Wakacje - czy zawsze i dla wszystkich jest przyjemnie?

Drogie moje, na co dzień na blogu piszę o sprawach lekkich, łatwych i przyjemnych. Dziś dla odmiany jednak będzie poważniej. Wakacje w pełni i wiele z Was z nich korzysta, wypoczywając na długo wyczekiwanych urlopach. Mało kto koncentruje się na sprawach, takich jak chociażby kondycja finansowa, wybranych przez Was obiektów noclegowych. Wiele z Was w tym miejscu pewnie się obruszy, twierdząc że Was to nie dotyczy. Jednak czy na pewno? 

Hotel, Stancje, Nowy, Drzwi, Wejście
Zdjęcie: Źródło

Tematyka dzisiejszego posta nie jest przypadkowa. Hotelarstwo to branża mi szczególnie bliska. Ci z Was, którzy znają mnie nie od dziś wiedzą dlaczego. Oczywiste jest więc, że nie mogę pozostać wobec niej obojętną. Wielu z Was wydaje się, że hotelarstwo w Polsce ma się świetnie. Realia niestety nie pozostawiają żadnych złudzeń. Dane Krajowego Rejestru Długów są zatrważające. Zadłużenie firm noclegowych wynosi ponad 76 mln złotych, z czego połowę dłużników stanowią właściciele hoteli. Dalej za nimi plasują się posiadacze moteli, pensjonatów, pól kempingowych, domów studenckich i burs.


Hotel, Gang, Perspektywy, Przejście
Zdjęcie: Źródło

Duży wpływ na kondycję obiektów noclegowych ma sezonowość oraz nierównomierny popyt na świadczone przez nie usługi. Najprościej mówiąc niektóre z nich muszą przez okres wakacyjny zarobić na cały rok funkcjonowania. Dotyczy to szczególnie obiektów położonych nad morzem lub jeziorami. Dużo lepiej mają się obiekty w górach, które cieszą się turystami przez cały rok. Wydawać by się więc mogło, że przynajmniej te ostatnie będą na dobrej drodze do odrobienia zaległości. Okazuje się, że nie jest to takie proste jak moglibyśmy sądzić. 

Obiekty noclegowe borykają się z problemem, który stanowią nierzetelni klienci, nagminnie unikający płatności za wykorzystane usługi. Jedynym wyjściem wówczas zdaje się być zwrócenie się o pomoc w windykacji.

Najlepszym rozwiązaniem jest tu zgłoszenie się do ludzi, którzy mają w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie. Takich z pewnością znajdziecie w Kancelarii AIF - nowoczesnej spółce prawniczej funkcjonującej od 2002 r. na terenie południowo - zachodniej Polski.

AIF Kancelaria

AIF Kancelaria sp. z o.o.
ul. Żernicka 253 
54-510 Wrocław
tel. 71 3490919
e-mail: info@aif.com.pl

AIF Kancelaria zajmuje się windykacją, obrotem wierzytelnościami oraz informacją gospodarczą na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Firma opiera swój sukces na doświadczeniu, wiedzy prawnej oraz pracy zgranego zespołu pracowników. Zatrudnia bowiem specjalistów w dziedzinie prawa gospodarczego, mediatorów sądowych i negocjatorów. Sprawy sądowe prowadzone są przez radców prawnych oraz adwokatów.

SKUTECZNOŚĆ W ODZYSKIWANIU DŁUGÓW 

Klienci AIF Kancelarii mają możliwość korzystania z doradztwa prawnego w zakresie prawa gospodarczego i finansów. Personel dba o bieżącą obsługę prawną firmy, uczestnicząc w przygotowywaniu profesjonalnych projektów umów, pism procesowych, opinii raz ekspertyz jak również reprezentuje klientów podczas postępowania sądowego oraz administracyjnego. Kancelaria windykacyjna prowadzi negocjacje z dłużnikami. W przypadku tych uporczywych uzyskuje tytuły egzekucyjne. Dział egzekucji komorniczych natomiast może poszczycić się wysoką skutecznością postępowań egzekucyjnych.

Do tej pory z usług AIF Kancelarii skorzystali: 

Accell Group - koncern rowerowy i sprzętu fitness z siedzibą w Holandii. 

Windykacja prowadzona jest dla zakładów w Niemczech: ACCELLGERMANY GmbH oraz ENGELBERT WIENER BIKE PARTS GmbH i WINORA - STAIGER GmbH

ID POINT - włoski producent mebli, który stawia na design i wysoką jakość finalnego produktu

DRAGON FLY - zajmujący się obsługą informatyczną firm i systemami zarządzania siecią

P.H.U. "MELTECH" Kluczbork z siedzibą w Ligocie Wołczyńskiej. Działająca od 1991 r. - firma zajmująca się usługami remontowymi wraz z Biurem Handlowym "GAMA" współpracującym z największymi producentami spycharek gąsienicowych na terenie Rosji. 

Rodzinna firma LIR, działająca na terenie Dolnego Śląska, która ofertę kieruje do sklepów motoryzacyjnych, stacji paliw, zakładów przemysłowych, hurtowni motoryzacyjnych, myjni, warsztatów i serwisów samochodowych, baz transportowych oraz rolnictwa. 

Firma INKAS zajmująca się hurtową i detaliczną dystrybucją, serwisem kas fiskalnych oraz oprogramowaniem dla firm. Obecnie jest czołowym dystrybutorem oprogramowania antywirusowego w południowo - zachodniej Polsce. 

Virderpol, której podstawowym pionem biznesu są kosmetyczne żele ziołowe, suplementy diety i materiały opatrunkowe. 

Firma SELECT COMFORT - producent wygodnych, funkcjonalnych i wysokiej jakości mebli tapicerowanych. 

SOLID EURO TRANS - firma zajmująca się kompleksową organizacją transportu drogowego w kraju i za granicą.

AmizGraf - firma oferująca produkty różnych technik druku z własnym studiem DTP i naświetlarnią CTP.

Yeda- importer koronek i tkanin

SPOLMOT 5 - firma zajmująca się sprzedażą samochodów i przemysłowych środków smarnych z własną Stacją Kontroli Pojazdów oraz salonem samochodowym. 


To jednak nie jedyne problemy na jakie napotykają obiekty noclegowe na swojej drodze. Wśród przyczyn kłopotów finansowych najczęściej wymienia się złe zarządzanie, mało efektywny marketing, brak zainteresowania potencjalnych klientów oraz duże koszty utrzymania. Nie bez znaczenia są tu wspomniani już goście, którzy narażają obiekty na straty, nie regulując należności za usługi. Wszystko to razem sprawia, że hotelarze sami stają się dłużnikami wobec innych firm. Najczęściej są to te działające w branży budowlanej i finansowej. Wiąże się to z brakiem płatności za prąd, wodę, gaz, abonament telewizyjny oraz usługi telefoniczne. 

Prognozy przed wakacjami pozwoliły określić kierunki wyjazdów urlopowych Polaków. Nie zabrakło pośród nich egzotycznych wycieczek zagranicznych. 

Kierunki wyjazdów urlopowych Polaków

Grecja
Holandia 
Norwegia
Belgia
Japonia
Dania
Malta
Czechy
Węgry
 Cypr
 Bułgaria 
Malezja 
Islandia
Filipiny
Republika Dominikany 

Okazało się że turyści nie pozostali obojętni także i na nasze polskie kurorty.

Niesłabnącą popularnością cieszą się kurorty nad Bałtykiem: Międzyzdroje, Hel i Ustka. Tuż zaraz za terenami morskimi uplasowały się Mazury. Turyści wybierają na ogół miejsca ciche, ustronne i zapewniające pełen komfort jeśli chodzi o wypoczynek.

Deklaracje urlopowe Polaków tylko potwierdzają, że okres wakacyjny będzie można uznać za wyjątkowo owocny i korzystnie wpływający na kondycję finansową obiektów noclegowych szczególnie w większych miastach takich jak Kraków, Warszawa czy Poznań, które są organizatorami międzynarodowych wydarzeń ( Szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży).

A gdzie Wy spędzacie tegoroczny urlop?

* Artykuł sponsorowany 

Komentarze

 1. my w tym roku jedziemy do Zakopanego jesienią, niestety hotele z prawdziwego zdarzenia, w centrum i ze śniadaniem są bardzo drogie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może byś skorzystała z innej bazy? Znacznie tańszej?

   Usuń
 2. Really interesting post...thx for sharing! xx

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety w tym roku mam inne, ważniejsze wydatki i "wakacjowanie" trzeba odłożyć na przyszłość ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas było wszystkiego po troszku - Karwia, Zakopane, Kraków, Zator i Energylandia. A wracając do tematyki Twojego wpisu. Gdyby właściciele hoteli, pensjonatów i moteli, słuchali swoich klientów, nie byli skąpi a nawet zachłanni to pewnie tych długów, by nie było. Przykład - jesteśmy w Krakowie w ślicznym hoteliku. Zgłaszamy żartem na recepcji, że nauczyliśmy się po dwóch dniach arabskiego, bo w tv jest ponad 800 kanałów w tym języku i tylko 3 po polsku. Pan nam odpowiada - bo my raczej kierujemy swoje usługi dla gości zagranicznych! Zdębiałam. A ja? jestem klientem gorszego sortu czy co? Więcej tam nie wrócę! Tak się traci klientów i kasę. Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje