Akcesoria do manicuru hybrydowego / Rozdanie na blogu

Drogie moje, od momentu, gdy po raz pierwszy wykonałam samodzielnie manicure hybrydowy wiedziałam, że będzie to dłuższa przyjaźń. Jak mawiają - apetyt rośnie w miarę. Tak jest i u mnie. Im dłużej posiadam swój zestaw do manicuru hybrydowego, zaczynam dostrzegać jakie możliwości on mi daje. Ostatnio jak część Was wie, sięgnęłam po pyłek, który gwarantuje tzw. efekt syrenki. Jednak nie tylko możliwości są widoczne jak na dłoni. Daje się też zauważyć czego mi tak naprawdę brakuje w domu, bym bez najmniejszego problemu mogła zadbać o moje paznokcie. Oczywiście nie myślcie, że bez tego o czym mówię, nie da się wykonać idealnego manicuru. Jest to możliwe, jednak dziś chcę Wam pokazać, co może ten zabieg jeszcze uprościć do minimum. Jeśli więc jesteście ciekawe, co mam na myśli to zapraszam Was do czytania. Te z Was, które choć raz miały na swoich paznokciach hybrydy, wiedzą jak przebiega proces ich usuwania. Hybryda potrzebuje kilku minut, by można było usunąć ją bez uszkodzenia płytki paznokcia. Bez odpowiednich akcesoriów proces ten może przebiegać znacznie dłużej niż z ich udziałem.


KLIPSY DO USUWANIA HYBRYDY

Są takim narzędziem, które można stosować wielokrotnie. Mają one za zadanie równomiernie docisnąć wacik z acetonem do płytki paznokcia, przez co znacznie łatwiej się je usuwa bez ryzyka uszkodzenia płytki paznokcia. Cena zakupu 10 sztuk klipsów uzależniona jest od tego, gdzie je kupujemy. Dostępne są na allegro oraz w wielu drogeriach internetowych.

LAKIER HYBRYDOWY SEMI HARDI CLEAR (HARD) - BUDUJĄCY

Żel hybrydowy budujący o właściwościach żelu miękkiego. Idealny na słabą i zniszczoną płytkę. Może też służyć do przedłużania paznokci i to właśnie na tej jego funkcji zależy mi najbardziej. Czasem zdarza się, że spośród pięknie wypielęgnowanych paznokci jeden staje niespodziewanie się łamie wówczas właśnie ten rodzaj lakieru, byłby świetnym ratunkiem i pozwoliłby uniknąć skracania pozostałych. 

Jak stosuje się lakier hybrydowy Semi Hardi Clear ( hard)?

Pierwszym, co musimy zrobić jest zmatowienie płytki paznokcia i przemycie jej Nail Cleaner'em ( odtłuszczaczem). Następnie nakładamy szablon i aplikujemy cienką warstwę Semilac Base, po czym utwardzamy w lampie LED lub Standard: LED: 30 sekund, Standard: 4 x 9 ( 36 Watt): 2 minuty. Teraz nakładamy Semilac Hard Clear i przedłużamy na szablonie o 1-5 mm. Utwardzamy lampą LED lub Standard: LED: 30 sekund, Standard: 4 x 9 ( 36 Watt): 2 minuty. Następnie pokrywamy płytkę paznokcia Topem, by nadać jej piękny połysk i utwardzamy lampą LED lub Standard: LED: 30 sekund, Standard: 4 x 9 ( 36 Watt): 2 minuty. Na sam koniec przemywamy warstwę dyspersyjną Nail Cleaner'em ( odtłuszczaczem. I gotowe.

SZABLONY DO PRZEDŁUŻANIA PAZNOKCI

Jeśli myślicie o przedłużaniu paznokci przy użyciu lakieru hybrydowego Semi Hardi Clear, nie obejdzie się bez kupna odpowiednich do tego szablonów. Całe mnóstwo ich znajdziecie na allegro. Dostępne są w różnych zestawach od 20 aż po nawet 500 sztuk. Cena oczywiście zróżnicowana jest ze względu na ich ilość. Sama aplikacja przebiega bez większego problemu. Zatem, aby przedłużyć paznokieć należy nałożyć szablon, wsuwając go pod naturalny paznokieć, zgiąć go wzdłuż osi i skleić pod palcem. Następnie pozostaje już tylko nałożyć preparat do przedłużania, kształtując długość paznokcia. 

RAPIDOGRAF RYSTOR 0,18 mm

Sama do niedawna nie wiedziałam o istnieniu tego narzędzia. Zakładam, że pośród Was jest wiele dziewczyn, które mają większe doświadczenie i mogły by wiele o nim mi opowiedzieć. Mimo to nie omieszkam podzielić się z Wami, tym co znalazłam o rapidografie. Otóż, narzędzie to powstało z myślą o architektach. Przeznaczone jest do rysunku technicznego, dzięki czemu można wykonywać cieniutkie linie. Ostatnio jednak bardzo polubiły go stylistki paznokci, które dzięki niemu mogą zadbać o każdy szczegół. Stąd nazwa zdobienia: rapido art. 

Jak stosuje się rapidograf?

Sam rapidograf to nie wszystko byśmy mogły z niego korzystać. Niezbędny jest jeszcze tusz kreślarski. Koszt zakupu rapidografu waha się w granicach 30 złotych. Tusz natomiast kosztuje od 7-10 zł. Sama praca rapidografem bardzo przypomina tę przy pomocy pióra. Minusem ozdabiania paznokci tym sposobem jest to, że wymaga on dużej wprawy i precyzji. Tusz nie schodzi tak łatwo jak mogłoby się wydawać. Wymaga wiele wysiłku by go usunąć. O szczegółach użytkowania samego narzędzia i sposobach zdobienia znajdziecie mnóstwo informacji w sieci. Kto wie może kiedyś zainspiruje mnie on do bardziej wnikliwego posta. 

WZORNIKI DO PREZENTACJI WZORNICTWA

Czyste wzorniki do prezentowania stylizacji paznokci, dzięki czemu można wykonać różne wzorki i zdobienia. Nadają się do zdobień przy użyciu żelu UV i akrylu. Niektóre wzorniki można dodatkowo opiłowywać, nadając im kształt kwadrata. Świetnie nadają się do ćwiczenia stylizacji paznokci. 

To tylko niektóre, z akcesoriów, jakie widziałabym u siebie. Zauważyłam, że im dłużej zajmuję się stylizacją paznokci przy użyciu lakierów hybrydowych, tym więcej potrzebnych rzeczy potrzebuję. Jestem przekonana, że z czasem ilość ta może jeszcze wzrosnąć. Zwłaszcza kiedy sięgnę po nowe lakiery, pyłki czy inne ozdobniki. 

To jednak jeszcze nie koniec mojego dzisiejszego posta. Pomyślałam, że tematyka akcesoriów do manicuru hybrydowego jest świetną okazją do zorganizowania dla Was niewielkiego rozdania.Do zgarnięcia są dwa zestawy do paznokci marki Neonail, w skład którego wchodzi baza, lakier kolorowy i top. Do każdego z nich dołączam jeszcze upominek niespodziankę. 

Aby wziąć udział w rozdaniu należy: 

* Być publicznym obserwatorem bloga 

* Zgłosić chęć udziału w rozdaniu.

Należy zgłaszać się według wzoru:

Obserwuję jako:

Biorę udział w rozdaniu.

E - mail:
Regulamin rozdania:

1. Sponsorem rozdania jestem ja - autorka bloga: magdaj84.blogspot.com

2. Rozdanie trwa od 24 stycznia do 31 stycznia 2016 roku do godz. 24,00

3. W rozdaniu może wziąć każdy, kto spełni warunki.

4. Zgłaszamy się w komentarzu pod postem wg podanego wzoru. 

5. Wszystkie koszty związane z przesyłką pokrywam ja, jako organizator rozdania. 

Wyniki ogłoszę w ciągu 3 dni od daty zakończenia rozdania i pojawią się w tym poście jak również 

informacja o wygranej zostanie przesłana na adres mailowy zwycięzców.


6. Zwycięzca ma 3 dni na zgłoszenie się do mnie drogą mailową na adres: magda.jerzyna@gmail.com 

i podanie danych do wysyłki nagrody. Jeśli zwycięzca nie skontaktuje się ze mną lub przekroczy 

ustalone 3 dni, nagroda trafi do kolejnej wylosowanej osoby.

7. Nagrodę wysyłam wyłącznie na terenie Polski.

8. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku, o grach i zakładach wzajemnych 

( Dz.U. z 2004 r. Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Zapraszam do udziału. 

Komentarze

 1. Obserwuję jako: Becomingbeauty
  Biorę udział w rozdaniu.
  E - mail: xhopefulx@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Obserwuję jako: xtina120

  Biorę udział w rozdaniu.

  E - mail: sylwia.jamrozik@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Rapidografu używała moja koleżanka na budownictwie, teraz ja poluję na niego do paznokci :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wzięłabym udział ale mieszkam w hiszpani ;<

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuję jako: Zakręcona

  Biorę udział w rozdaniu.

  E - mail: rudamiss1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Obserwuję jako: Senhora Elegante
  Biorę udział w rozdaniu.
  E-mail: karolina25-01@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jakoś nie jestem dobra w takich rzeczach, wiec zostawię wygraną dla innych :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Obserwuję jako: Żaneta Serocka
  Biorę udział w rozdaniu.
  E - mail: cytruska87@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Obserwuję jako: Gabriela Picheta
  Biorę udział w rozdaniu.
  E - mail: gabi292718@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Obserwuję jako: Nadia
  Biorę udział w rozdaniu.
  E - mail: jo-jo-a@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Obserwuję jako: In navy blue
  Biorę udział w rozdaniu.
  E - mail: innavyblue@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Powodzenia dla wszystkich uczestników!

  OdpowiedzUsuń
 13. Wstyd się przyznać, ale nigdy nie używałam hybryd, a że moja lampa po żelu leży nieużywana z wielką chęcią przetestuję to trio :).

  Obserwuję jako: Nie-codzienna blog
  Biorę udział w rozdaniu.
  E - mail: niecodziennaa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Obserwuję jako: kwiatowa isaura
  Biorę udział w rozdaniu.
  E - mail: zochazocha64@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje