Ścianki działowe w pomieszczeniu open space

Jestem o tyle w komfortowej sytuacji, że nie pracuję w pomieszczeniu typu open space, a więc z otwartą, wspólną przestrzenią biurową. Zdaję sobie jednak sprawę, że istnieją takie miejsca gdzie toczy się biurowe życie, dzwonią telefony jeden za drugim i przychodzą klienci na umówione spotkania. W takich warunkach trudno jest się skupić i wykonywać powierzone obowiązki, szczególnie kiedy opierają się one na indywidualnej pracy z klientem. Jak zatem pracować w pomieszczeniach typu open space? Priorytetem jest tu obniżenie poziomu hałasu, który jak nietrudno jest się domyślić wzrasta w otwartej, biurowej przestrzeni z dużą ilością stanowisk pracy. Doskonałym rozwiązaniem są tu więc ścianki działowe, o których możecie przeczytać na stronie: https://www.zabudowa.info.pl/scianki-biurowe/dzialowe/


Nie od dziś przecież wiadomo, że aranżacja przestrzeni biurowej wpływa na samopoczucie pracownika i efektywność jego pracy. Powinna być ona zatem ergonomiczna, komfortowa, funkcjonalna i estetyczna. A co nam w tym pomoże, jak nie ścianki działowe, które poprawiają akustykę pomieszczenia i tłumią odgłosy pracy biurowej. Nieprzypadkowo więc sięgają po nie zarówno małe jak i większe firmy, doceniając ich zalety. W momencie kiedy już pojawi się kwestia zamontowania ścianek działowych, pojawia się pytanie: jakie one powinny być? Wybór jest naprawdę ogromy. Mogą być mocowane do biurka, ruchome, niższe, wyższe, z trzech stron lub tylko na wprost. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, charakteru wykonywanej pracy i aranżacji wnętrza. Każdy rodzaj ścianek ma zarówno zalety jak i wady. 

Wysokie ścianki umieszczone na wprost i po bokach z jednej strony zapewniają pracownikowi ciszę i prywatność, z drugiej jednak mogą znacznie utrudniać kontakt ze współpracownikami. Zatem jeśli charakter pracy w danej firmie co prawda wymaga od pracowników skupienia i ciszy, ale wiąże się z koniecznością wymiany informacji ze współpracownikami, lepiej zamontować niższe ścianki działowe, które to umożliwią a jednocześnie będą działać w pewien sposób dyscyplinująco. Ludzie wówczas staną się bardziej świadomi własnego zachowania, dostosują je do innych tak by najmniej im przeszkadzać. 


Wybór ścianek działowych nie kończy się jednak na tych aranżujących przestrzeń nabiurkową. Inną, nie mniej funkcjonalną formą tworzenia i przebudowy przestrzeni typu open space są stojące ścianki działowe. Mają one za zadanie oddzielać indywidualne stanowiska pracy od strefy wspólnej, budować otwarte lub półotwarte boksy a tym samym wyciszać. W zależności od estetyki panującej w biurze można sięgnąć po ścianki przejrzyste, nieprzejrzyste lub je ze sobą połączyć. 

Ścianki działowe nie muszą być jednak nudne. Mogą przyjmować bardziej designerską postać, pełniąc jednocześnie rolę dekoracyjną. Dzięki niebanalnemu designowi, bogatej kolorystyce i naturalnym materiałom, praca w pomieszczeniu typu open space może być całkiem przyjemna. 


Jeśli więc zastanawiacie się nad ściankami działowymi koniecznie zapoznajcie się z ofertą firmy Omega System, gdzie znajdziecie podstawowe elementy do tworzenia funkcjonalnych biur. Z pewnością zadowolą one najbardziej wymagających przedsiębiorców i pracowników. Chcąc je opisać w trzech słowach nasuwa się: jakość, funkcjonalność i wytrzymałość. Otrzymacie tym samym zabudowę na lata, szczegółowo omawianą na każdym etapie powstawania począwszy od koncepcji po projekt. Zyskujecie tym samym gwarancję, że finalny produkt spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Tu bowiem wraz z wysoką jakością nie idzie w parze wysoka cena. Ta jest przystępna i na każdą kieszeń. Między innymi to wyróżnia firmę na tle innych i może poszczycić się wieloma realizacjami. 

Oferta nie ogranicza się jednak wyłącznie do tworzenia ścianek działowych, lecz wykracza poza, ponieważ firma produkuje różnego rodzaju konstrukcje z ram aluminiowych. Tworzy boksy biurowe, przegrody z pleksi a nawet budki akustyczne. Firma Omega System istnieje na rynku od trzech dekad, zatem specjaliści na własne oczy obserwowali jak ewoluowała branża na przestrzeni czasu. Dzięki temu teraz mogą projektować nowoczesne ścianki, spełniające oczekiwania klientów, które są wysokiej jakości i w przystępnej cenie. 

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje