Garden party - inspiracje

Drogie moje, mimo że pogoda dzisiaj zwiastuje rychło zbliżającą się jesień ja nadal pozostaję w letnim, wakacyjnym klimacie. Jak wiecie, bowiem czas ten jest świetną okazją do zaproszenia przyjaciół czy rodziny a tym samym zorganizowania przyjęcia. Jednakże nie mam tu na myśli zwyczajnej domówki, lecz garden party. One to właśnie stają się coraz popularniejsze - opuszczamy zimne mury domów, by delektować się promieniami gorącego słońca. 

Zdjęcie: Źródło

Choć wielu z Was mogło by pomyśleć, że organizacja takiej imprezy w plenerze nie wymaga żadnych przygotowywań to chyba zgodzicie się ze mną, że im więcej wysiłku włożymy w aranżację, tym milej będzie spędzać tam czas. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w naszym kraju nadal pokutuje przekonanie iż do zorganizowania tzw. garden party wystarczy stół, kilka krzeseł oraz grill. Nie przywiązuje się na ogół zbyt wielkiej wagi do detali, które nadają oryginalnego charakteru. Jednakże, dzięki wielu napływającym z zagranicy inspiracjom mamy szansę zamienić własne podwórko w coś nadzwyczajnego. 


Jedną z najważniejszych spraw, podczas przygotowywania garden party jest jak zapewne się domyślacie przygotowanie stołu oraz miejsc do siedzenia. Możemy dowolnie wybierać, sięgając po stół o różnorakiej wielkości oraz kształcie. Mamy dowolność jeśli chodzi o miejsca siedzące. Mogą to być zarówno ławki jak i krzesła, w zależności od ilości zaproszonych gości. 


Zdjęcia: 12

To, w jaki sposób ozdobimy stół przy którym zamierzamy usadzić swoich gości jak również i jego bezpośrednie otoczenie, zależy w znacznej mierze od naszej pomysłowości oraz inspiracji czerpanych z przeróżnych źródeł. Niemniej jednak najważniejszej jest to by wszyscy przybyli na garden party czuli się w przygotowanej scenerii, jak przysłowiowa ryba w wodzie. 


Zdjęcia: 34

Jestem zdania,że jednak nie tylko sama dekoracja ma znaczenie. Równie ważne jest skomponowanie wszystkiego tak, by było to ze sobą spójne. A więc obrus, serwetki, nakrycia, wszelkie dekoracje stołu w tym kwiaty jak i serwowane menu. 

      

Zdjęcia: 56

Zdjęcie: Źródło

Garden party jest świetną okazją by postawić na wszystko to, co naturalne. Śmiało możemy więc sięgnąć po świeże warzywa, owoce, napoje. Choć mogą również znaleźć się przeróżne ciasta, ciasteczka, muffinki i wszystko to, co tylko podpowie nam wyobraźnia. 

Świeże warzywa podawane z przeróżnymi dipami, są świetnym pomysłem na przyjęcie w ogrodzie. Idealnie sprawdzą się w roli lekkiej przystawki. Pocięte w słupki świeże warzywa z kremowym dipem są nie tylko zdrową przekąską ale też nie wymagają dużych nakładów pracy. Lekkie dipy wzbogacają smak mięs i ryb a dodane do sałatek stanowią alternatywę dla majonezu. 

Jednakże tak naprawdę, w menu imprezy w ogrodzie może znaleźć się niemal wszystko. Ważne jest jednak to by było to przygotowane w formie porcji, po które bez problemu będzie mógł sięgnąć każdy z gości nawet jeśli akurat nie dzierży w dłoni talerza czy nie siedzi przy stole. Najlepiej wówczas sprawdzają się porcje na tzw. jeden kęs. 

Dobrze jest zadbać o dodatkowy stół na którym zostaną ustawione wszystkie przygotowane potrawy, by każdy bez problemu mógł tam podejść i sięgnąć po to, na co ma akurat ochotę. 


 

Zdjęcia: 78

Podczas tego przyjęcia nie  można zapomnieć o owocach. Forma ich serwowania w tym przypadku jest dowolna. Mogą trafić na stół jako danie samodzielne,a właściwie deser lub jako dodatek do ciasta. Tu mamy dowolność i wszystko zależy od naszej pomysłowości. 


Zdjęcie: Źródło

Zdjęcie: Źródło

Jako, że garden party organizowane jest na ogół wiosną i latem, kiedy to temperatura potrafi bić prawdziwe rekordy ważne jest by zapewnić gościom dostateczną ilość napoi chłodzących. Tu oczywiście może pojawić się niemal wszystko. Woda, napoje gazowane, lemoniada, wszelakie trunki przygotowane własnoręcznie przez nas według własnej receptury. 

Jednocześnie mamy możliwość także i w tym przypadku by zadbać o estetyczną stronę serwowanych przez nas napoi. Oferta przeróżnych naczyń do trunków jest przeogromna. Każdy z nas napewno znajdzie coś, co spełni jego oczekiwania. 

    

Zdjęcie: 910

Zdjęcie: Źródło

Zdjęcie: Źródło

Choć pogoda, póki co nie sprzyja organizacji garden party mam nadzieję, że post ten zainspirował Was na tyle byście chętniej organizowały właśnie takie spotkania ze znajomymi. 

A jak to wygląda u Was? Jakie formy domówek latem preferujecie? Organizujecie tzw. garden party czy wolicie tradycyjnie spędzać czas przy stole w domu?

Komentarze

  1. cudowne inspiracje, w tym sezonie na szczęście udało mi się uczestniczyć w kilku grillach na świeżym powietrzu świetnie się bawiłam ale nie było to typowe garden party

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję, miło że znalazł się ktoś komu się podobają inspiracje :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje