Z fiszkami... do celu

Drodzy moi, dzisiejszego dnia zdecydowałam się na radykalną zmianę. Dość długo się wahałam, ale ostatecznie podjęłam decyzję a tym samym wybrałam nową metodę nauki języka obcego. Jak dotąd stawiałam na dość klasyczne metody - te w szkolnej ławie, za pomocą płyt CD czy całego mnóstwa podręczników. Tym razem jednak postawiłam na innowacyjną według mnie metodę, z którą w rzeczywistości nie miałam jeszcze do czynienia a spotkałam się na blogu Life Manager-ki.
Dostępna jest ona na stronie internetowej: wkarteczkach.pl.

Zastanawiacie się zapewne na czym ona polega? Otóż, każdy zestaw wyposażony jest w 1000 karteczek, kolorowe zakładki do ich segregowania, mini CD z nagraniami, etui pozwalające zabrać je ze sobą wszędzie, smycz oraz tzw. karteczki in blanco ( na których zanotować można "swoje" słówka).

Zdjęcie: Źródło


Nauka tym sposobem zdaje się być łatwa i przyjemna, bowiem zawiera w sobie zaledwie 4 proste kroki do nauczenia się języka a tym samym 4 kolorowe przekładki z napisami: "Do nauki", Uczę się", "Powtarzam" i "Umiem".

Rozpoczynając swoją przygodę z zestawami fiszek należy na początku pudełka  umieścić czerwoną zakładkę z hasłem " Do nauki" a zaraz za nią wszystkie dostępne w zestawie karteczki. Następnie wyciągnąć z pliku ok. 30 fiszek i rozpocząć naukę. Polega ona na trzymaniu w dłoni obróconych polskim tekstem lub znakiem zapytania karteczek i powtarzaniu aż do momentu, w którym będziemy potrafili podać odpowiedź. Proces ten należy powtarzać do momentu, kiedy uda nam się opanować wybrany materiał.

Zdjęcie: Źródło


Zapamiętane w ten sposób słówka umieszcza się za  przekładką pomarańczową z napisem " Uczę się". Za cel warto postawić sobie naukę 25-30 słówek. W przypadku, gdy napotykamy znane nam teksty wkładamy je za zakładkę z nazwą " Umiem".

Fiszki zza przegródki "Uczę się" należy przeglądać co 4 dni lub gdy ich ilość przekroczy 100. Sprawdzając znajomość słówek konieczne jest podzielenie ich na dwie grupy: te zapamiętane, które należy umieścić za przekładką "Powtarzam" oraz słówka niezapamiętane - do ponownej nauki i pozostawienia w dziale tych "Uczę się''.

Słówka z przegródki opatrzonej hasłem "Powtarzam" należy przeglądać regularnie tj. co ok. 8 dni lub gdy zbierze się ich ok.300. Te, które udało nam się zapamiętać umieszczamy w przegródce z napisem " Umiem" natomiast pozostałe nadal pozostają w tym samym miejscu. Naukę w tym przypadku można rozłożyć w czasie na 2 lub więcej dni.

Ostatnia przegródka - " Umiem" stanowi ostatni etap. Tam bowiem umieszczane są te fiszki ze słownictwem, które opanowaliśmy. Oznacza to, że w momencie gdy wszystkie hasła przeniesiemy tutaj możemy przystąpić do nauki słówek z kolejnej części kursu.

Teraz pozostaje mi jedynie wyczekiwać przyjazdu kuriera z moją paczką i solidnie wziąć się do nauki. Mam nadzieję, że niewielki rozmiar fiszek zachęci mnie do sięgania po nie niemal w każdej sytuacji a tym samym będzie skutkować wzrostem zasobu mojego słownictwa.

Decydując się na kupno 3 zestawów do nauki języka angielskiego w ostatnich dniach maja za sprawą bloga Manager- ki udało mi się skorzystać z 40% zniżki, co przy cenie produktu okazało się znaczącym upustem.

A Wy znacie tę metodę nauki? Może miałyście okazję już przetestować te zestawy? A może macie jakiś swój patent nauki języków obcych, który polecacie?

Komentarze

 1. Daj znać jak Ci idzie nauka i czy podoba Ci się zestaw :) cieszę się, że zniżka się przydała!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za zniżkę. Przydała się. A zestaw jest świetny i jestem bardzo zadowolona. Fajna metoda nauki. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszymy, że Karteczki dobrze wywiązują się ze swego zadania! Mamy nadzieję, że nauka będzie na tyle przyjemna, że w przyszłości zdecyduje się Pani powiększyć swoją Karteczkową kolekcję (podpowiem tylko, że warto zajrzeć do nas na stronę w ten weekend :)).
  Życzymy przyjemnej nauki, a Karteczki dziękują za miłe słowa :).

  Pozdrawiam serdecznie,
  Joanna Białowicz i Zespół Sklepu "W Karteczkach"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za informację. Na pewno zajrzę w weekend na Państwa stronę. Pozdrawiam. MJ

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje