Książkowe prezenty gwiazdkowe

Teraz niemal wszystko kręci się wokół świątecznych przygotowań. Jedną z takich właśnie czynności jest oczywiście kupno gwiazdkowych prezentów. Pomimo, że ich wybór może być przyjemnością samą w sobie, to często łamiemy sobie głowę co ostatecznie kupić. Ja część upominków już mam. Tak naprawdę do kupienia pozostały mi prezenty dla zaledwie dwóch osób. W dzisiejszym poście chcę pokazać Wam propozycje książek, które wręczyła bym bliskim. 

Książka pt." Rzeczowo o modzie męskiej" jest poradnikiem, napisanym przez jednego z najlepszych blogerów modowych - Michała Kędziorę znanego jako Mr Vintage. Publikacja adresowana jest dla mężczyzn w każdym wieku, bez względu na preferowany styl. Choć wydawać by się mogło, że tylko im może posłużyć to z powodzeniem sięgnąć mogą po nią również kobiety - które chcą nienagannie ubrać swoich partnerów. 
Książka wyjaśnia, że elegancja nie jest ślepym podążaniem za aktualnymi trendami. Najlepiej sprawdzają się tradycyjne i klasyczne fasony, tkaniny i wzory oraz umiejętność łączenia poszczególnych elementów garderoby. 
Książka ta jest według mnie zwieńczeniem tego wszystkiego, co można przeczytać na blogu autorstwa Michała Kędziory. Ten, kto zasmakuje choć trochę jego twórczości będzie łaknął więcej i więcej. A ta publikacja jest tym czego oczekujemy. Ja sama chętnie bym ją przygarnęła i już dołączyła do książek, które w niedalekiej przyszłości chciałabym posiadać na własność by móc do niej wracać w każdej chwili.          
                               
                                           

" Kulinarne opowieści" - to książka autorstwa zwyciężczyni programu MasterChef, która może posłużyć jako gwiazdkowy upominek nie tylko dla prawdziwych pasjonatów gotowania. Po edycji programu i osiągnięciach Dominiki Wójciak, jestem przekonana, że jest to publikacja godna uwagi. Wszystkie dania, które wychodziły z pod jej ręki były prawdziwymi dziełami sztuki. Jury było nimi wręcz zachwycone, co nie mogło nikogo dziwić, ponieważ każda mieszanka smaków jakie stosowała była imponująca. Od początku Dominika była moją faworytką, dlatego chętnie sięgnęłabym po jej książkę nie tylko dla siebie ale i na upominek dla bliskich. 
Książka zawiera 84 przepisy na dania zarówno słodkie jak i wytrawne, które można przygotować z dostępnych składników. Dodatkowo jest swoistym pamiętnikiem autorki, gdzie opowiada o dalekich wyprawach, Podhalu, dzieciństwie na wsi kompozycjach smaku. Jest odpowiedzią na pytanie: Jak przygotować śmietankowy twaróg? Czym poczęstować gości?Kolejna książka Camilli Lackberg, jednej z moich ulubionych szwedzkich autorek, która oddaje klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. To nie tylko mroczny thriller ale również doskonała powieść obyczajowa. Tu jak i w innych książkach tej autorki pojawia się postać Patrika Hedstroma pracującego w szwedzkiej policji, który próbuje rozwiązać zagadkę z przeszłości.  Tym razem w szwedzkim domu znika cała rodzina. Zostaje jedynie roczna dziewczynka. Po latach wraca ona do rodzinnej miejscowości, by wyremontować i otworzyć ośrodek kolonijny dla gości. Saga autorstwa Camili osiągnęła światowy sukces czytelniczy. Została przetłumaczona na ponad 35 języków i od 2011 roku cieszy się niesłabnącą pozycją na europejskich listach bestsellerów. Jestem przekonana, że każdy kto sięgnie choćby po jedną z jej książek zechce przeczytać wszystko, co do tej pory napisała. Gwiazdka jest świetną okazją ku temu by swoim bliskim sprawić nie tylko tę jedną publikację ale cały komplet tej autorki. 

Książka autorstwa Elżbiety Baniewicz pt. "Dymna" jest wzruszającą biografią aktorki i szlachetnego człowieka. Wszyscy doskonale znają ją z komedii " Sami swoi", którą niejednokrotnie przyszło Wam oglądać. Jest to niezwykła historia jednej z najwybitniejszych polskich aktorek a zarazem kobiety szczególnie oddanej ludziom chorym i niepełnosprawnym - założycielki fundacji "Mimo Wszystko". Całe jej życie było wypełnione wspaniałymi chwilami pełnymi wzruszeń jak i tragicznymi doświadczeniami. Książka ta odkrywa życie prywatne jak i karierę zawodową Anny Dymnej. Jest to bogato ilustrowana publikacja, która pokazuje niezwykłą drogę jej kariery, kreowane przez nią role teatralne i filmowe, dramatyczne życie i dążenie do odnalezienia harmonii i sensu służenia innym. Trudności z jakimi przyszło jej walczyć zahartowały ją i nauczyły cenić życie i służyć innym często słabszym i bezbronnym."Jesteś Cudem" autorstwa Reginy Brett jest następną po bestsellerze " Bóg nigdy nie mruga". Tym razem dzieli się ona 50 motywacyjnymi opowieściami o tym, że szczęście tak naprawdę zależy od nas samych - naszych wyborów, decyzji które nie są aż tak trudne jak by się mogło wydawać. Każda próba zmiany wokół siebie może sprawić, że dokonamy cudów. Jak się okazuje cudów, które są na wyciągnięcie ręki. Autorka w swojej książce pisze zarówno w sposób humorystyczny jak i refleksyjny jednak widać w każdym jej słowie niezachwianą wiarę w człowieka i w to że wszystko jest możliwe. "Jesteś cudem" jest zbiorem felietonów budzących w ludziach natchnienie ku temu by zmieniać coś na lepsze. Wszystkie zebrane w książce historie tworzą swoisty przewodnik jak dostrzec w naszym życiu cuda i docenić nawet te najmniejsze, których doświadczamy każdego dnia. 

Jedna z najbardziej nietypowych książek, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na rynku wydawniczym. "Zniszcz dziennik" - pozwala na przekształcenie destrukcji w kreację, uruchomienie wyobraźni a tym samym wyrażenie opinii. Jego pomysłodawczyni Keri Smith zachęca do destrukcji i eksperymentów, które mają na celu rozbudzenie prawdziwych procesów twórczych. Jego ideą jest " kreatywne" niszczenie, pobrudzenie, postarzenie indywidualną dla siebie metodą. Polecenia zachęcają do dziurawienia stron, malowania dłońmi, zalewania kawą, zgniatania kartek. Każdy dziennik niewątpliwie jest indywidualną twórczością każdej osoby. Oddaje jego osobowość i postrzeganie rzeczywistości. Jestem przekonana, że dziennik ten przypadnie do gustu młodemu pokoleniu, które poszukuje tego, co innowacyjne. Starsi nauczeni szacunku do książek, mogą odnieść się do niej nieco bardziej sceptycznie. Niewątpliwie jednak znajdzie ona swoich zwolenników. A Wy znacie te książki? Wybrałybyście je na upominek gwiazdkowy?

Już wkrótce zapraszam na kolejną dawkę prezentowych inspiracji:)

Komentarze

  1. Ja bym przygarnęła powieść Camilli Lackberg :)

    OdpowiedzUsuń
  2. czytałam chyba bardzo dawno temu fabrykantkę aniołków. muszę przypomnieć sobie tą książkę

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje