Wnętrzarskie DIY: dekoracyjny plakat

Drogie moje,  jak dziś pamiętam moment, gdy będąc jeszcze nastolatką dekorowałam swoje wnętrze używając plakatów. Wówczas były to wizerunki gwiazd: aktorów, piosenkarzy czy zespołów. Teraz, po latach mój zmysł artystyczny uległ znacznej zmianie. I od momentu, gdy we wnętrzach na dobre zadomowiły się inspirujące cytaty - wiedziałam, że prędzej czy później znajdą się one i u mnie.Jest to bowiem ciekawy a zarazem prosty pomysł na nadanie wnętrzu charakteru. Na ogół na plakatach pojawiają się złote myśli, zabawne powiedzenia a nawet sentencje. Od kilku sezonów są one prawdziwym hitem. Pojawiły się na minimalistycznych plakatach i zrobiły furorę wśród wielbicieli designu. Typografia, o której tu mowa pozwala na pewną dowolność. Daje nam możliwość kształtowania wnętrza, w taki sposób w jaki tylko chcemy. Wszelkie litery, cyfry, sentencje czy motywujące teksty w czarno - białej wersji są prawdziwym hitem nowoczesnej aranżacji wnętrz.

Zdj.: Źródło

Początkowo zastanawiałam się nad kupnem gotowego plakatu, który chciałam wyeksponować w wyjątkowym miejscu mojego wnętrza. Dziś jednak, korzystając z wolnej chwili postanowiłam własnoręcznie wykonać swój plakat, który niewątpliwie będzie wstępem do kolejnych. Jak przystało na pierwsze kroki w tej materii, zasób dostępnych materiałów nie jest imponujący. Skorzystałam bowiem wyłącznie z tego co znalazłam w domu. Posłużyły mi więc: kartki A4( tutaj typowa biała kartka do drukarki), tektura do podklejenia o wymiarach takich jak plakat, czarny marker, linijka, ołówek, gumka oraz trochę inspiracji z sieci.


Na początek z wielu dostępnych propozycji, wybrałam tę która najbardziej przypadła mi do gustu. Potem nakreśliłam za pomocą ołówka schemat, jaki chciałam mieć na swoim plakacie i dopiero wtedy sięgnęłam po markera. To właśnie dzięki niemu plakat zyskał życie. Jako że nie dysponowałam aktualnie żadną wolną antyramą ani ramką, zdecydowałam się na obramowanie wykonane za pomocą markera i wzmocnienie na wspomnianej już tekturze. W tym celu można użyć kleju lub opcjonalnie zszywek. I plakat gotowy. Tego typu plakaty mają mnóstwo zastosowań. Na ogół jednak spotykane są w wersji wiszącej na ścianie, stojącej na półce lub podłodze. Mój powstał z myślą o tym, by zdobił zaszczytne miejsce na szafce. Jestem przekonana że świetnie spełni się w tej roli.A Wy macie w swoich wnętrzach motywujące plakaty? Co wisi bądź też stoi w Waszych wnętrzach?


zBLOGowani.pl

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, choć to dopiero poczatek :) i efekt jeszcze nie jest taki jak powinien .

   Usuń
 2. efekt super, lubię plakaty ale tylko w nowoczesnych wnętrzach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowoczesne wnętrze+zabawny plakat, najlepiej w kolorach i z grafiką to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł na wykonanie plakatu własnoręcznie. Troszkę się zainspiruję, ale pomogę sobie programem, w którym tworzę różne grafiki;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Własnoręcznie "wykonany" plakat w domu jakoś tak dodaje otuchy i motywuje na co dzień :)
  Piszę "wykonany" bo ja antytalent jestem, więc korzystam ze stron typu pickmonkey :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje