O trzech książkach wartych uwagi...

Dzisiejszy dzień, w przeciwieństwie do wczorajszego nastroił mnie optymistycznie. Wczoraj na próżno było szukać u mnie dobrego humoru, który to niczym bańka mydlana prysnął. Przyczyn takiego stanu rzeczy dopatruję się w niczym innym jak w braku promieni słonecznych. Dziś jednak od samego rana świeci słońce i motywuje mnie do tego by napisać kolejnego posta. Tym razem chcę powiedzieć Wam kilka słów o trzech książkach, które w nie tak odległej przyszłości chciałabym przeczytać. 

Pierwsze miejsce na mojej liście zajęła książka pt. "Pod niemieckimi łóżkami", której autorką jest Justyna Polanska. Publikacja ta jak się można domyślić wywołała falę poruszenia w Niemczech. Jej autorka bowiem - trzydziestodwuletnia Polka, pracująca " na czarno" w niemieckich domach opisuje m.in. stosunek pracodawców do jej osoby, kwestie dotyczące rzeczywiście panującego porządku i czystości.W jednym zdaniu książkę tę można określić jako opowieść o codziennym życiu młodej kobiety, pozbawionej jak tysiące emigrantów podstawowej opieki medycznej i całego mnóstwa innych świadczeń. Co prawda ukazała się ona już w 2012 roku, więc nie jest swoistą nowością na rynku jednak ja póki co nie miałam okazji jej przeczytać i stwierdzić czy rzeczywiście jest tak kontrowersyjna i mogła wywołać taki odzew. Wydawnictwo: Świat Książki, 208 stron
Kolejna książką, która zwróciła moją uwagę jest " Zemsta ubiera się u Prady" autorstwa Lauren Weisberger. Jest to kontynuacja losów bohaterki, poznanej w poprzednim bestselerze - Andrey Sachs.Tym razem jednak od jej przyjazdu do Nowego Yorku, zdobycia posady w prestiżowym magazynie mody minęło dziesięć lat i teraz sama jest właścicielką czasopisma. Współpracuje  i przyjaźni się ze swoją przeciwniczką z Runwaya - Emily oraz przygotowuje się do ślubu. Na jej drodze staje po raz kolejny Miranda Priestly, której grupa wydawnicza chciałby przejąć czasopismo Andy. Książka ta pokaże czy po upływie tak wielu lat Andrea jest kobietą sukcesu, potrafiącą poradzić sobie w każdej, nawet najtrudniejszej...
Wydawnictwo: Albatros, 464 stronyO istnieniu ostatniej już książki, którą chcę przeczytać dowiedziałam się zupełnie przypadkiem za pośrednictwem bloga Na obcasach. Jeszcze jakieś dwa dni temu nawet nie miałam pojęcia o jej istnieniu. Ale tak ciągle piszę i piszę a jeszcze nie zdradziłam Wam jaka to książka. Otóż, nosi ona tytuł "Masa o kobietach polskiej mafii". Jej autorem jest Artur Górski - dziennikarz, reporter, pisarz oraz autor wielu powieści sensacyjnych a także książek z gatunku non - fiction. Interesuje się tematyką międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Aktualnie pełni funkcję redaktora " Focusa Historia".
W publikacji tej Jarosław Sokołowski pseudonim "Masa"- były przestępca, członek grupy pruszkowskiej a od 2000 r. świadek koronny -opowiada wstrząsającą historię o matkach, żonach i kochankach polskich gangsterów. "Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów? Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z., żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git- falbana, czyli prawdziwa kobieta mafii. Niewiarygodna historia pięknej Polki, która trzęsła kalabryjska mafią! Szaleńczo zakochane? Żądne sławy i luksusu? A może z ambicjami, by wpływać na decyzje polskiej mafii?" 

Wydawnictwo Prószyński Media, 232 strony. 

A Wy znacie te książki? A może podobnie jak ja umieściliście je na swojej liście pozycji wartych przeczytania? Jakie jest Wasze zdanie na ich temat?


Komentarze

  1. mam ochotę przeczytać wszystkie książki, o których napisałaś, na pierwszy ogień pójdzie "Pod niemieckimi łóżkami"

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co do ostatniej propozycji to jestem nieco rozczarowana. Nie wiem jak te dwie pozostałe.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje