"Przeznaczenie" - nowy ulubieniec

Jesień zachęca do tego, by wygodnie usadowić się przed telewizorem lub monitorem komputera i beztrosko śledzić perypetie serialowych bohaterów. Idealnym uzupełnieniem wówczas jest kubek gorącego kakao lub czekolady. Ja zwykle w weekendy nadrabiam całotygodniowe zaległości w oglądaniu seriali. Jednak nie zalegam przed telewizorem a wygodnie usadawiam się przed monitorem laptopa. Jak każda z Was mam swoje ulubione programy i chętnie je oglądam. Dzięki aplikacji internetowej ipla mogę to robić o każdej porze dnia i nocy, bez obawy że przegapię kolejny odcinek. Ilość dostępnych tam programów zapewnia rozrywkę na długie godziny. Dzisiejszego popołudnia zaintrygował mnie pewien serial, o istnieniniu którego dowiedziałam się zupełnie przypadkowo. Nosi on tytuł " Przeznaczenie". Jest to hybryda miedzygatunkowa łącząca serial kryminalny, mystery crime i dokument. Produkcja powstała  w Polsce w 2010 roku. Główną bohaterką jest Małgorzata Trzaskoma, która jest postacią autentyczną. W codzienym życiu zajmuje się jasnowidzeniem. Fikcyjną postacią jest komisarz Anna Sarnowicz.  Każdy odcinek to nowa zagadkowa historia. Powstają one w oparciu o doświadczenia Małgorzaty Trzaskomy. W celu urozmaicenia fabuły połączono autentyczny dokumet z fikcją. Wróżka pomaga swojej przyjaciółce - policjantce w rozwikływaniu kryminalnych zagadek. Początkowo szef Anny jest sceptycznie nastawiony do współpracy obu kobiet, z czasem jednak przymyka na to oko.

W rolach głównych zobaczymy:
* Magdalenę Nieć jako Komisarz Annę Sarnowicz;
* Małgorzatę Trzaskomę jako Jasnowidza
* Marię Quoos jako matkę Anny
* Aleksandra Podolaka jako szefa Anny
* Aldonę Orman jako prokurator Martę
* Tadeusza Łomnickiego jako Tomasza Sarnowicza, męża Anny

Serial łatwo może przypaść do gustu szerszemu gronu ze względu na jego oryginalną tematykę, wartką akcję, wyrazistych bohaterów i aurę tajemnicy. Kobiety znajdą w serialu historie ważne społecznie, mężczyźni z pewnością docenią świetną muzykę i dynamicznie zmontowany obraz.


Serial ten od dziś niewątpliwie dołączy do listy moich ulubieńców. Wszystko za sprawą wartkiej i trzymajacej w napięciu akcji. Tym samym sprawia, że nie można się od niego oderwać i aż chce się oglądać odcinek  po odcinku. Każdy z nich utrzymany jest w innym charakterze - niektóre bliższe są klasycznemu kryminałowi, inne horrorowi, jeszcze inne filmowi sensacyjnemu. W każdym widz staje się świadkiem dwóch równoległych śledztw: ezoterycznego i kryminalinego, które przenikają się ze sobą i wzajemnie uzupełniają, prowadząc do rozwiązania tajemnicy.

A Wy znacie ten serial?  Podoba Wam się? A może zupełnie nie przypadł Wam do gustu?Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje