Kuchnia idealna czyli jaka ?

Odkąd sięgam pamięcią, sercem mojego domu jest kuchnia. Od samego początku ma ona swój niepowtarzalny klimat. Jest przestronna, jasna, przytulna i ciepła. Nic więc dziwnego, że to właśnie w niej wszyscy najchętniej spędzają swój czas.


Nasza kuchnia jest nie tylko miejscem, w którym wspólnie spożywamy posiłki. Lubimy tam po prostu usiąść i porozmawiać. Ostatnio często łapię się na tym, że po powrocie z popołudniowej zmiany, siadam przy kuchennym stole, delektując się filiżanką aromatycznej kawy albo słodkiej czekolady. Czynność ta stała się już dla mnie swoistym rytuałem, bez którego mój dzień nie byłby taki jak powinien. 

Niestety spoglądając na naszą kuchnię, nie da się nie dostrzec odciśniętego na meblach piętna czasu. Coraz częściej więc powraca temat odświeżenia wnętrza i zmiany wyposażenia. Ktoś spoglądając na to z boku, powiedziałby że nie ma w tym nic trudnego. Żyjemy przecież w czasach, kiedy wszystko jest powszechnie dostępne. Wystarczy wyjąć gotówkę a problem nowej aranżacji kuchennego wnętrza natychmiast zniknie. Choć to wszystko wydaje się być dziecinnie proste, to my nadal stoimy przed niezwykle istotnym dylematem. Nadal nie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: co wybrać? gotowe segmenty czy meble kuchenne na zamówienie?


Niejednokrotnie już wydawało nam się, że decyzja zapadła. Jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw znów wracaliśmy do punktu wyjścia. Okazuje się bowiem, że nasza kuchnia tylko z pozoru jest prosta do zaaranżowania. Metraż pomieszczenia, ogromne okno, drzwi do spiżarni oraz liczne sprzęty nieco to komplikują. Podczas gdy nam zależy na wygodzie i funkcjonalności. Powoli więc utwierdzamy się w przekonaniu,  że najlepszym rozwiązaniem w naszym przypadku byłby wybór mebli na zamówienie, co pozwoliło by  ukryć szpary, rury instalacyjne oraz zagospodarować wolne przestrzenie. 

Myśląc o zmianie naszych wysłużonych mebli, nie bierzemy jednak pod uwagę kupna nowych sprzętów AGD. Mamy więc świadomość, że te posiadane przez nas nie będą spójne z wyposażeniem, na które się zdecydujemy. Meble na zamówienie w tym przypadku są najlepszym rozwiązaniem. Można bowiem wszystkie sprzęty zabudować, tworząc z nich spójną całość. 


Zmiana mebli kuchennych na nowe to nie mały wydatek. Musi więc być on przemyślany a nie spontaniczny. Oczywiście można trochę obniżyć, ten koszt  wybierając gotowe segmenty ale trzeba liczyć się z tym, że są one produkowane masowo z mniejszą starannością i dbałością o detale. Przy wyborze mebli na zamówienie mamy niejako gwarancję wyższej jakości materiałów, precyzji i dokładności wykonania.  

Na wygląd kuchni niewątpliwie wpływają fronty mebli. To one nadają wnętrzu charakteru, pozwalając dostosować je do preferowanego przez nas stylu. Sam wygląd to jednak jeszcze nie wszystko. Jak wiadomo kuchnia jest specyficznym pomieszczeniem, w którym to meble narażone są na działanie pary wodnej, promieni słonecznych, wysokich temperatur, uderzeń czy otarć. Warto więc przy wyborze wziąć to pod uwagę. 

Choć wydawać by się mogło, że to już wszystko, o czym należałoby pomyśleć przed kupnem nowych mebli kuchennych, to na sam koniec zostało najważniejsze czyli blaty.  Narażone są one najczęściej na działanie ostrych przedmiotów i przeróżnych substancji. Wybór tych najodpowiedniejszych nie będzie należał do najprostszych.   

Upłynie zatem jeszcze trochę czasu zanim zapadną wszystkie decyzje, dotyczące parametrów idealnych mebli kuchennych. Z każdym kolejnym dniem jednak uczymy się, na co powinniśmy zwracać uwagę. Mam nadzieję, że wreszcie uda nam się stworzyć zestaw idealny.

A jak to wygląda u Was? Macie meble na zamówienie czy gotowe segmenty?  Na co Wy zwracałyście uwagę meblując kuchnię? Może macie jakieś cenne rady czym się kierować planując kupno nowych mebli kuchennych? 

                                                 *Artykuł sponsorowany

Komentarze

 1. Kuchnia idealna to dla mnie przede wszystkim przestronna i funkcjonalna :) Marzy mi się taka cała w bieli..

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam gotową kuchnię, niestety taka kuchnia robiona na miarę sporo kosztuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze marzyła mi się taka duża kuchnia :) Moja jest mała ale przytulna i uwielbiam spędzać w niej czas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kuchnia jest zmysłowa i piękna. Taką właśnie bym chciała mieć we własnym M, ale jednak to kosztuje pewnie sporo kasy, a w tej chwili mnie nie stać na to.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciężka taką znaleźć - idealne kuchnie to takie, które sprawiają nam przyjemność i wygodę. Bardzo trudno takie znaleźć.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje