Jak przebrnąć przez remont w 3 prostych krokach

W momencie, kiedy zakładałam bloga nawet przez myśl mi nie przeszło, że tak częstym tematem, jaki będę poruszać zajmie aranżacja wnętrz. Tymczasem już po raz kolejny w ostatnim czasie przychodzę do Was z postem o tej właśnie tematyce. Oczywiście nic nie dzieje się przypadkiem, lecz zazwyczaj jest ku temu jakaś przyczyna. Tak więc mój dzisiejszy post również nie jest przypadkowy. Jak wiadomo obecna pora roku  i warunki panujące na zewnątrz sprzyjają zarówno drobnym korektom wnętrz jak i gruntownym remontom. 


Powodów ku temu tak naprawdę może być mnóstwo. Mówi się bowiem, że przestrzeń domowa powinna ewoluować wraz z domownikami i dopasowywać się do zmieniających się na przestrzeni lat potrzeb. Pretekstem do zmian może więc być zmiana pracy, pojawienie się nowego członka rodziny, wyprowadzka dorastających dzieci czy zwyczajna chęć życia we wnętrzach zaaranżowanych zgodnie z aktualnymi trendami lub wypełnionych nową, pozytywną energią. Pobudki, dla których decydujemy się na zmiany nie maja tu większego znaczenia. Tym co powinno nas w tym momencie zainteresować to to, jak możemy przebrnąć przez remont szybko i sprawnie a tym samym jak się do niego przygotować. Jeśli więc jesteście ciekawe jak wygląda moje spojrzenie na tę kwestię i jakie trzy kroki uważam za konieczne, by się tak stało to odpowiedź znajdziecie poniżej. 


OPRACOWANIE PLANU DZIAŁANIA - WIZUALIZACJA PROJEKTU

Za absolutny must have w przypadku choćby najmniejszej ingerencji w wystrój wnętrza uważam opracowanie planu działań. W tym miejscu powinniśmy przemyśleć jak będą wyglądały poszczególne czynności, jakich niezbędnych zakupów musimy dokonać a przede wszystkim jakiego finalnego efektu oczekujemy. 

WYBÓR STYLU 

Drugim niezwykle ważnym krokiem, o którym absolutnie nie możemy zapomnieć przy opracowywaniu planu działania jest funkcjonalność oraz styl naszego projektu, które powinny odpowiadać naszym upodobaniom. To właśnie w tym momencie powinniśmy szczególnie śledzić aktualne trendy - w postaci doboru kolorów, wzornictwa i materiałów - jeśli zależy nam na wystroju modnym i na czasie. A skoro pozostajemy w temacie aranżacji wnętrz i mowa o ciekawym, nowoczesnym wzornictwie to chcę Waszą uwag zwrócić na bardzo ciekawą formę dekorowania wnętrz jaką jest kamień gipsowy na ścianę

Wszystkim tym z Was, które o kamieniu gipsowym słyszą po raz pierwszy i nie wiedzą gdzie można go zastosować powiem, że daje on Wam nieograniczone możliwości, ponieważ w zasadzie nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wybór pomieszczeń, które zechcecie w ten sposób udekorować. Jedynym o czym w zasadzie powinnyście pamiętać to to, by pozostać wiernymi zasadzie less is more, ponieważ nadmiar kamiennej dekoracji może znacząco przytłoczyć wnętrze. Nie mniej jednak kamień idealnie sprawdzi się w salonie, korytarzu, kuchni, sypialni, gabinecie a nawet łazience. 


Jeśli jednak zdecydujecie się na zastosowanie kamienia we wnętrzach typu kuchnia czy łazienka, gdzie powiedzmy sobie szczerze warunki są dość specyficzne, powinnyście zwrócić uwagę na niezwykle ważny aspekt jakim jest wytrzymałość. W innych pomieszczeniach większą wagę możecie przywiązać do kwestii wizualnych. Jednym z najwdzięczniejszych pomieszczeń, wręcz stworzonym z myślą o wykorzystaniu kamienia dekoracyjnego jest salon. W przypadku salonu połączonego z tarasem zastosowanie tego rodzaju dekoracji nie tylko wpłynie na efekt wizualny ale także poprawi akustykę pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się użycie tego samego rodzaju kamienia w obu strefach - a więc w salonie i na  tarasie - przez co wnętrze będzie bardziej harmonijne. Decydując się jednak na taki krok należy wybrać kamień wykonany z betonu, który będzie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. 


Jednak jeśli mam być szczera to chyba takim najbardziej popularnym wykorzystaniem kamienia, które mnie samej przychodzi na myśl, ilekroć myślę o tego typu dekoracji jest użycie go w salonie zaprojektowanym w uniwersalnym stylu. Tu zazwyczaj wybiera się kamień w kolorze bieli, beżu lub szarości i umieszcza się go na jednej ze ścian za sofą albo na ścianie z telewizorem. Nie mniej efektownie będzie prezentował się umieszczony na ścianie z kominkiem jak również na fragmentach ścian. 

EFEKT FINALNY

Zwieńczeniem owego procesu jest dobór odpowiednich akcesoriów takich jak zasłony, poduszki czy lampy. Z doświadczenia wiem, że często etap ten jest pomijany lub odkładany na później. Tymczasem te pozornie nieistotne elementy, których kupno według niektórych można odłożyć na przyszłość, potrafią podkreślić styl wnętrza i nadać mu charakteru. 

Jak widzicie, przy odpowiedniej organizacji zmiany nie są niczym strasznym, a słowo remont nie musi spędzać  snu z powiek. Wystarczy do tego podejść zadaniowo, odpowiednio się przygotować a przede wszystkim stosować się do sporządzonego planu. Jeśli jednak jeszcze Was nie przekonałam to mam nadzieję, że podziała jak powiem o pozytywnym wpływie zmiany wystroju na wygląd wnętrza i naszego samopoczucia. Oznacza to tylko tyle, że inwestycja w wystrój wnętrza jest inwestycją w nasz wewnętrzny komfort. 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje