Aplikacje na iPhona part I

Drogie moje, w poprzednim poście obiecałam Wam że pokażę aplikacje z których korzystam odkąd kupiłam sobie nowy telefon - Iphona 5s. Te z Was, które podobnie jak ja są posiadaczkami tego modelu wiedzą, że część z nich to wbudowane aplikacje. Podczas gdy pozostałe, które zamierzam Wam pokazać w następnym poście są tylko przykładowymi z całego mnóstwa dostępnych.
Tak więc jak obiecałam póki co skoncentruję się na tych pierwszych, by w drugiej części pokazać Wam te, wybrane przeze mnie.

IMessage, jest usługą znacznie lepszą niż typowe SMS-y. Pozwala na komunikację pomiędzy użytkownikami iPadów, iPhone'ów, iPodów touch i komputerów Mac. Daje możliwość  wysyłania zdjęć, wideo, danych lokalizacyjnych oraz kontaktowych. Teksty i zdjęcia oraz wideo można wysyłać również do innych użytkowników w postaci MMS. Całą korespondencję można śledzić za sprawą widocznych dymek. Ich barwa informuje czy do wysyłki użyto iMessage ( niebieska) czy SMS-ów (zielona). 

Kalendarz - ta aplikacja jak się domyślam nie potrzebuje komentarza. Każdy bowiem doskonale wie do czego służy. 


Zdjęcia - to aplikacja pozwalająca segregować wykonane przez nas fotografie i udostępniać je za pomocą iCloud


Aparat- tę aplikację również wszyscy znają. Choć w tym przypadku telefon dzięki 8-megapikselowej kamerze iSight, pozwala na wykonanie zdjęć w świetnej jakości nawet w słabym oświetleniu. Ponadto daje możliwość wykonania zdjęć panoramicznych oraz obróbki ich przy użyciu 8 dostępnych filtrów. 

Pogoda - Aplikacja ta dzięki systemowi iOS 7 pozwala na sprawdzanie aktualnych warunków pogodowych, praktycznie w każdym miejscu świata.Prognozę można śledzić nawet z 6 - dniowym wyprzedzeniem. Dodatkowo w widoku listy pojawiają się zegary świata.  

Aplikacja ta to połączenie zegara, stopera, budzika i minutnika. Nie tylko pozwala kontrolować czas, budzi ale również sprawdza się podczas codziennego biegania jak i gotowania potraw, gdzie czas odgrywa kluczową rolę. 
Mapy - to aplikacja, której jeszcze nie miałam okazji wypróbować w praktyce. Informacje, które uzyskałam na stronie Apple mówią że: aplikacja ta prowadzi krok po kroku, podpowiadając gdzie należy skręcić, oferując widoki w wersji 3D oraz dając możliwość powiększania i skalowania. O wspomnianej aplikacji cale mnóstwo informacji znajdziecie tutaj.

 Wideo to kolejna już aplikacja, której jeszcze nie sprawdziłam. Co więc mogę o niej obecnie powiedzieć? - Otóż jedynie to, co znalazłam na stronie Apple: " Sprawdź przy śniadaniu, co nowego wydarzyło się w ostatnim odcinku Twojego ulubionego serialu. Oglądaj filmy w jakości HD podczas jazdy autobusem. Na wyświetlaczu Retina możesz ogladać obraz w formacie panoramicznym - bez uciążliwych pasów po bokach".

Notatki - to aplikacja, której jak sądzę przedstawiać nie ma potrzeby. Każdy chyba wie do czego może służyć, chociażby do zanotowania listy zakupów lub innych trudnych do zapamiętania informacji. 
Przypomnienie - jak sama nazwa wskazuje aplikacja ta służy do przypominania o sprawach, które jeszcze musimy wykonać. 
Giełda - aplikacja informująca o aktualnych notowaniach giełdowych, pozwalająca śledzić wykresy i odsyłająca do tematycznie powiązanych artykułów. 
Game Center - aplikacja pozwalająca nam stanąć w szranki z przeciwnikami z przeróżnych szerokości geograficznych. 
Kiosk - aplikacja pozwalająca zaprenumerować magazyny i gazety za pomocą jednego tylko stuknięcia. Każde nowe wydanie zostaje wówczas automatycznie pobierane w tle.


iTunes Store - " Wśród milionów piosenek i tysięcy programów TV oraz filmów HD oferowanych w sklepie iTunes Store bez trudu znajdziesz swoje ulubione i odkryjesz nowe. A dzięki iCloud dostęp do zakupionych pozycji będziesz mieć na wszystkich swoich urządzeniach". 

App Store - to aplikacja oferująca mnóstwo aplikacji w tym wiele bezpłatnych. Wszystkie są posegregowane tematycznie w celu łatwiejszego odnalezienia tej na której nam zależy. 
Passbook - to aplikacja która przechowuje między innymi zeskanowane karty pokładowe, bilety czy kupony i pozwala na ich użycie wtedy, gdy jest to konieczne.
Kompas - dzięki tej aplikacji zawsze wiadomo, gdzie należy się kierować. Wystarczy ułożyć telefon płasko na dłoni, aby wyświetlić cztery główne kierunki i współrzędne geograficzne dla każdego z nich. Gestem machnięcia w lewo można wyświetlić na ekranie poziomicę lub inklinometr. 

Kalkulator - aplikacja, pozwalająca nie tylko na proste obliczenia ale również dostęp do złożonych wzorów matematycznych. 


Dyktafon - aplikacja pozwalająca nie tylko na nagrywanie wszystkiego, na co tylko mamy ochotę ale również dająca możliwość wysłania przesłania nagranego pliku za pomocą maila, iMessage oraz MMS-a. 
FaceTime - aplikacja pozwalająca na nawiązywanie wideorozmów lub rozmów głosowych za pomocą sieci komórkowej lub Wi-fi z innymi użytkownikami iPhone'a, iPada, iPoda, iPoda touch oraz Maca. 
 Kontakty - aplikacja, której nie trzeba przedstawiać, bowiem mówi sama za siebie. 
Telefon - "Wybierz numer jednym stuknięciem. Błyskawicznie odpowiedz na telefon wiadomością tekstową. Włącz tryb Nie przeszkadzać i sprawdzaj wiadomości w dowolnej kolejności za pomocą wizualnej poczty głosowej." 

Mail - aplikacja pozwalająca na wysyłanie, odbieranie oraz odpowiadanie na maile za pomocą wszystkich swoich kont mailowych. 
 Safari - aplikacja pozwalająca na przeglądanie Internetu, dzięki której tekst jest czytelny i ostry a strony ładują się błyskawicznie. Daje możliwość czytania artykułów bez zbędnych reklam i innych rozpraszających elementów nawet wówczas kiedy nie ma połączenia z Internetem ( dzięki elementom z listy Czytelnia ).

Muzyka - aplikacja pozwalająca na tworzenie nowych list ulubionych utworów za sprawą iTunes.


Jak widzicie w telefonie znajduje się całe mnóstwo aplikacji wbudowanych. Nie chcąc wyczerpać tematu od razu podzieliłam post na dwie części. Wkrótce już pokażę Wam te wybrane przez mnie. Mam nadzieję, że ten wpis przypadnie Wam do gustu i chętnie sięgniecie po kolejny.

Jak Wam się podoba taka tematyka? Uważacie, że warto jest poświęcić jej czas?

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje