Biznesowy dress code w kancelarii prawnej

Żar leje się z nieba a słupki rtęci wskazują blisko trzydziestu stopni. Taka pogoda z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy już korzystają z wakacji. Co jeśli jednak nie możemy poczuć na skórze powiewu nadmorskiej bryzy a zamiast tego musimy wywiązywać się z obowiązków zawodowych w dusznym biurze, ubrani w formalny strój? Jak wówczas ubrać się stosownie do pracy, przestrzegając wszystkich ogólnie przyjętych zasad, przetrwać upały i nie dać się zwariować? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, tęsknie spoglądając w stronę wszystkich tych, którzy nie są zobligowani do noszenia ubrań według zasad dress codu. Choć mnie ze względu na charakter pracy problem ten nie dotyczy, to wiem że jest liczna grupa ludzi, pracujących w różnych innych miejscach których strój ma prezentować się profesjonalnie w każdej sytuacji, nawet wówczas, gdy żar leje się z nieba. Jednym z takich miejsc jest kancelaria prawna. Jak zatem ubrać się latem, by nie zostać posądzonym o brak podstaw biznesowego savoir vivre'u i uniknąć wpadek?


Pamiętam jak rodzice od najmłodszych lat powtarzali mi, niczym mantrę - Jak Cię widzą tak Cię piszą. Wówczas, jako kilkuletnie dziecko nie do końca rozumiałam sens tych słów. Teraz, po wielu latach niejednokrotnie przekonałam się już, ile w nich prawdy i zaczęłam dostrzegać jak ważną rolę w życiu odgrywa ubiór. Zauważyłam, że często postrzegamy innych  przez pryzmat, tego co aktualnie mają na sobie. Działa to również i w drugą stronę, bo my także musimy liczyć się z ocenianiem naszej osoby, poprzez ubiór. Okazuje się więc, że wystarcza zaledwie kilka sekund, by zrobić na kimś pierwsze wrażenie. Choć nie zajmuje to zbyt wiele czasu, to niestety możemy je zrobić tylko raz. Musimy więc dołożyć  wszelkich starań, by było ono jak najlepsze, ponieważ trudno jest je zatrzeć.


Znalezione obrazy dla zapytania prawo agaty stylizacje
SCENA Z SERIALU "PRAWO AGATY"
Wygląd jest pierwszym, co wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani, dlatego tak ważne jest by był on nienaganny i świadczył o naszym profesjonalizmie. Praca w kancelarii prawniczej z pewnością jest jedną z takich, która wymaga od pracowników, przestrzegania zasad dress codu. W formalnych stylizacjach zatem wskazany jest umiar i stosowanie się do reguły - im mniej, tym lepiej.

Panowie nawet w upalne dni powinni pozostać wierni garniturowi. To on powinien stanowić najciemniejszą część stylizacji. Krawat natomiast ma być jaśniejszy, podczas gdy koszula - najjaśniejsza. Skoro pojawił nam się tutaj wątek koszuli, nie mogę nie wspomnieć, że nawet w upalne dni niedopuszczalne jest noszenie tej z krótkim rękawem. Wszystkim tego typu koszulom mówimy stanowcze - NIE. W szafie każdego mężczyzny powinny znaleźć się za to koszule z długim rękawem, który można podwinąć po zdjęciu marynarki, dzięki czemu stylizacja będzie prezentowała się dużo okazalej. 

Jeżeli chodzi o panie, to te mają znacznie szerszy wybór niż było to w przypadku panów. Mogą wybierać pośród wielu rodzajów ubrań, które to idealnie pasują do charakteru wykonywanej przez nie pracy. W szafach wielu pań zatem znajdą się garsonki, bliźniaki, sukienki, koszulki do włożenia pod żakiet, koszule, bluzki, spódnice oraz spodnie. Najczęściej jednak panie decydują się na korzystanie z garsonek oraz sukienek. Rzadziej wybierają spodnie. W niektórych firmach polityka firmy jasno określa kolory. Zazwyczaj pośród nich znajdują się szarości, granat, bordo, czekoladowy brąz. Rzadziej stosuje się palety czerni. W firmach, gdzie nie ma rygorystycznie przyjętych zasad dotyczących ubioru, kobiety mogą pozwolić sobie na dużo więcej swobody, polegającej na doborze mniej zobowiązujących kolorów, takich jak zieleń, beż, brąz i pastelowe odcienie. Mimo, że mają one odrobinę większą dowolność to muszą pamiętać o tym, by nawet latem nie rozstawać się z rajstopami i zakrytym obuwiem.

Jak zatem zdołacie zauważyć podczas pracy w kancelarii prawnej najlepiej sprawdzają się stylizacje proste i eleganckie, które kojarzone są z prestiżem i wzbudzają zaufanie. A skoro o prestiżu i zaufaniu mowa chciałabym zwrócić Waszą uwagę na nowoczesną spółkę prawniczą. Funkcjonuje ona od 2002 roku na terenie południowo - zachodniej Polski i skupia najlepszych prawników, mediatorów, negocjatorów, radców prawnych i adwokatów. Zajmuje się windykacją, obrotem wierzytelnościami oraz informacją gospodarczą na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw.


Wszyscy Ci którzy powierzą jej swoje sprawy mogą być pewni, że zyskają kompleksowe doradztwo w zakresie czynności gospodarczych w obszarach prawa gospodarczego i finansów. Wykwalifikowani pracownicy zadbają o bieżącą obsługę prawną firmy, przygotowując projekty umów, pism procesowych, opinii oraz ekspertyz prawnych. Kancelaria reprezentuje swoich klientów także w trakcie postępowania sądowego, administracyjnego i podczas windykacji należności.

Pracujący tam wykwalifikowani ludzie dokładają wszelkich starań, by wszystkim swoim klientom zagwarantować stabilną sytuację i bezpieczeństwo finansowo - prawne. Dbają o uregulowanie przepływu pieniędzy pomiędzy przedsiębiorstwami, skutecznie ograniczając ryzyko finansowe.  W przypadku uporczywych dłużników uzyskują tytuły egzekucyjne a swój sukces opierają na wieloletnim doświadczeniu, zaangażowaniu i dużej wiedzy z dziedziny prawa. Priorytetem podczas podejmowanych przez nich zadań jest dążenie do tego, by swoim klientom zagwarantować pomoc na najwyższym poziomie podczas rozwiązywania nurtujących ich problemów.

Kancelaria AIF poszczycić się może pracą dla największych firm działających na europejskim rynku. Jedną z nich jest Accel Group - holenderski koncern rowerowy i sprzętu fitness, dla którego oddziałów zlokalizowanych na terenie Niemiec kancelaria AIF prowadzi windykację. Osiągnięte podczas tych działań przychody pozwoliły jej uplasować się w rankingu największych firm windykacyjnych w Polsce. To jednak nie jedyne wyróżnienie, jakie zostało przyznane kancelarii. W 2012 r. odznaczona została ona certyfikatem Dynamiczna Firma, który przyznawany jest przez HBI Polska oraz Dun & Bradstreet za dynamikę wzrostu osiągniętą w kolejnych trzech latach działalności. Jak zatem widzicie jest to firma godna zaufania. Z powodzeniem więc możecie powierzyć jej wszystkie sprawy związane z dziedzinami, w których się specjalizuje. Tymczasem jednak zapraszam Was do podsumowania, zawierającego kilka stylizacji dla pracownika kancelarii prawnej, które można było oglądać w jednym z popularnych seriali telewizyjnych.


KILKA STYLIZACJI DLA PRACOWNIKA KANCELARII Z SERIALU "PRAWO AGATY"

Podobny obraz

Podobny obraz

A co Wy myślicie o stylizacjach, które prezentowała Agnieszka Dygant, wcielająca się w rolę prawniczki? Przypadły Wam do gustu? A może zupełnie inaczej je sobie wyobrażałyście? Chętnie poznam Waszą opinię na ten temat. 

* Artykuł sponsorowany

Komentarze

 1. Mi spodobały się stylizacje z serialu "prawo Agaty". Nienachalne i eleganckie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. lubię eleganckie stylizacje, do biura staram się wyglądać właśnie schludnie i profesjonalnie ale gdy wiem, że będę miała luźniejszy dzień i kontakt z niewielką ilością osób stawiam na coś luźniejszego i wygodnego

  OdpowiedzUsuń
 3. Stylizacje odpowiednie dla prawniczki

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubiłam ten serial 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Dress code jest mi bardzo blisko ;) na obronie pracy pisałam o tym temacie ;)
  Obserwujemy? zacznij i daj znać u mnie ;)
  www.jagglam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesting post my dear, thank you for sharing :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne stylizacje, nie tylko do kancelarii, ale także do biura.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja akurat pracuje w wydawnictwie interentowymy i nie musze przestrzegac dress codu ubieram sie jak chce:)

  buziaki:*
  WWW.KARYN.PL || FACEBOOK || INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 9. mi też rodzice powtarzali to zdanie... I również wtedy tego nie rozumiałam :p teraz do mnie dotarło, aż za dobrze :p
  a stylizacje serialowej Agaty przypadły mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niedawno zdobyłem kontakt do kancelarii i podczas wizyty zdecydowanie zaintrygował mnie zawód prawnika / radcy prawnego od zaplecza. Dlatego też ciekawie czytało mi się ten artykuł. Chętnie poznam więcej na ten temat, choć na prawo się nie szykuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Polecam Kancelarię Chmurski & Trzebiatowski (http://chmurski.com.pl/) - w Poznaniu nie mają sobie równych!

  OdpowiedzUsuń
 12. Zbyt wiele w sklepach kwiecistych sukienek i bluzek, mało jednokolorowych, klasycznych spodni i bluzek. Buty eleganckie i proste -zamiast udziwnionych. Wolałabym w biurach widziec więcej klasyki, zwlaszcza wśród młodych

  OdpowiedzUsuń
 13. Wydaje mi się, że sam ubiór oczywiście jest ważny ale mimo wszystko nie najważniejszy. Gdy ja udaję się do kancelarii https://jakubowskazawada.com/ to mnie nie bardzo interesuje fakt, czy ktoś jest ładnie ubrany tylko czy jest w stanie rozwiązać pozytywnie mój problem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje