Dofinansowanie dla firm - jak i gdzie się o nie starać?

Dzisiejsza pogoda nie nastraja niestety zbyt optymistycznie. Nic tylko zaszyć się w fotelu z kubkiem gorącej, aromatycznej herbaty i spróbować odwrócić swoją uwagę od nieprzyjemnych myśli. Choć zazwyczaj w takich momentach sięgam po książkę, dzięki której zapominam o troskach dnia codziennego, tak dzisiaj zamiast niej wzięłam tablet. Nie zawsze przecież zależy mi na tym, by dzielić losy z bohaterami powieści. Czasem dla odmiany wolę poszukać informacji bardziej praktycznych, które mogą pomóc mi w codziennym życiu. Jako, że ostatnio rosnącym zainteresowaniem wśród młodych ludzi cieszy się podejmowanie działalności gospodarczej do mnie również raz po raz wraca wątek związany nie tylko z odpowiedzią na pytanie - W jaką działalność zainwestować? Jak ją prowadzić? Ale przede wszystkim, gdzie pozyskać dofinansowanie dla firm i jak się o nie starać?


Obecnie wielu moich znajomych stawia swoje pierwsze kroki w biznesie. Niektórzy posiedli już jakaś wiedzę w tej dziedzinie, podczas gdy inni dopiero zaczynają. Mimo, że sama pracując na etacie nie zdecydowałam się jeszcze, na tak ryzykowny krok jakim jest praca na własny rachunek to dzisiaj postanowiłam zebrać w jednym miejscu najistotniejsze informacje skąd wziąć pieniądze na ten cel. Nie wszyscy przecież możemy zwrócić się o wsparcie do Urzędu Pracy.

Dotacje, o których dzisiaj Wam powiem przeznaczone są dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw a więc tych wszystkich którzy prowadzą działalność i potrzebują dodatkowej gotówki na kolejne inwestycje.  W latach 2014-2020 to właśnie przedsiębiorcy prócz samorządów stanowili najliczniejsza grupę beneficjentów funduszy unijnych i to na podejmowane przez nich inwestycje przeznaczono  20 mld euro.


Dotacje te realizowane będą w Programach Regionalnych poszczególnych województw oraz w  ramach Programu Inteligentny Rozwój i Polska  Wschodnia. Zdaję sobie jednak sprawę z faktu, że pozyskanie środków nie jest tak proste, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Wielu słysząc o dofinansowaniu ze środków unijnych, bezradnie rozkłada ręce, nie mając pojęcia od czego zacząć. Wydawać by się mogło, że w tej sytuacji skazani są oni na niepowodzenie. Brak im przecież elementarnej wiedzy w tej dziedzinie. 

Na szczęście w obecnych czasach z każdej sytuacji, tak i z tej jest wyjście. Na rynku funkcjonuje wiele doświadczonych podmiotów, które zajmują się świadczeniem kompleksowych usług w zakresie pozyskiwania środków z funduszy unijnych oraz funduszy krajowych, a także profesjonalnego doradztwa szkoleniowego.


Jednym z takich podmiotów jest KCFE czyli Krajowe Centrum Funduszy Europejskich, którego oferta skierowana jest do przedsiębiorców, podmiotów publicznych, jak również rolników. Koncentruje się na wsparciu działań rozwojowych i działań na rzecz ich rozwoju gospodarczego, oferowaniu kompleksowych usług doradztwa europejskiego i gospodarczego, skoncentrowanych na skutecznym pozyskaniu kapitału na inwestycje proinnowacyjne, proekologiczne i infrastrukturalne. Świadczy także usługi szkoleniowe związane z prowadzeniem i rozwojem działalności.

Reasumując, Krajowe Centrum Funduszy Europejskich jest firmą specjalizująca się w pozyskiwaniu dotacji unijnych. Powstała, by wspierać klientów w działaniach i przeprowadzić ich przez cały wieloetapowy proces. Nie klasyfikują przedsiębiorców ze względu na wielkość firmy, charakter prowadzonej działalności,  potencjał czy wielkość inwestycji. Dla nich każdy klient jednakowo ważny.


Za jeden z celów postawili sobie świadczenie usług na jak najwyższym poziomie, wyznając zasadę, że zadanie jest wykonane dobrze albo nie jest wykonane wcale. Doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że każdy klient ma inne oczekiwania i potrzeby więc konieczne jest indywidualne traktowanie. Satysfakcja klienta jest kluczowa sprawa dla personelu zatrudnionego w Krajowym Centrum Funduszy Europejskich, toteż angażują się w pełni w powierzone im zadania.

Jako, że każde z zadań jednak jest inne muszą wykazać się nie małą kreatywnością. Potrafią postawić się w roli każdego zgłaszającego się do nich klienta, próbując poznać sposób ich myślenia. Kluczem sukcesu firmy jest dostosowanie oferty i współpracy, opartej na pełnym zrozumieniu i zaufaniu.

Cenią sobie kompetencje, wiedzę, rzeczowe i zadaniowe podejście do powierzonych projektów.  Decydując się zatem na współpracę z Krajowym Centrum Funduszy Europejskich można liczyć na pomoc w precyzowaniu pomysłów, analizę potrzeb klienta, weryfikację dokumentów, ocenę szans na pozyskanie dotacji, dostosowanie źródła finansowania do realizowanego projektu, przygotowanie kompleksowej dokumentacji aplikacyjnej, przeprowadzenie dokumentów pomyślnie przez procedury oceny wniosków, prowadzenie stałych konsultacji z instytucją przyznającą dotacje oraz przygotowanie dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy o dofinansowanie.


Wszystkim zainteresowanym powiem, że Krajowe Centrum Funduszy Europejskich Sp. z o.o. znajduje się w Lublinie przy ulicy Turystycznej 32. Można skontaktować się z nim dwojako: telefonicznie lub mailowo. Personel czeka na kontakt pod numerem telefonu stacjonarnego: 81 440 00 03 i komórkowego: 516 625 178. Dodatkowo powołane do życia zostały oddziały w każdym z poszczególnych województw. Można również przesłać swoje pytania mailem na adres: biuro@kcfe.pl. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.kcfe.pl 

* Artykuł sponsorowany

Komentarze

 1. takie programy są bardzo przydatne, ja założyłam firmę z dnia na dzień i nie korzystałam niestety z żadnej pomocy

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie w mieście są przynajmniej trzy instytucje, które pomagają w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych zarówno na starcie, jak i potem na rozwój. Możliwości więc jest sporo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatny i praktyczny poradnik :) Ja jestem w grupie specyficznej, do tego z dużego, dobrze rozwijającego się miasta i na dotację nie miałam szans. Ale poradziłam sobie bez ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Excellent post (as always)!Thank you very much :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja osobiście korzystałam z Centrum Doradztwa Europejskiego, bardzo polecam ! ;)
  http://promocja.dotacjeunii.pl/bir/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja osobiście korzystałam z pomocy Centrum Doradztwa Europejskiego, gorąco polecam! ;)
  http://promocja.dotacjeunii.pl/bir/

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesujący i przydatny post. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super wpis, masz dużo racji :)
  Wsparcie firm moim zdaniem jest bardzo ważne aby zwiększyć szanse na pozyskanie dofinansowania.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo pomocny wpis, sama zdecydowałam się na pomoc firmy z zewnątrz przy pozyskaniu dofinansowania dla mojej firmy. Ale dużo szperałam w internecie o dofinansowaniach na rozwój i cieszę się, że natknęłam się właśnie na Twój blog. Uważam, że trzeba się rozwijać, po co stać w miejscu, jak można iść do przodu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy dostaniemy dofinansowanie to otwiera się przed nami wiele ścieżek rozwoju. Możemy zainwestować w sprzęt czy np. przeszkolenie personelu. Dobrze, że unia stara się pomóc młodym przedsiębiorcom.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja osobiście chciałbym skorzystać z dofinansowania, ale zastanawiam się nad typem opodatkowania jaki będzie musiał być zastosowany w moim przedsiębiorstwie. Chciałbym dowiedzieć się kiedy należy przejść z kpir na księgi rachunkowe. Czy ktoś mógłby mi udzielić porady na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
 12. Zanim dostałam dofinansowanie musiałam opracować naprawdę porządny biznesplan, nie dawałam sobie rady i skorzystałam z usług firmy która się tym specjalizuje, oprócz tego zajęła się doradzctwem biznesowym i wszystko jakoś się kręci :D więcej info

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawy wpis, wiele przydatnych informacji. Dzisiaj istnieje wiele sposobów na uzyskanie dofinansowania dla prowadzonej firmy. Polecam też zajrzeć tu na stronę, może komuś się przyda.

  OdpowiedzUsuń
 14. ja niestety starałem się kilka razy o dofinansowanie na e-biznes i za kazdym razem spotykałem się z odmową. Może jest to spowodowane złym biznesplanem? Sam już niestety nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 15. Doradztwo finansowe czy też inwestycyjne jest ciężkim tematem, dlatego najlepiej jest znaleźć kogoś kto ma na tym polu duże doświadczenie i wiedzę. W mojej firmie korzysta się z usług https://blueoak.pl/uslugi/fuzje_przejecia, mają szeroką ofertę, więc myślę, że uda się znaleźć coś co Wam pomoże ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Przy otwarciu firmy dotacje są jednym z najpopularniejszym sposobem na zdobycie dodatkowych środków. Ważne jest też to, aby po otrzymaniu dotacji, utrzymać się na rynku przez dłuższy czas dlatego trzeba też zadbać o rozwój lub stabilność firmy. Wiele firm oferuje darmowy crm online, który na pewno pomoże utrzymać dobre relacje z klientami

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo ciekawy artykuł, ma trochę czasu, a nadal jest aktualny :)
  Ja przy zakładaniu firmy miałam bardzo duży problem ze znalezieniem dobrej księgowej, sama się na tym nie znam, a chciałam powierzyć to jakiejś dobrej firmie, żeby potem nie mieć niepotrzebnych problemów.
  Zastanawiałam się pomiędzy księgowością online, a stacjonarną. Wybór padł na to 2. Znalazłam w internecie firme http://www.ec-biuro-rachunkowe.pl/ i jestem mega zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 18. Dofinansowania to świetna forma pomocy dla osób zaczynających przygodę z własną firmą, działalnością ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Oj tak, dofinansowanie to idealna opcja dla młodych osób, marzących o prowadzeniu własnej firmy ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetny tekst na temat dofinansowań dla firm. Jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z własną firmą, to na pewno przydadzą mu się takie rady. Ja często korzystam z usług profesjonalnej firmy, która ma świetnych fachowców i wiedzą jak wypełniać wszystkie wnioski unijne.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dofinansowania to świetna sprawa. Jestem rolnikiem i ostatnio korzystałem z takiego dofinansowania to swojej produkcji. Co prawda papierkowej roboty jest mnóstwo, ale ostatecznie uważam, że temat wart jest zachodu ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zawsze w razie czego jest przecież taka możliwość jak korzystna pożyczka dla firm w AASA. Moim zdaniem bardzo opłacalna ponieważ z niskim oprocentowaniem i możliwością spłaty pożyczonej kwoty nawet w 36 ratach

  OdpowiedzUsuń
 23. Jest kilka sposobów na to. Na pewno najbardziej takim lokalnym, szybkim będzie dofinansowanie z urzedu pracy, tu jednak maksymalnie możemy dostać do 20 tysięcy złotych

  OdpowiedzUsuń
 24. Szkoda, że wiele gmin nie ma teraz żadnych programów unijnych. Z tego co się orientowałem to są pożyczki bezprocentowe. Jeżeli zainwestujemy właśnie wszystko w rozwój firmy(lub zaległości związane z urzędem skarbowym lub zusem)to taka pożyczka jest bezprocentowa. Ja usłyszałem, że jest ona do 20 tysięcy, nie wiem czy we wszystkich powiatach/gminach jest tak samo.

  OdpowiedzUsuń
 25. Warto taką dotację zainwestować w rozwój firmy na płaszczyźnie IT. Bardzo dobre oprogramowanie oferuje firma https://sente.pl/rozwiazania-i-uslugi/rozwiazania/. Warto poczytać o takich rozwiązaniach, które usprawniają pracę w firmie.

  OdpowiedzUsuń
 26. Niekoniecznie. Trzeba wyszukiwać dobrych momentów, ponieważ programy unijne, czyli dotacje nie działają przez cały rok ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 29. Moim zdaniem bardzo fajnie opisany problem. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo fajny artykuł. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje