Biotrue ONEday - kolejna kampania trnd

Drogie moje, nie tak dawno pisałam Wam o projekcie realizowanym we współpracy pomiędzy sklepem internetowym Zalando a trnd. Dziś okazało się, że udało mi się zakwalifikować do kolejnego - tym razem Biotrue ONEday. Ma on na celu zadbanie o komfort widzenia na najwyższym poziomie, tak by móc cieszyć się aktywnością na najwyższym poziomie przez cały dzień. Testowane podczas trwania kampanii soczewki kontaktowe Biotrue ONEday inspirowane są biologią ludzkiego oka i właśnie podczas trwania akcji przez okres czterech tygodni dane będzie nam skoncentrować się właśnie na ich działaniu, poruszeniu nowych tematów oraz zbudowaniu świadomości z nimi związanej. 

Zdjęcie: Źródło

Zyskamy niepowtarzalną szansę zbadania wzroku przez wykwalifikowanych specjalistów, doboru oraz otrzymania bezpłatnie soczewek a także zaproszenia przyjaciół do sprawdzenia wzroku poprzez profesjonalne badanie. 


Soczewki Biotrue ONEday, które zyskamy możliwość testować to tylko jedne spośród szerokiego asortymentu produktów marki Bausch + Lomb - części międzynarodowego koncernu Valeant pracującego na rzecz ochrony zdrowia ludzi na całym świecie. Tylko w ciągu minionych lat Bausch + Lomb stała się symbolem innowacyjności i jakości. Produkty te są nieustannie rozwijane a zespół specjalistów nieprzerwanie pracuje nad nowymi materiałami, technologiami i rozwiązaniami, któe maja służyć lepszemu widzeniu a przez to też lepszemu życiu. Jednym z głównych działów firmy Bausch + Lomb jest kontaktologia, oferujaca szeroki wybór soczewek kontaktowych o różnym przeznaczeniu, trybie noszenia i czasie użytkowania. Najbardziej znane są tu soczewki PureVision, SofLens czy właśnie wspomniane już Biotrue ONEday. Soczewki to jednak nie jedyne, co oferuje marka. W swojej ofercie mają także produkty do pielęgnacji soczewek: wielofunkcyjne płyny Biotrue i ReNu do czyszczenia i dezynfekcji miękkich soczewek kontaktowych. 

Po tym dość wyczerpującym wstępie pewnie zastanawiacie się czego dokładnie dotyczyć będzie ten projekt. Otóż, drogie moje jak przystało na akcje organizowane na portalu trnd, każda z wytypowanych osób otrzyma zestaw startowy a w nim 1 kupon uprawniający do badania wzroku w cenie 9 zł, którego średnia wartość rynkowa to 80 - 120 zł ( zależnie od regionu i gabinetu / salonu optycznego ). Jeżeli specjalista podczas badania nie stwierdzi przeciwwskazań 20 odpowiednio dobranych soczewek Biotrue ONEday wraz z kuponem uprawniającym do zakupu 40 soczewek Biotrue ONEday w cenie 30 sztuk ( do otrzymania po przeprowadzonym w gabinecie badaniu ) trafi w nasze ręce. Dodatkowo płyn do pielęgnacji soczewek Biotrue 60 ml, przewodnik projektu, książeczka " Twoje badanie opinii". Natomiast do podarowania innym 5 zaproszeń na "Dni z Biotrue" uprawniających do badania wzroku za 9 zł, którego wartość rynkowa to 80 - 120 zł ( zależnie od regionu ) oraz odpowiednio dobrane soczewki, przekazane przez specjalistę po przeprowadzonym badaniu i przy braku przeciwwskazań. 

Oczy są naturalnie nawilżane, jednak pod koniec dnia noszone soczewki mogą wysychać powodując przy tym uczucie zmęczenia, suchości i podrażnienia oraz niewyraźnego widzenia. Soczewki Biotrue ONEday są wówczas bardzo pomocne ponieważ naśladują barierę, jaką tworzą łzy tak by chronić oczy przed przesuszeniem. Zawarta w nich woda - 78 % - to tyle samo, co w rogówce oka dzięki czemu łatwiej jest cieszyć się komfortem noszenia przez cały dzień. Wykonane zostały w taki sposób by przepuszczały odpowiednią ilość tlenu a tym samym zapewniały dobrą kondycję. 


Co do samego badania to szereg najważniejszych informacji zawarty został w przewodniku projektu i ma formę odpowiedzi na kilka najbardziej newralgicznych pytań: 

Na czym polega to badanie, czego mogę się spodziewać?

Podczas badania specjalista określi Twoją wadę wzroku i dostosuje odpowiednią korekcję. Za pomocą specjalistycznych urządzeń sprawdzi, czy Twoje oczy są zdrowe i czy nie występują żadne przeciwwskazania, abyś mógł/a nosić soczewki kontaktowe. Specjalista założy Ci pierwsze soczewki kontaktowe i sprawdzi ich dopasowanie. Następnie, pod czujnym okiem nauczysz się zakładać i zdejmować soczewki oraz dowiesz się, jak należy się z nimi obchodzić.

Jak długo trwa takie badanie?

Samo badanie nie powinno potrwać dłużej niż 20-30 minut. Nauka prawidłowego zakładania i zdejmowania soczewek oraz ich pielęgnacji trwa zwykle od 15 do 30 minut. Zostanie Ci jednak poświęcone tyle czasu, ile będziesz potrzebował/a, aby nauczyć się użytkować soczewki w komfortowy i bezpieczny sposób.

Czy podczas badania będę miał/a podawane krople po których nie będę mógł prowadzić auta? 

Nie, przy tym badaniu nie będzie konieczne podanie takich kropli. 

Czy po takim badaniu będę mógł/a sobie kupić soczewki kontaktowe?

Na dobry początek podczas badania dostaniesz pierwszy zestaw soczewek kontaktowych do wypróbowania. Po zaaplikowaniu soczewek specjalista zaproponuje Ci przyjście na wizytę kontrolną, aby sprawdzić wpływ soczewek na oczy. Jeśli wszystko będzie w porządku, będziesz mógł/a śmiało zakupić kolejny zestaw soczewek kontaktowych. 

OK, chcę wziąć udział w takim badaniu, czy mam się do niego jakoś specjalnie przygotować?

Na badanie warto zabrać ze sobą swoje poprzednie okulary lub recepty, po to aby specjalista mógł wziąć pod uwagę historię Twojej wady wzroku. Jeśli nosisz już soczewki kontaktowe, możesz przyjść w nich na badanie i zdjąć je w gabinecie. W takim wypadku pamiętaj, aby zabrać ze sobą pojemniczek na soczewki. Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta z aplikacją soczewek, zadbaj aby Twoje paznokcie były krótko przycięte – znacznie ułatwi Ci to naukę zakładania soczewek, a także będzie bezpieczniejsze dla Twoich oczu. Warto zrezygnować z makijażu na czas nauki – po prostu może się rozmazać.


Użytkowanie soczewek wiąże się z nabyciem umiejętności ich zakładania jak i zdejmowania. Ja sama od kilku lat je stosuję, dlatego jest to dla mnie prosta sprawa. Wiem jednak, że dla początkujących nie jest to łatwe i wymaga zarówno wiedzy praktycznej jak i teoretycznej. Nie mniej jednak podczas trwania projektu zyskuje się szansę nauki zakładania i zdejmowania podczas wizyty w jednym z gabinetów. 

Warto w tym miejscu zwrócić Waszą uwagę na kilka zasad dotyczących korzystania z soczewek, tak by ich noszenie było komfortowe i bezpieczne. 

Zanim opuścisz gabinet specjalisty powinieneś umieć zdejmować soczewki.

Dokładnie przestrzegaj instrukcji opisanych w przewodniku projektu i zalecanych przez specjalistę.

Zanim dotkniesz soczewek zawsze umyj ręce łagodnym mydłem, opłucz je i osusz ręcznikiem, który 

nie zostawia drobin. 

Nie używaj soczewek jeśli blister jest otwarty, uszkodzony lub przeterminowany.

Nigdy nie noś naderwanych ani uszkodzonych soczewek, ponieważ mogą uszkodzić oko. 

Nie używaj soczewek dłużej niż termin zalecany przez producenta. 

Zawsze obchodź się ostrożnie z soczewkami kontaktowymi i unikaj ich upuszczenia.

Nigdy nie podnoś soczewek chwytając je paznokciami. 

Makijaż nakładaj dopiero po założeniu soczewek i zmywaj po ich zdjęciu. 

Nie dopuszczaj do kontaktu soczewek z kosmetykami, emulsjami, mydłem, kremami ani 

dezodorantami. Pamiętaj, że produkty na bazie wody wiążą się z niższym ryzykiem uszkodzenia 

soczewek niż produkty na bazie oleju.

Jeżeli nosząc soczewki stosujesz produkty w aerozolu, takie jak lakier do włosów, zamknij oczy w

momencie rozpylania i nie otwieraj aż do opadnięcia cząstek aerozolu.

  Poradź się specjalisty odnośnie noszenia soczewek w trakcie uprawiania sportu. 

Zawsze zasięgnij porady specjalisty przed zastosowaniem maści/kropli do oczu lub innych leków w

 trakcie noszenia soczewek. Wiedz, że niektóre preparaty, takie jak: leki przeciwhistaminowe

, zmniejszające przekrwienie oczu, środki moczopędne, zwiotczające, uspokajające i leki na chorobę 

lokomocyjną, mogą powodować suchość oka, zwiększoną wyczuwalność soczewki na oku oraz 

nieostre widzenie.


A już wkrótce fotorelacja, po otrzymaniu paczki. A jak jest u Was? Stosujecie soczewki? Jak je oceniacie? 

A może wolicie tradycyjnie okulary? Komentarze

 1. Ciekawa kampania, ja nigdy nie stosowałam żadnych soczewek, myślę że gdybym musiała to jednak wolałabym okulary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noszę i szkła i okulary. Do niedawna myslalam ze nie była bym w stanie nosić szkieł jednak odkąd je stosuje a trwa to juz dobrych kilka lat to nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez nich.

   Usuń
 2. Nie mogłam wziąć udziału w tej kampanii, bo nie mogę nosić szkieł kontaktowych :( A szkoda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz czego żałować. Wolałabym nie musieć korygować wzroku.

   Usuń
 3. Chciałam wziąć udział w projekcie, ale zrezygnowałam, bo nieopłacalne byłoby dla mnie wybranie się do salonu optycznego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję :) ja nie noszę szkieł, ani okularów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę:) kiedyś zazdrościłam tym którzy noszą teraz tez zazdroszczę jednak Tym co nie noszą.

   Usuń
 5. Tez bralam udzial w kampanii. Niestety tych soczewek nosic nie moge - odczuwam dziwny dyskomfort, ale to na co nalezy zwrocic uwage to super nawilzenie. Uzywam softlens b&l i niestety w nich pod koniec dnia daje sie odczuc suchosc. Jestem ciekawa twojej opinii

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesująca akcja. Ja noszę soczewki Acuvue i są bardzo fajne. B&L jeszcze nie próbowałam. Może kiedyś przetestuję. Ciekawy blog :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje