Zakupy dla mamy i dziecka w jednym miejscu - sklep 3kiwi.pl

Jestem chyba ostatnią osobą, którą posądziłabym o post, dotyczący dzieci. Pamiętam, że lata temu, na początku mojej blogowej drogi, pojawił się wprawdzie jeden, w którym to pokazałam kilka propozycji ubranek dla niemowląt na szczególne okazje i prezentów na uroczystość chrztu, ale potem na dłuższy czas zapanowała cisza. Do czasu. Z biegiem lat, jak dzieci w mojej rodzinie rosły, nieustannie pojawiał się problem związany z doborem odpowiedniego upominku dla nich. Nigdy nie uważałam tego zadania za proste do wykonania. Odkąd sięgam pamięcią dużą wagę przywiązywałam do wyboru upominków dla bliskich. Nie lubię iść na łatwiznę a tym samym nie stawiam na oczywiste rozwiązania. Szukam raczej czegoś zaskakującego, oryginalnego, z czym dotąd jeszcze nie mięli okazji się spotkać. O ile w przypadku upominku dla osoby dorosłej, sprawa wydaje się prostsza i daje szersze pole manewru, tak z dzieckiem w mojej opinii już tak nie jest.


Ilekroć zbliżały się urodziny, Gwiazdka czy inna okazja, wymagająca wręczenia choćby najmniejszego prezentu, zachodziłam w głowę, co powinnam wybrać. Upominek miał przecież nie tylko spodobać się maluchom, ale przy tym być również oryginalnym. A skoro mnie wybór nastręczał nie lada trudności, pomyślałam że dobrym pomysłem będzie stworzenie tekstu o tym, co kupić dziecku, które prawdopodobnie już na początku swojego jeszcze bardzo krótkiego życia, jest w posiadaniu wszystkich najmodniejszych zabawek, jakie są dostępne na rynku. Dzieci uwielbiają wszystko to, co jest kolorowe i przyciąga wzrok. Ja jednak wiem, że sam design to nie wszystko. Zabawka powinna być w pełni bezpieczna, dostosowana do wieku dziecka, kreatywna a teraz w dobie mody na eco również przyjazna dla środowiska. 


Oczywiście dzieci to nie tylko zabawki a prezent wybrany z myślą o nich nie musi być czymś kupionym z myślą o zabawie. Jak wiadomo informacja o ich pojawieniu się na świecie zmienia wszystko w życiu przyszłych rodziców i bliskiej rodziny. Jeszcze na długo przed ich narodzeniem zaczynają się przygotowania, mające na celu stworzenie im odpowiedniej strefy, w której będą mogły poznawać świat i uczyć się samodzielności. Wiąże się z tym zatem kupno odpowiednich mebli, akcesoriów i dodatków, co niejednego może przyprawić o zawrót głowy. Nagle zmieniają się priorytety a numerem jeden na liście najpotrzebniejszych przedmiotów staje się wyposażenie dziecięcego pokoju, fotelik samochodowy czy komplet ubranek. 


Choć lista niezbędnych rzeczy, wydaje się nie mieć końca to chyba jedną z najbardziej oczywistych jest wybór wózka. Przy wyborze konkretnego modelu nie powinien jednak decydować wyłącznie kolor czy wygląd. Powinien być przede wszystkim bezpieczny, wygodny i funkcjonalny. W przypadku noworodków i niemowląt najlepszym wyborem jest wózek gondola z regulowanym oparciem i składaną budką, której rola polega na ochronie przed słońcem lub wiatrem. Dobrze kiedy wyposażony jest również w regulowaną a zarazem przekładaną rączkę, pozwalającą dopasować ją do naszego wzrostu i ustawić wózek tyłem do promieni słonecznych czy strug deszczu. Z praktycznego punktu widzenia dobrze byłoby gdyby posiadał odpinaną tapicerkę, którą można w dowolnym momencie uprać. Bardzo ważna jest także dobra amortyzacja i niezawodne hamulce, niezależnie od ukształtowania powierzchni. Ogromną popularnością wśród przyszłych rodziców cieszą się modele 3in1, które pozwalają ograniczyć ilość potrzebnych sprzętów, z łatwością przekształcając wózek w poręczne nosidełko czy spacerówkę. 

Po tym jak już rodzic wybierze wózek dostosowany do swoich potrzeb i dziecka, prędzej czy  później pojawi się kwestia, jaką są podróże autem z dzieckiem a tym samym musi zmierzyć się z fotelika samochodowego. Podróże z dzieckiem są przecież nieodłącznym elementem życia każdego rodzica. Wybór fotelika nie może być tu przypadkowy. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie a właściwa decyzja w konsekwencji może uratować życie dziecka. Fotelik dopasowuje się nie tylko pod względem kolorystyki, pasującej do tapicerki auta. Powinien spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa i zapewnić komfort podróżowania a tym samym być dostosowanym do wieku i wzrostu dziecka. 


Po tym, jak już wybierzemy wózek czy fotelik przychodzi pora na wyposażenie pokoiku dziecięcego, który przecież  w niczym nie ustępuje żadnemu innemu pomieszaniu w domu. Zadanie choć pozornie może wydawać  się łatwym, to tak nie jest. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność tego pomieszczenia i to by rosło ono wraz z jego małym mieszkańcem. Jednak na początku w dużej mierze jest tak, że każda przyszła mama mebluje pokoik dziecięcy trochę pod siebie, realizując tym samym swoje niespełnione marzenia. Wybierają najlepszej jakości produkty, dbają o efektowny wystrój i bezpieczeństwo. Mają świadomość, że wygląd wnętrza ma ogromny wpływ na jego rozwój. Takim dobrym rozwiązaniem jest tu inwestycja w funkcjonalny mebel, jakim jest łóżeczko, które będzie rosło wraz z dzieckiem. Do tego niezbędnymi okazują się być mebelki, spełniające wszystkie normy. To jednak tylko  sprzęty jakie można znaleźć na stronie sklepu: www.3kiwi.pl/ O istnieniu niektórych takich jak chociażby kosze Mojżesza, dowiedziałam się zupełnie przypadkiem. Nie ukrywam jednak, że wszystkie dostępne tam sprzęty, akcesoria i dekoracje, pozwalają na stworzenie pięknego wnętrza z duszą, dostosowanego do potrzeb dziecka. 

Myli się ten, kto sądzi że na tym koniec. Oferta sklepu dostosowana jest nie tylko do potrzeb maluchów. Nie brak tam również produktów dla rodziców, którzy chcieliby zapewnić swoim pociechom wszystko co najlepsze. 

*Post sponsorowany

Komentarze

  1. fajna idea, w końcu rodzice na pewno by chcieli kupować w jednym miejscu i akcesoria dla siebie i dla malucha :) chętnie bym tam zamówiła sukieneczki dziecięce i jakąś torbę na spacery z wózkiem :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje