Storczyk w roli głównej

Jeszcze do niedawna, nawet do głowy by mi nie przyszedł pomysł na post osadzony we florystycznych klimatach. Uwielbiam, co prawda piękne wnętrza, gdzie wkomponowane są akcenty roślinne - jednak do zainteresowania ich hodowla mi daleko. Zwłaszcza, że moje dotychczasowe poczynania nie obfitowały w pasmo sukcesów a wręcz przeciwnie. Nawet kaktus nie przetrwał próby, choć mawia się iż są łatwe w uprawie. 
Jednak nie o tym chcę tutaj mówić. Ostatnio niemalże na każdym kroku spotykam storczyki. Nawet moja mama doczekała się już pokaźnej kolekcji. Bez wątpienia należą one do wyjątkowo dekoracyjnych, przez co wiele osób uważa je za najpiękniejsze kwiaty. Rośliny te w naturalnym środowisku występują w wilgotnych lasach równikowych, dlatego też idealnie sprawdzają sie jako dekoracja łazienki.


Jednak to nie jedyny atut tych roślinek. Ze względu na to, że należą do typu tych, które nie potrzebują nadmiaru promieni słonecznych a wręcz ich nadmiar może okazać się szkodliwy - idealnie sprawdzają się jako dekoracja całego mieszkania, nie tylko łazienki. 
Storczyki jednak we wnętrzach występują nie tylko w formie żywych, pięknych roślin. Pojawiają się również w postaci fototapet czy też obrazów, przez co nabierają one przytulnego  charakteru i aż chce się zamieszkać w tak pięknym mieszkaniu.


-->

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje