Kilka wskazówek jak zaoszczędzić trochę pieniędzy...

Drogie moje, początek nowego roku to świetna okazja, by wprowadzić w swoim życiu pewne zmiany. Jedną z nich może tu być chociażby inne, świeże spojrzenie na własny budżet. Sprawa oczywiście wygląda prościej, kiedy nadal mieszkamy z rodzicami i omija nas znaczna część rachunków, które płacą rodzice. Wszystko komplikuje się, w momencie gdy usamodzielniamy się lub potrzebujemy jakiejś większej gotówki. Wówczas zastanawiamy się, jak to się dzieje, że mimo comiesięcznego wpływu trudno jest nam nie tylko coś odłożyć na tzw. czarną godzinę, ale przeżyć od pierwszego do pierwszego. Warto zatem zastanowić się co robimy nie tak, że ciągle cierpimy na brak gotówki i co możemy zrobić by to zmienić.

pieniądze w związku rachunek, rachunki
Zdjęcie: Źródło

OSZCZĘDZANIE PIENIĘDZY 

1. Notuj wydatki

Czasem, po zakupach zastanawiamy się, gdzie podziały się nasze pieniądze które spoczywały jeszcze do niedawna w portfelu. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zatem notowanie wydatków. Tradycjonaliści mogą sięgnąć wówczas po notes czy kalendarz. Zwolennicy nowoczesnych technologii natomiast mogą skorzystać z nowocześniejszych narzędzi w postaci arkuszy kalkulacyjnych lub aplikacji na telefon. 


2. Analizuj koszty

Samo notowanie wydatków to nie wszystko, by zapanować nad swoim budżetem. Konieczne jest tu też analizowanie, na co wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze. Często spostrzeżenia mogą być naprawdę zaskakujące. Pomijając to, co koniecznie należy uregulować, daje się dostrzec również inne wydatki których można było by uniknąć. 

3. Przygotuj sobie budżet.

Zaplanujcie, to ile pieniędzy potrzebujecie, by uregulować wszystkie niezbędne zobowiązania. Uwzględnijcie w nim konieczne zakupy. Podsumujcie zarówno wartości zobowiązań jak i wpływów na konto. Dzięki temu zyskacie jasny pogląd czy i ile uda Wam się w danym miesiącu zaoszczędzić. 

Zdjęcie: Źródło
4. Przelewaj sobie środki na konto oszczędnościowe

Ustalcie sobie kwotę, jaką co miesiąc będziecie przelewać na swoje konto oszczędnościowe. Siebie uwzględniajcie jako pierwszych, przygotowując listę przelewów. Jeśli wiecie, że możecie mieć pod koniec miesiąca problemy finansowe, przelejcie sobie mniejszą kwotę a spłaćcie pozostałe, pilniejsze zobowiązania. 

5. Wydawaj mniej niż zarabiasz.

Nikt przecież nie powiedział, że na siłę każdego miesiąca mamy wydać wszystkie pieniądze, wpłyną na nasze konto. Nie silmy się więc na przymusowe zakupy, kiedy mamy jeszcze środki a zachowajmy je na gorsze czasy. 

Dla wielu z nas problemem są znaczne kwoty pieniędzy, które każdego miesiąca zasilają pobliskie drogerie. Jak zatem zaoszczędzić pieniądze, przeznaczane dotychczas na kupno kosmetyków?

OSZCZĘDZANIE PIENIĘDZY PODCZAS ZAKUPÓW KOSMETYCZNYCH

1. Korzystaj z promocji.

Dzięki, takim promocjom w sklepach kosmetycznych możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, kupując wszystko to, czego potrzebujemy. Warto  w tym celu odwiedzić Rossmann czy Naturę, które kilka razy do roku zachęcają swoich klientów atrakcyjnymi promocjami. Przy zakupie niezbędnych kosmetyków, można także skorzystać z portali z kodami rabatowymi lub dostępnych ofert promocyjnych na stronach sklepów internetowych. 

Zdjęcie: Źródło
2. Zapisz się na newsletter

Wiadomo, że by oszczędzić najlepiej było by nie wydawać pieniędzy wcale, jednak kiedy zakup jest konieczny możecie także skorzystać z niewielkich rabatów, jakie przygotowują sklepy dla osób, które zdecydują się na newsletter. Wówczas należy podać swój adres e-mail, by w wiadomości zwrotnej otrzymać kod uprawniający do zniżki. Wpisujemy go podczas zakupów online i dzięki niemu udaje nam się uzyskać niewielki rabat na zakupy. 

3. Rób zakupy w sklepach internetowych wspólnie z przyjaciółką.

Zakupy online wspólnie z przyjaciółką mają wiele zalet. Prócz wspólnego wirtualnego shoppingu a więc i czasu spędzonego w swoim towarzystwie, zyskujemy również inne przywileje. Jednym z nich może być chociażby to, że koszt dostawy rozkłada się wówczas na dwie osoby. 

4. Daj szansę szczęściu.

Zastanawiacie się co mam na myśli? Mimo, że samo hasło - " Daj szansę szczęściu" brzmi tajemniczo, to sposób wydaje się być prosty.Po prostu bierzemy udział w konkursach i zdajemy się na szczęście. Nie ma tu co prawda stu procentowej pewności, że uda nam się zdobyć nagrodę, jednak jak to mówią - "żeby wygrać trzeba grać."

5. Zgłaszaj chęć testowania kosmetyków. 

Na wielu portalach istnieje możliwość zgłoszenia chęci testowania kosmetyków ( choć nie tylko). Jeśli zatem uda nam się pomyślnie przejść rekrutację, możemy zyskać możliwość testowania przeróżnych kosmetyków, nie wydając przy tym ani grosza. 

Kosmetyki z herbaty - domowe przepisy na naturalne kosmetyki
Zdjęcie: Źródło
6. Przygotowuj kosmetyki samodzielnie. 

W dzisiejszych czasach, kiedy do dyspozycji mamy mnóstwo kosmetyków gotowych, mało kto decyduje się na własnoręczne przygotowanie ich według domowych receptur. Przyczyn dopatruję się głównie w wygodnictwie i braku czasu. Trudno się zresztą temu dziwić, bo mnie samej ciężko jest po całym dniu zmobilizować do przygotowywania domowych kosmetyków, podczas gdy mogę sięgnąć po gotowe, stojące na łazienkowej półce. Warto czasem jednak spojrzeć na to z innej strony. Prócz względów ekonomicznych a więc wspomnianej już oszczędności, mamy możliwość zyskania naturalnych kosmetyków o wcale nie gorszym działaniu. Jeśli zatem jesteście ciekawe, jakie kosmetyki zdołacie samodzielnie przygotować z tego, co macie w domu to przygotowałam dla Was kilka ciekawych przepisów z dodatkiem miodu, Znajdziecie je w linku poniżej.


To oczywiście tylko niektóre, z propozycji dotyczących tego, co możecie zrobić by zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nie wiem jak Wy, ale mnie bardzo trudno było rozstać się z pierwszymi zarobionymi pieniędzmi. Dopiero później zatarła się ta granica i wydawanie szło mi z dnia na dzień coraz lepiej. Potem zastanawiałam się po co mi kolejny kosmetyk o tym samym działaniu czy jakaś inna zbędna rzecz. 

Jestem ciekawa jak to było u Was i jak radzicie sobie z oszczędzaniem. Nie jest to łatwy proces i wymaga on od nie lada wysiłku. Może podzielicie się jakimś ciekawym patentem na oszczędzanie, z którego same korzystacie. 

Komentarze

 1. oszczędność... niestety ja nie potrafię hahaha

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj u mnie ciężko idzie mimo, że zasady znam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy post. Jakiś czas temu też napisałam na ten temat :-)
  Zapraszam do odwiedzin http://www.brownie2386.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Teoria zawsze wydaje się być prosta, ale gorzej z praktyką :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wpis, moim jedynym postanowieniem noworocznym było przejęcie kontroli nad wydatkami i oszczędzanie na niepotrzebnych rzeczach które kupuję. Niestety jak na razie nie najlepiej mi to wychodzi. Miałam założyć sobie zeszyt i sumować wydatki ale zawsze o tym zapominam

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przydatne i cenne rady :-)
  Do większości się stosuję i dobrze na tym wychodzę.

  Pozdrawiam i zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobre rady:) Ja najczęściej czekam na jakieś promocje, zwłaszcza w przypadku ubrań i książek

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny post, ja staram się oszczędzać ile mogę, ale nie zawsze się udaje :).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje