O ślubie i weselu z nieco innej prespektywy

Na blogach aż roi się od postów o tematyce ślubnej i wszelkich do tego przygotowaniach. Mój wpis ma nieco inny pogląd na tę właśnie sprawę. Każda z Was wie, że przygotowania do tego dnia miewają różny charakter. Jedni wybierają wytworny obiad dla najbliższej rodziny w ekskluzywnej restauracji, inni huczną biesiadę do białego rana. Nierzadko też kościół ustępuje miejsca, uroczystości w urzędzie stanu cywilnego. Statystyki jednak nie pozostawiają złudzeń. Co roku na ślubnym kobiercu staje ok. 200 tys. par. Jednak państwo młodzi są znacznie starsi i tak jak wspomniałam wybieraja jedynie formalności w urzędzie. Z roku na rok również znacznie maleje liczba zawieranych małżeństw. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w roku 2012 sakramentalne tak wypowiedziało 204 tys. par. Jest to kolejny rok, kiedy to liczba zawieranych małżeństw znacznie zmalała. W porównaniu do 2011 roku notuje się spadek o blisko 3 tys. 
Statystyki nie milczą również na temat wieku nowożeńców. Znacznie bowiem podwyższył się ich wiek. Statystyczny kawaler ma dziś 28 lat czyli o 3 lata więcej niż w latach 90-tych. ). Panna młoda natomiast 26 (  w latach 90-tych - 23). 
Nie jest tajemnicą, że niektóre pary wychodzą z założenia iż zawarcie sakramentu małżeńskiego może zaowocować znacznym pogorszeniem relacji pomiędzy nimi. Toteż świadomie decydują się na zycie w nieformalnym związku. Oczywiście każda dziewczyna na pewno kiedyś chciała by przywdziać piękną białą suknię, zaplanować perfekcyjne wesele tylko czy to wszytko nie przyćmi tego co najważniejsze w tym dniu? I nie zepsuje wzajemnych relacji, gdy nadejdzie codzienność i wzajemnie oboje przestana sie starać?
A Wy jakie macie zdanie na temat wesela i ślubu? Tradycja czy nowoczesność? Ślub kościelny czy wyłącznie cywilny a może ani jeden ani drugi?

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje