Świąteczne dekoracje jako źródło inspiracji

Za oknem, pogoda coraz bardziej przypomina zimową aurę. U mnie po raz pierwszy spadły pierwsze płatki śniegu. Nic więc dziwnego, że myśli biegną w w kierunku zbliżających się nieuchronnie Świąt Bożego Narodzenia. Na ogół kojarzone są one z zapachem świeżego piernika, aromatycznych owoców cytrusowych, goździków czy lasu. Nic więc dziwnego, że dekoracje świąteczne w swoim składzie właśnie zawierają typowo świąteczne elementy. 
Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nie trzeba sięgać po gotowe ozdoby. Jest to bowiem doskonała okazja, do tego by w miły i wciągający sposób zająć sobie czas, jednocześnie tworząc coś własnoręcznie. Czasem w nawale codziennych obowiązków, nawet do głowy by nikomu z nas nie przyszło zastanawiać się jak udekorować dom i nadać mu świąteczny charakter. Nic więc dziwnego, że nie bierzemy pod uwagę, najprostszych rozwiązań a jednocześnie tych najlepszych. Nic tak nie wprawia w świąteczny nastrój jak odpowiednio skomponowane zapachy owoców cytrusowych i przypraw. Wystarczy niemalże 10 minut by wnętrze domu zapachniało. Należy sięgnąć po świeżo umyte i osuszone pomarańcze, w które to wbije się goździki. Dekoracja niezwykle banalna w sposobie wykonania, a rezultat wręcz wspaniały. To oczywiście tylko jedna z możliwych propozycji.Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Oczywiście w sieci jest całe mnóstwo dekoracji, które mogą posłużyć jako wzór lub z których można wybrać tylko to co nam odpowiada. 
W stroikach i dekoracjach bożonarodzeniowych dominuje zieleń, czerwień  oraz złoto i srebro.


 Nieodłącznym elementem dekoracji świątecznych są świece, które umieszczane są w różnego rodzaju stroikach, jak również są samodzielną ozdobą.


Bombka choinkowa zwana jest również szklaną bańką. Od zawsze była symbolem bogactwa, dostojeństwa i zamożności domu. Teraz, kiedy na dobre zadomowiła się w niemal każdym domu, nikt nie wyobraża sobie bez nich choinki. Są okrągłe, podłużne, o nieregularnych kształtach. Każdy znajdzie coś dla siebie - zwłaszcza że to jedna z dekoracji, z którą kojarzone są święta. 

Wśród dekoracji bożonarodzeniowych pojawiają się coraz to nowe wzory i formy. Przybierają one postać podświetlanych  gwiazdek, szklanych  figurek, pięknych choinek czy aniołków.
 Święta Bożego Narodzenia kojarzone są również z zapachem świeżo upieczonych,pięknie lukrowanych pierniczków.
***
 Odkąd po raz pierwszy obejrzałam świąteczny hit filmowy - " Kevin sam w Nowym Yorku" - oczami wyobraźni widzę czerwono - białe cukierki, wiszące na zielonych choinkowych gałązkach. Choć sama tego nie preferuję to, jednak jest dla mnie swoisty symbol świąt. Jednak Święta to przede wszystkim drzewko. Choinka ubrana, najpiękniej jak to możliwe. Nie ma znaczenia czy dekoracje zostały kupione czy wykonane własnoręcznie. Najważniejsze by drzewko podobało się domownikom. W wieku domach jest to tradycyjnie świeża choinka. W innych pojawia się od lat to samo sztuczne drzewko. Jeszcze inni preferują nowoczesny design, tworząc coraz to nowoczesne choinki. 
***
A Wy jakie dekoracje świąteczne preferujecie? Wolicie zrobić je sami czy też sięgacie po te gotowe? Jakie dekoracje w tym roku pojawią się w Waszych domach?

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje