Nietypowe lektury na jesienne wieczory...

Drogie moje, pogoda w ostatnie dni, nic tylko zachęca do zaszycia się w fotelu z książką i kubkiem aromatycznej, gorącej herbaty. Przy okazji dzisiejszego posta chcę pokazać Wam kolejne pozycje książkowe, które od dawna już są w moim domowym księgozbiorze. Kupiłam je kilka lat temu, kiedy zafascynowana jeszcze byłam poradnikami.


W moje ręce wówczas wpadły trzy książki, które mówią o różnicach pomiędzy mężczyznami a kobietami - "Dlaczego mężczyźni nie słuchają a kobiety nie umieją czytać map", " Dlaczego mężczyźni odkładają przygotowania na ostatnią chwilę a kobiety mają wszystko zapięte na ostatni guzik" oraz "Dlaczego mężczyźni nigdy nie pamiętają a kobiety nigdy nie zapominają".Jeszcze kilka lat temu łudziłam się, że dzięki nim uda mi się zrozumieć męski punkt widzenia. Jeśli jesteście ciekawe czy rzeczywiście mi one w czymś pomogły i czy cokolwiek wyjaśniły zapraszam Was do czytania.

1. Dlaczego mężczyźni nie słuchają a kobiety nie umieją czytać map, Allan i Barbara Pease

Autorami książki jest para światowej sławy ekspertów w dziedzinie stosunków międzyludzkich oraz mowy ciała. Ich książki  - Mowa ciała i Dlaczego mężczyźni kłamią a kobiety płaczą - rozeszły się niczym świeże bułeczki. Jeśli tak jak ja poszukujecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania o zachowaniu naszych drogich panów, a przy okazji chcecie wiedzieć jakie różnice są pomiędzy nami a nimi to jest to pozycja stworzona dla Was. Autorzy spędzili trzy długie lata na gromadzeniu materiałów i przemierzyli ponad 400 000 km. Czytali rozprawy naukowe, rozmawiali z ekspertami i prowadzili liczne seminaria.


W książce znajdziecie odpowiedzi na wiele nurtujących pytań: Dlaczego mężczyźni potrafią robić " tylko jedną rzecz na raz"? Dlaczego kobiety uwielbiają mówić i nigdy nie mówią wprost? Dlaczego kobiety nie mają rozeznania w terenie? Dlaczego mężczyźni nigdy nie przyznają się do błędów? Dlaczego kobiety mają problem z parkowaniem samochodu? To oczywiście tylko niektóre z nich. Od razu zaznaczam, że nie ze wszystkimi stwierdzeniami zawartymi w książce się zgadzam. Jest to ciekawy pogląd na dzielące nas różnice. Książka nie tylko pozwala na inne spojrzenie na zachowanie mężczyzn i kobiet ale można się też przy niej nie raz szczerze roześmiać. Jeśli zatem podobnie jak ja lubicie poradniki, to Wam tę pozycję gorąco polecam. Nie łudźcie się jednak, że po jej przeczytaniu uda Wam się od razu zrozumieć Waszego partnera. 

Kolejna książka, podobnie jak i poprzednia została napisana przez Allan'a i Barbarę Pease. W przeciwieństwie do poprzedniej tematyka jest bardziej szczegółowa. Autorzy koncentrują się tu na świętach Bożego Narodzenia i uwydatnia różnice pomiędzy nami. 

2. Dlaczego mężczyźni odkładają przygotowania na ostatnią chwilę, a kobiety mają wszystko zapięte na ostatni guzik, Allan i Barbara Pease

Święta Bożego Narodzenia wyczekiwane są z radością i niecierpliwością. Im są bliżej tym bardziej dają się we znaki przedświąteczne przygotowania, zakupy, wizja zaproszonych gości oraz obraz rozkapryszonych dzieci. To właśnie wtedy uwidaczniają się różnice pomiędzy mężczyznami a kobietami w kwestii przygotowania do świąt. Dla wielu par więc jest to okres prawdziwej próby, ponieważ jedni drugich doprowadzają do szewskiej pasji. Zarówno panie jak i panów nurtują przeróżne pytania - Dlaczego on w ogóle nie pomaga w przygotowaniach? Dlaczego ona tak strasznie zrzędzi w święta? Dlaczego on kompletnie nie umie kupować prezentów? Dlaczego nie możemy po prostu cieszyć się Bożym Narodzeniem?


W książce znajdziecie odpowiedzi na te jak i całe mnóstwo innych pytań. Odpowiedzi mogą Was naprawdę zaskoczyć. Autorzy przy tym udzielają rad jak przetrwać ten trudny dla kobiet i mężczyzn czas. Jeśli zatem spotykacie się z tym każdego roku przed Bożym Narodzeniem to ta książka jest wręcz stworzona dla Was. Kto wie, może pozwoli Wam łagodnie przez to przejść. 

3. Dlaczego mężczyźni nigdy nie pamiętają, a kobiety nigdy nie zapominają, Marianne J. Legato, Laura Tucker


Na sam koniec pozostała ostatnia pozycja autorstwa Marianne J. Legato, kardiologa, profesora medycyny klinicznej Columbia University i eksperta w dziedzinie medycyny uwzględniającej płeć, autorki książek - The Female Heart, What Women Ned to Know i Eve's Rib.


Z pewnością nie raz do głowy przychodziło Wam stwierdzenie, które jest tytułem tej książki - że mężczyźni nie pamiętają a kobiety nigdy nie zapominają. Mnie się to zdarzało niejednokrotnie, kiedy stwierdzałam, że mój partner zapomniał o tym co ja uważam za istotne i co nadal kołacze się w mojej głowie. Zastanawiałyście się kiedyś dlaczego tak się dzieje? "Istnieją dowody na to, że kobiety ( tak jak sugeruje tytuł książki ) mają lepszą zdolność zapamiętywania wypowiedzianych słów niż mężczyźni. Nigdy nie uwidacznia się to bardziej niż podczas kłótni!"

W książce pojawiają się także odpowiedzi na pytania: Dlaczego on nigdy nie pyta o szczegóły? Dlaczego ona stale chce rozmawiać o związku? Dlaczego on nie dostrzega, że coś ją gnębi? - reasumując jest to zbiór, dzięki któremu dowiecie się dlaczego nam kobietom czasem tak trudno jest dogadać się z mężczyznami. Myślę, że jest to świetna książka zarówno dla jednych jak i dla drugich. Pozwoli nam lepiej zrozumieć siebie a tym samym podsunie metody na to, jak radzić sobie z problemami.


Chcecie zaintrygować swoich partnerów? Otworzyć im oczy na zagadnienia, których dotąd nie dostrzegali? Te książki są świetnym pomysłem na uzmysłowienie im różnic w sposób prosty a zarazem bardzo zabawny. Wiem, co mówię niektórzy przedstawiciele płci męskiej już je docenili. Przekonajcie się same, jak to będzie u Was. 

Komentarze

 1. Great review sweetheart...thx for sharing!

  OdpowiedzUsuń
 2. mam przyjaciółkę, która ma pokaźny zbiór tego typu lektur i czasami od niej je pożyczam, ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie zabawne lektury, chętnie poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurczę super te książki, szkoda że ostatnio ciężko mi znaleźć czas na czytanie.
  Kochana mogłabyś poklikać u mnie w najnowszym poście o TU ? Byłabym wdzięczna :)
  Obserwuję.
  Pozdrawiam,
  PatrisyaStyle

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Ja też :) Ale książki poruszają wiele interesujących tematów :) Polecam :) Ja nadal się łudzę, że uda mi się zrozumieć mężczyzn :)

   Usuń
 6. Świetne lektury, chętnie po nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja Uwielbiam sobie tak poczytać wieczorem na kanapie popijająć gorącą czekoladą :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje