Odszkodowanie za błąd lekarski - gdzie się zwrócić?

W obecnej mojej sytuacji temat jakości polskiej opieki medycznej jest mi szczególnie bliski. Oszczędzę Wam jednak tutaj szczegółów. Nie mniej jednak przyznacie mi z pewnością rację, że jakość polskiej opieki medycznej postrzegana jest dwojako. W momencie gdy wszystko idzie po naszej myśli, wdrożona kuracja przynosi efekty a chory odzyskuje siły, wygłaszamy peany pod adresem lekarzy. Zupełnie inaczej jest wówczas, kiedy zastosowane leczenie nie przynosi ulgi, chory z każdą godziną czuje się gorzej, niknie w oczach. Nie szczędzimy wtedy gorzkich słów lekarzom. Trudno jest się temu dziwić, zwłaszcza gdy możemy tylko bezradnie rozkładać ręce, patrząc na cierpienie bliskich. Często posuwamy się o krok dalej. Zarzucamy im zaniedbanie, zlekceważenie choroby a nawet błąd lekarski. Zanim jednak oskarżymy personel medyczny szpitala o popełnienie błędu w sztuce, powinniśmy znać jego definicję. Czym zatem jest błąd medyczny?


Błąd medyczny/lekarski może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet śmierci pacjenta. Błąd medyczny, nazywany też błędem lekarskim jest rozumiany, jako postępowanie sprzeczne z zasadami nauki i wiedzy medycznej w zakresie, jaki jest dostępny lekarzowi. Błędy medyczne na gruncie prawa cywilnego obejmują również działanie, a także zaniechania ze strony pracowników służby zdrowia. Wśród najpopularniejszych postaci błędów medycznych warto wymienić niewłaściwą diagnozę, zaniechania w leczeniu i diagnostyce, a także nieprawidłowy sposób leczenia.

Sama wiedza jednak o tym, kiedy działanie lekarza uznać za niewłaściwe i domagać się rekompensaty nie wystarcza. Sprawy o odszkodowanie za błąd lekarski z reguły należą do niezwykle skomplikowanych i wymagają posiadania rozbudowanej wiedzy z dziedziny prawnej i medycznej. Prostemu człowiekowi, któremu przychodzi niejednokrotnie znaleźć się w tak trudnej sytuacji, często brakuje nie tylko znajomości swoich praw ale też świadomości, w jakich okolicznościach może ubiegać się o pewnego rodzaju zadośćuczynienie. Jeszcze do niedawna w Polsce sprawy tego typu stanowiły niewielki odsetek w porównaniu z tymi rozstrzyganymi za oceanem. Znacząco również różniły się kwoty zasądzanych odszkodowań. Obecnie daje się zauważyć tendencję wzrostową także w Polsce. Przyczyn można dopatrywać się jak sądzę w rosnącej świadomości społeczeństwa, powszechnym dostępie do informacji i istniejącym kancelariom, które pomagają w dochodzeniu swoich praw.


Jedną z takich organizacji jest Ośrodek Pomocy Poszkodowanym. Składa się on z zespołu specjalistów i radców prawnych z doświadczeniem, którzy dokładają wszelkich starań by należycie reprezentować interesy swoich klientów. Każdego dnia zgłębiają tajniki wiedzy, aby móc sprostać oczekiwaniom i pokładanym w nich nadziejom. Pozyskiwanie odszkodowań dla pracującego tam zespołu stało się nie tylko pracą, lecz także misją, którą starają się realizować jak najlepiej potrafią. Specjalizują się w prawach pacjenta, odszkodowaniach za błąd przy porodzie, niedotlenieniu dziecka w ciąży, odszkodowaniach za błąd medyczny/lekarski, wypadkach w gospodarstwie rolnym, komunikacyjnych, przy pracy i innych, produktach niebezpiecznych oraz odszkodowaniach za pobyt w szpitalu.

Gwarancją najwyższej jakości świadczonych usług jest tu indywidualne podejście do każdej z powierzonych spraw. Wymagają one bowiem wiele taktu i wyczucia, ponieważ często dotykają one bolesnych aspektów ludzkiego życia. Każda osoba, która zdecyduje się skorzystać z usług firmy może liczyć na pomoc na jak najwyższym poziomie. Pracownicy każdorazowo dokładają wszelkich starań by wykazać się pełnym zaangażowaniem, bez względu na to czy dochodzenie odszkodowania obejmuje orzeczenie bez sądu czy z pozwem i reprezentacją sądową. I choć żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować bólu, z jakim niejednokrotnie przychodzi się zmierzyć przy okazji błędu lekarskiego to często mogą one pozwolić pewniej spojrzeć w przyszłość bez obaw o nadchodzące jutro.


Na obecnym etapie działalności kancelaria może poszczycić się wieloma wygranymi sprawami, w których zasądzone zostały rekordowe odszkodowania. Nie osiągnęli by jednak tego wszystkiego gdyby nie to, że największą pasją pracującego tam zespołu jest prawo i medycyna - dziedziny, w których personel nieustannie się kształci i podnosi swoje kwalifikacje. Za cel postawili sobie to, by świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie i być zawsze o krok dalej niż strona przeciwna. Poszczycić się zatem mogą wysokimi odszkodowaniami, zadośćuczynieniami i rentami. Walczą także w imieniu bliskich zmarłych, którzy w ten sposób próbują zrekompensować sobie poniesioną, dotkliwą stratę.

Coraz częściej tego typu sprawy są nagłaśniane przez media, po tym jak rodziny zgłaszają zaistniałe sytuacje. Trudno mówić tu jak sądzę o próbach zamiatania ich pod dywan przez szpitale. Te bowiem, coraz chętniej przyznają, że pacjenta spotkała jakakolwiek krzywda. Jednak dalsza droga jest kręta i wyboista, ponieważ nie chcą słyszeć nawet o odszkodowaniach i nie obywa się bez ingerencji sądów. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z kancelarią, zwłaszcza, że można liczyć na bezpłatną konsultację pod numerem telefonu: +48 730 770 507 ( w godz. 9-17) lub mailem: kancelaria@prawapacjenta.org.

* Artykuł sponsorowany 

Komentarze

 1. warto wiedzieć jak się bronić i uzyskać odszkodowanie, najlepiej jednak aby nic nam się złego nie przytrafiło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze wiedzieć na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Excellent post (as always)!Thank you very much :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydatny post, każdemu może się przydać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przydatny post, chociaż mam ogromną nadzieję, że nikt nie będzie musiał do niego wracać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo przydatnych informacji, błąd medyczny to coś, co nie powinno mieć miejsca

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam zajrzeć wam na tą stronę http://wieksze-odszkodowanie.pl/odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu/, na pewno dowiecie się wszystkiego co będzie potrzebne podczas starania się o takie odszkodowanie

  OdpowiedzUsuń
 8. Faktycznie takie sprawy bywają niezwykle trudne. Dobrze, że istnieją organizacje, do których można zwrócić się z prośbą o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 9. Też jestem zdania, że nie warto w tych kwestiach działać na własną rękę i warto zgłosić się do odpowiedniej organizacji czy Radcy Prawnego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wydaje mi się, że największe i potwierdzone sukcesy w prowadzeniu takich spraw ma doświadczona kancelaria i to dzięki takiej współpracy można uzyskać wypłatę najwyższego odszkodowania

  OdpowiedzUsuń
 11. W takich przypadkach nie warto działać na własną rękę. Najlepiej od razu zgłosić się do kancelarii, która posiada doświadczenie i pomoże nam odzyskać należne nam odszkodowanie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Sprawa odszkodowania za błąd medyczny najcześciej ma swój początek w Wojewódzkiej Komisji ds. orzekania o wydarzeniach medycznych. Jak czytam na https://www.helpfind.pl/ decyzja tego organu ma istotne znaczenie w procesie uzyskiwania odszkodowania. Niektórzy poszkodowani idą od razu do sądu. Sprawę cywilną można założyć zarówno szpitalowi, jak i ubezpieczycielowi.

  OdpowiedzUsuń
 13. Słuchajcie, mam do was pytanie. Czy znacie moze jakąś dobrą kancelarię prawną, która udzieli mi porady i ewentualnie zajmie się sprawą odszkodowania za wypadek śmiertelny? Będę wam wdzięczny za polecenie i podanie namiarów. Na prawdę bardzo zależy mi na czasie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Orientujecie się jak w takiej sytuacji wygląda zastępstwo procesowe i prawne ? Obił mi się o uszy ten termin, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeśli pojawił się z tego tytułu uszczerbek na zdrowiu warto jest walczyć o jak najwyższą kwotę odszkodowania. Polecam wam odwiedzić biuro prasowe kancelarii Artura Klimkiewicza i dowiedzieć się na jaką pomoc możecie liczyć. A jest to możliwość uzyskania wypłaty na prawdę wysokiego odszkodowania, o wiele wyższego niż to które zaproponuje wam ubezpieczyciel

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje