Paczuszkowo

Drogie moje, w dzisiejszym poście chcę pokazać Wam dwie przesyłki, które dotarły do mnie w piątek ale czekałam na ich nadejście od dawna. Pierwsza z nich pochodzi ze strony Sample City, gdzie jakiś czas temu wzięłam udział w teście plastrów Compeed. Do wypróbowania otrzymałam 1 plaster na pęcherze - średni, który natychmiast uśmierza ból i zapewnia szybkie gojenie.

Na stronie internetowej producenta  - www.compeed.pl znalazłam informację na ich temat: "COMPEED Plastry na pęcherze - średnie absorbują wilgoć i formują ochronną poduszeczkę, aby błyskawicznie złagodzić ból wywoływany przez pęcherze oraz zapewniają szybkie gojenie rany w optymalnych warunkach." Pełnowymiarowe opakowanie zawiera 5 sztuk. 
Sposób użycia:
 1. Umyj oraz osusz skórę przed zastosowaniem. Upewnij się, że skóra dotknięta zmianą nie jest tłusta od kremu bądź oliwki.
 2. Usuń dolną warstwę papierową unikając dotykania warstwy samoprzylepnej.
 3. Nałóż plaster mocno na zmienioną skórę, upewniając się, że brzegi plastra są dobrze dociśnięte.
 4. Pozostaw plaster aż do momentu, kiedy sam zacznie się odklejać. ( Uwaga: może pozostawać na miejscu nawet do kilku dni)
 5. Aby usunąć plaster: nie pociągaj do góry, tylko powoli rozciągaj go wzdłuż skóry, aż całkowicie się odklei. 
Jak zapewnia producent: " Hydrokoloidowe plastry na pęcherze działają jak druga skóra, absorbując wilgoć i formując ochronną poduszeczkę, aby:
 • Błyskawicznie złagodzić ból wywoływany przez pęcherz
 • Chronić pęcherz przed otarciami
 • Zapewnić szybkie gojenie rany w optymalnych warunkach
Jeden plaster utrzymuje się na miejscu przez kilka dni. W indywidualnych przypadkach czas ten może się różnić."Pełen asortyment produktów COMPEED jest do nabycia w dobrych aptekach na terenie kraju, a wybrane produkty do stóp w drogeriach Rossmann. 

W ofercie znajduje się całe mnóstwo produktów:
 • plastry na pęcherze:
 • plastry na pęcherze, średnie
 • plastry na pęcherze, wąskie
 • plastry na pęcherze Extreme, średnie
 • plastry na pęcherze na piętę Jordi Labanda
 • produkty przeciw pęcherzom:
 • kojące plastry przeciw pęcherzom z Aloe Vera
 • sztyft przeciw pęcherzom
 • plastry na odciski:
 • plastry na odciski, średnie
 • plastry na odciski między palcami
 • aktywne plastry na odciski z kwasem salicylowym, średnie
 • aktywne plastry na odciski między palcami z kwasem salicylowym
 • nawilżające plastry na odciski, średnie

W momencie, kiedy spotykamy się z plastrami Compeed nasuwa się wiele pytań: do czego tak naprawdę są przeznaczone? czym są pęcherze? Jak powstają? Jak je leczyć i zapobiegać? 

Plastry te przeznaczone są do walki z pęcherzami, łagodzenia bólu oraz ich ochronie. Każdy z nas doskonale wie, czym są pęcherze. Każdy nie raz posiadał bolesne, wypełnione płynem zmiany które pojawiają się jako reakcja skóry na ucisk i tarcie a w wyniku ich otwarcia towarzyszy im zakażenie oraz silny ból. Na ich powstanie ma wpływ noszenie źle dopasowanych butów. 

Leczenie zmian chorobowych może potrwać nawet kilka dni. Polega na ochronie zmienionej skóry przed dalszym ocieraniem . Aby zapobiec ich powstawaniu należy chronić wrażliwe miejsca, zanim pęcherze się pojawią. Tarcie można ograniczyć nosząc cienkie skarpetki oraz stosując środki zapobiegające ich tworzeniu się. 

 Druga natomiast pochodzi z EveryDay me, wewnatrz której znajdowała się 1 sztuka kapsułek Ariel Power Capsules - Mountain Spring. Na stronie producenta znajduje się informacja iż, " Kapsułki Ariel Power to połączenie innowacyjnych rozwiązań, zapewniające efekt i wygodę zastosowania, których oczekujesz od małych i skutecznych technologii. Kapsułki Ariel Power to: najbardziej skoncentrowany detergent Ariel w historii, o pojemności zaledwie 28 ml, w jednej kapsułce; trzykrotnie bardziej skoncentrowane działanie piorące, usuwanie plam i ożywianie kolorów.
Zastosowanie: aby osiągnąć efekt nieskazitelnego prania 1. Włóż kapsułkę Ariel Power bezpośrednio do bębna pralki. 2. Włóż do pralki brudne pranie. 3. Kapsułka ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu i usunie wiele rodzajów uporczywych plam. Podobnie jak w przypadku innych detergentów na użytek domowy."

Dostępny jest w opakowaniach: 16 szt., 32 szt., 38 szt.

A Wy znacie te produkty? Miałyście okazje je wypróbować? A może podobnie jak ja otrzymałyście je do testowania?Komentarze

 1. jeśli wybiorę się na jakąś całonocną imprezę to będę pamiętała o tych plastrach, mam tendencję do pęcherzy ,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie próbowałam, bo póki co nie mam pęcherzy.

   Usuń
 2. ooo do mnie zawitały te same paczuszki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Plastrów Compeed używam od kilku lat, oczywiście okazjonalnie. To taka "druga skóra", rewelacyjne działąnie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje