, zapakowane w dołączone do nich woreczki, przeciwdziałając powstawaniu rys na klamrach. No i wreszcie na koniec regularnie je konserwować i czyścić.

A jak wygląda Wasza świadomość i Waszych mężczyzn w kwestii wyboru paska? Stawiacie na wyższą jakość czy nie przywiazujecie do tego wagi? Czym kierujecie się podczas wyboru?
            
                                                     *Artykuł sponsorowany

Komentarze

  1. U mnie w rodzinie każdy zawsze kupował skórzane paski :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To fakt, kiedyś to był uniwersalny prezent dla mężczyzny. Dobry skórzany pasek to obowiązkowy element w garderobie każdego faceta :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje