ABC depilacji

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i czuć się zadbaną. Warto wobec tego poznać metody dbania o siebie odpowiednio dobranym sposobem. Wszyscy wiedzą, że wizytówką zadbanej kobiety jest piękna, gładka skóra bez zbędnego owłosienia. 
W obecnych czasach na rynku jest wiele dostępnych metod depilacji, toteż każda kobieta może dobrać tę odpowiednią dla siebie. Jednak by móc wybrać coś dla siebie należy poznać dostępne metody oraz ich wszelkie za i przeciw.
  • golenie maszynką
Tradycyjna, jedna z najprostszych metod i zarazem najłatwiejszych. Decydując się na wybór maszynki warto sięgnąć po te z minimum 3 ostrzami, które precyzyjnie usuwają owłosienie.
O czym należy pamiętać wybierając tę metodę?
  • przed zabiegiem należy zwilżyć skórę ciepłą wodą
  • następnie nałożyć piankę do golenia lub żel
  • golić należy w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków
  • po zabiegu spłukać skórę wodą i nałożyć balsam
Metoda ta, choć jest najmniej bolesna to efekt jest dość krótkotrwały. Włoski odrastają już następnego dnia.
  • kremy do depilacji
Zapewniają nieco dłuższy efekt, bowiem rozpuszcczają główny składnik budulcowy włosa. Sposób uzycia jest bardzo prosty: Wystarczy nałożyć na włoski i odczekać kilka minut, po czym usunąć krem za pomocą szpatułki i opłukać wodą. Efekt utrzymuje się od 3-4 dni. Ważne jest, aby wybierając preparat zdecydować którą część będziemy depilować.
  • wosk
Metoda stosowana jest w salonach, choć można ją wykonać również w warunkach domowych przy uzyciu plastrów na zimno lub podgrzanego wosku.
Dla początkujacych oferowane są gotowe plastry pokryte woskiem. Wystarczy rozgrzać je przez pocieranie dłońmi. Nakleić na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, po czym energicznie odkleić w przeciwnym kierunku.
Dla bardziej doświadczonych jest opcja wosku we wkładach roll - on. / O szczegółach aplikacji mozna przeczytać na stronie http://www.veet.pl/veet-easywax.php /.

Sama depilacja to jedank nie wszystko. Należy również w iedzieć jak się do niej przygotować i jak postępować tuż po niej.
Depilowane miejsca powinny być regularnie peelingowane przed zabiegiem i w trakcie odrastania włosków. Po zabiegu należy stosować kosmetyki łagodzące. W przypadku podrażnień ważne jest by odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest to dla nas odpowiednia metoda oraz czy zabieg został prawidłowo wykonany.


Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje