Poradnik perfekcyjnej pani domu

Drogie moje, dzisiejszy post po raz kolejny chcę poświęcić tematyce organizacji o której miałyście okazję już czytać w jednym z moich poprzednich wpisów. Ostatnio postanowiłam sobie, że przystąpię do odgruzowania mojej przestrzeni. Jako, że nie uważam się za eksperta w tejże oto materii - sięgnęłam po kompendium - poradnik "Perfekcyjna pani domu" autorstwa Małgorzaty Rozenek. 
" Już dziś stań się
perfekcyjną panią swojego domu!

Sprzątanie nie jest celem. Celem jest ciepły, przytulny dom
dla ciebie i twoich bliskich oraz dla przyjaciół,
których zechcesz gościć.


W czystym domu mieszka się zdecydowanie lepiej, a doprowadzenie
czterech kątów do takiego stanu wcale nie musi być trudne.
Nieważne, czy mieszkasz w domu czy w kawalerce, wszędzie obowiązują
te same ogólne zasady dotyczące sprzątania.
Wykorzystaj profesjonalne rady Małgorzaty Rozenek 
i stwórz wokół siebie zorganizowany, uporządkowany świat,
w którym żyje się prościej i wygodniej.Poznaj triki, dzięki którym twój dom stanie się zadbany
i zacznie pachnieć czystością.
Perfekcyjna pani domu podpowie ci również, jak urządzić
wygodną sypialnię, elegancki salon oraz przytulny
i bezpieczny pokój dla dziecka." - rekomendacja książki.
Poradnik ten posiada twardą oprawę, opatrzoną wizerunkiem jego autorki. Zawiera 255 stron, pełnych wielu przydatnych informacji. 
Zawartość została podzielona na kilkanaście tematycznych części, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć interesujący nas temat. Wśród nich znalazły się takie rozdziały jak: 1. Podziękowania
 2. Wstęp
 3. Sprzątanie
 4. Przedpokój
 5. Kuchnia
 6. Jadalnia
 7.  Salon
 8. Sypialnia
 9. Garderoba
 10. Pokój dziecięcy
 11. Łazienka
 12. Balkon i taras
 13. Słowniczek.
Każda z części opatrzona jest wieloma pięknymi zdjęciami. Znalazły się tam informacje po jakie środki czystości możemy sięgać i jakie przyrządy nam pomogą w walce o porządek. Nie zabrakło także wskazówek, które czynności i z jaką częstotliwością należy wykonywać. Książka została uporządkowana w ten sposób, że jak zdążyłyście zauważyć niemal każdej części domu poświęcone zostało osobne miejsce, w którym autorka skupia się na trzech głównych aspektach: odgruzowanie, organizacja oraz dekoracja. Niemal przy każdej  nich zamieszczone zostały wskazówki jak radzić sobie z przeróżnymi sytuacjami, z którymi przychodzi nam spotykać się podczas sprzątania. 


Poradnik ten to kompendium wiedzy, z zebranymi informacjami - niewątpliwie przydadzą się one każdej, nie tylko początkującej pani domu. Przewodnik podobnie jak i " program Perfekcyjna pani domu nie jest skierowany tylko do niepracujących kobiet w tradycyjnych związkach. Jest dla wszystkich: singielek robiących karierę, samotnych matek, osób żyjących w rodzinach wielodzietnych i młodych ludzi, którzy właśnie wynajęli swoje pierwsze mieszkanie z kolegami."

 

Szczególnie do gustu przypadł mi rozdział poświęcony garderobie i sposobom jak ułożyć ubrania w swojej szafie. Najlepszym z nich jest taki, który pozwala szybko znaleźć to czego akurat potrzebujemy. Jak twierdzi autorka powołując się na słowa M. Stewart - nie istnieje jedna metoda porządkowania - każdy powinien znaleźć własną. 

 

Tak jak pisałam w poprzednim poście z tej dziedziny ubrania można uporządkować według rodzaju (spodnie ze spodniami, spódniczki ze spódniczkami), kolorów, tkanin ( jedwabie oddzielamy od wełny, a len od aksamitu); bądź zestawów, z których korzystamy na co dzień. Bardzo praktyczna jest segregacja według długości. Pod krótszymi ubraniami można zamontować dodatkową półkę lub ułożyć kartony z butami. 

 

Poradnik rozwiewa także wiele problematycznych tematów, z którymi spotyka się niemal każda pani domu. Mam tu na myśli między innymi to: jak złożyć koszulę? jak złożyć prześcieradło z gumką? jak ułożyć sztućce? jak złożyć ręcznik bez krawędzi? jak wyprasować spodnie i koszulę? 

 

Wszystkie zdjęcia, które możecie zobaczyć w poście pochodzą z poradnika M. Rozenek

Jak widzicie mojej drogie nie jest to książka do poduszki a raczej poradnik, po który możemy sięgnąć w problematycznych sytuacjach. Jest odpowiedzią na wiele dręczących nas pytań. Mimo, że początkowo zastanawiałam się nad kupnem tej książki, to teraz kiedy wreszcie do mnie dotarła absolutnie tego nie żałuję. 

Jeśli jesteście ciekawe, co jeszcze można znaleźć w poradniku nie pozostaje Wam nic innego jak tylko poznać ją w Empiku lub tak jak ja kupić ją sobie na własność.

A Wy znacie ten poradnik? Co o nim myślicie? Podoba Wam się?

Komentarze

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje