Gdzie warto zabrać swoje dziecko...?

Drogie moje, początkowo koncepcja dzisiejszego posta była zdecydowanie inna jednak po dłuższym zastanowieniu doszłam do wniosku że jest to odpowiednia pora by pochylić się nad niezwykle istotnym obecnie tematem. Jak wiecie lada dzień dzieciaki zakończą rok szkolny i na dobre rozpoczną się wakacje. Choć sama jeszcze nie jestem rodzicem doskonale zdaję sobie sprawę, że wielu z nich zadaje sobie pytanie - w jaki sposób zagospodarować dzieciom czas wolny? Niektórzy mają na tyle szczęścia, że stać ich na zapewnienie swoim pociechom kilku tygodniowego pobytu w polskich lub zagranicznych kurortach. Inni natomiast muszą we własnym zakresie zapewnić rozrywkę dzieciom, w przerwach pomiędzy domowymi obowiązkami - kiedy to jedynie w weekend mogą pozwolić sobie na opuszczenie domu. Stąd właśnie ten wpis. Pomyślałam sobie bowiem, że warto wskazać zapracowanym rodzicom odpowiedni kierunek a więc miejsca gdzie można spędzić z najmłodszymi czas  w ciekawy sposób bez wydawania kroci. W dzisiejszym poście chcę zwrócić Waszą uwagę na dwa miejsca, gdzie można zabrać dzieci. Z obserwacji wiem, że oba wzbudzają u najmłodszych wielkie emocje i bardzo je ekscytują. 

Pierwszym z nich jest Park Edukacji i Rozrywki noszący miano "Farmy Iluzji". Całe to przedsięwzięcie powstało w miejscowości o nazwie Mościska, koło Woli Życkiej ( woj. mazowieckie) i zajmuje powierzchnię kilku hektarów. Park ten jest miejscem pełnym atrakcji dla dzieci i dorosłych w postaci dziesiątek eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczających ludzkim zmysłom. Najbardziej popularnym miejscem jest Latająca Chata Tajemnic w której każdy obserwator doświadcza fizycznie co znaczy różnica między tym co widzimy a tym co odczuwamy.

Zdjęcie: Źródło

Farma ta jednak jak wspomniałam nie jest jedynie miejscem nauki. Można tam również wypocząć i się pobawić. Służą ku temu liczne atrakcje w postaci labiryntu, placów zabaw, boisk sportowych, plaży i  ognisk. 

Zdjęcie: Źródło
Drugie miejsce, o którym dzisiaj chcę wspomnieć jest jedyna tego typu atrakcją na skalę kraju. Powstało ono stosunkowo niedawno, bowiem działalność rozpoczęło zaledwie od 30 maja 2014 r. Mowa w tym momencie o rodzinnym parku tematycznym określanym mianem Magicznych Ogrodów, które zlokalizowane są w Trzciankach k. Janowca ( woj. lubelskie). Czekają tam Smoki, Kwiatole, ziemne skrzaty Bulwiaki, Krasnoludy, Gobliny, bajkowe ptaki oraz wiele innych postaci. 

Zdjęcie: Źródło
Zdjęcie: Źródło
Mam nadzieję, że choć odrobinę udało mi się pomóc Wam w organizacji czasu wolnego Waszych pociech. Oczywiście post ten miał na celu tylko wskazać Wam odpowiedni kierunek. W celu poszukiwania nieco większej informacji odsyłam do odwiedzenia stron internetowych powyższych atrakcji turystycznych, które w pełni pozwolą zaplanować pobyt. Wszystkich tych z Was, którzy mięli okazję już odwiedzić wspomniane przeze mnie miejsca zachęcam do podzielenia się swoimi wrażeniami.

Komentarze

 1. sama chętnie znalazłabym się w takim cudnym parku rozrywki

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się że podoba się Wam wpis dotyczący parków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooooo już wiem, gdzie zabiorę swoją dzieciarnię. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super miejsce do zabawy. Na dodatek blisko Warszawy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje