Systemy bezpieczeństwa w domach - wideodomofony

Mój blog w znacznej mierze zdominowały kosmetyki, ale nie ukrywam że jestem również fanką elektroniki. Interesuję się nowinkami technologicznymi, na ile jest to możliwe staram się podążać za aktualnymi trendami, a tym samym kupować coraz to nowe gadźety. Lubię wiedzieć,  co pojawia się na rynku i czemu warto poświęcić uwagę. Dziś mam dla Was post, w którym opowiem o wideodomofonach. 


Wydaje mi się, że jest to temat na czasie, choć może nie do końca rozpropagowany. Nie mniej jednak prawdą jest, że tego typu system kontroli dostępu jest niezwykle praktycznym i funkcjonalnym narzędziem,  służącym do identyfikacji osób na zewnątrz. Szczególnie przydatny bywa w przypadku budynków, gdzie niemożliwa jest obserwacja przez okno lub pomieszczenie mieszkalne jest oddalone znacznie od drzwi wejściowych. Oczywiście jak wiadomo nie od dziś,  kupno elektroniki użytkowej niesie za sobą wiele wyzwań. Warto więc wiedzieć na co zwrócić uwagę, decydując się na kupno wideodomofonu. 

Podstawą w przypadku tego typu urządzeń jest żywotność i odporność na szereg niekorzystnych czynników, co wiąże się z wykorzystaniem wyłącznie wysokiej klasy surowców produkcyjnych i zaawansowanych pod względem technologicznym komponentów. To jednak nie wszystko. Drugim, choć nie mniej ważnym aspektem jest funkcjonalność. Krótko mówiąc, wideodomofon powinien być maksymalnie funkcjonalny. Zatem można wiele od niego wymagać, jak chociażby tego by dodatkowo pełnił funkcję całodobowego monitoringu, posiadał detektory ruchu, nagrywał wiadomości głosowe czy dawał możliwość zdalnego kontrolowania sytuacji wewnątrz i na zewnątrz gospodarstwa domowego. Prawda, że taka wizja brzmi kusząco? Kto z  nas nie chciałby mieć w zasięgu ręki choćby namiastki władzy, jaką daje wideodomofon? 


Ja z całą pewnością chciałabym, jednak zaraz nasuwają mi się wątpliwości - czy było by mnie na to stać? Tymczasem okazuje się, że nie trzeba mieć wypchanego portfela, by móc sobie pozwolić na montaż wideodomofonu, który korzystnie wpłynie na poprawę poczucia bezpieczeństwa  i poziom ochrony posesji. Podstawowe modele do domów jednorodzinnych można już kupić za mniej niż 1000 zł. Nie mniej jednak warto porównać specyfikę modeli i przekonać się, że warto wybrać sprzęt nie koniecznie z tzw. najniższej półki. Bowiem wraz z wyższymi kosztami idzie w parze znacznie więcej funkcjonalności a tym samym uwzględnienie większej ilości potrzeb i spełnienie oczekiwań klienta.  

Z punktu widzenia zwykłego zjadacza chleba może wydawać się to trudne do zrealizowania. Na szczęście na rynku funkcjonują firmy, dla których tego typu zlecenia to chleb powszedni lub jak kto woli bułka z masłem. Jedną z nich jest producent a zarazem właściciel marki 5tech.pl, działający w branży elektroniki użytkowej od 2014 r.


Firma posiada siedzibę w Krakowie, przy ulicy Topografów 40. Tam tez uruchomiła ścianķę prezentacyjną, pozwalając klientom na żywo poznać możliwości oferowanych przez siebie produktów. Stara się zaprezentować doskonałą jakość, najnowsze rozwiązania technologiczne oraz nowoczesny design, a wszystko to w atrakcyjnych cenach. Jednocześnie wychodzi do klienta, oferując fachowe doradztwo technologiczne, pomoc w doborze i konfiguracji sprzętu oraz dostosowanie go do  indywidualnych potrzeb klienta. 

A co Wy myślicie o wideodomofonach? Uważacie je za przydatne czy raczej za zbędny wydatek? Jeśli już miałybyście kupić wideodomofon to jaki? Tani czy raczej funkcjonalny? 


*Artykuł sponsorowany 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje