Czy tworzenie sklepów internetowych rzeczywiście jest takie proste?

Każdy z nas z pewnością pamięta dzień, w którym po raz pierwszy robił zakupy online. Choć w moim przypadku od tego momentu upłynęło mnóstwo czasu, wracam myślami do towarzyszących mi wówczas emocji. Byłam pewna obaw, czy wszystko przebiegnie tak jak powinno, czy uda mi się sfinalizować transakcję a pieniądze trafią na właściwe konto. Dziś może to wydawać się Wam śmieszne i nie ukrywam, że sama też delikatnie uśmiecham się na myśl, o towarzyszących mi wówczas wątpliwościach, ale teraz nie wyobrażam sobie bym mogła robić zakupy w inny sposób, jak tylko online. 

Kupuję tak mnóstwo rzeczy. Początkowo były to kosmetyki, niektóre części garderoby, książki, zabawki nawet elektronika. Nawet, kiedy pierwsze zakupy online były już za mną zarzekałam się, że nigdy w życiu nie zdecyduję się na kupno spodni czy butów, jednak na nie w końcu też przyszła pora. Nie działo się to bez przyczyny. Zakupy przez Internet wygrały, z tradycyjnymi, w przedbiegach. Skusiły mnie konkurencyjnymi cenami, bogatszą ofertą, a przede wszystkim tym, że by je zrobić nie musiałam opuszczać wygodnego fotela. Wystarczyło kilka minut na przejrzenie całej dostępnej oferty, kliknięcie przycisku myszy a potem tylko oczekiwanie na kuriera. 

Nikogo pewnie nie zdziwi więc to, że w pewnym momencie mojego życia zamarzyłam o tym, by kiedyś wejść w posiadanie własnego sklepu internetowego, który przecież w obecnych czasach jest podstawą wielu biznesów. Zakupy internetowe, dzięki takiej formie stały się dużo wygodniejsze, pozwalają oszczędzać czas i pieniądze. Można bowiem w przeciągu kilku minut poznać oferty wielu sklepów, porównać ceny bez wychodzenia z domu i wielogodzinnego błąkania się po sklepach, które w rezultacie i tak kończy się tym, że wracamy wściekłe i bez tego, co zamierzałyśmy kupić. Zakupy online wydają się być zatem idealnym wyjściem z tej sytuacji. Mnie jako osobie, która na sklepy internetowe patrzy wyłącznie przed pryzmat, robionych w nich zakupów, wydawało się że tworzenie sklepów internetowych to bułka z masłem. Dopiero kiedy pochyliłam się nad tym bliżej, okazało się że wcale nie jest to tak proste jak można by przypuszczać. 

Potencjalni klienci mają obecnie wysokie wymagania i oczekują usług na najwyższym poziomie. Oczywistym więc jest, że nie można zlecić przygotowania sklepu osobom niekompetentnym, które nie posiadają doświadczenia w tej dziedzinie. Najrozsądniej więc było by zwrócić się do agencji SEO, która opracuje doskonale funkcjonujące sklepy, wzbudzające zaufanie klientów i wysoko plasujące się w wynikach wyszukiwarki Google. To jednak nie jedyne, na co powinnyśmy zwrócić uwagę chcąc posiadać nowoczesny sklep internetowy, mający przynieść nam z czasem wymierne korzyści. Musimy zadbać o to by prowadzony sklep był doskonałym kanałem sprzedaży, docierającym do szerokiego grona klientów, przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Tego nie zapewni nam pierwsza lepsza osoba z ulicy. Po raz kolejny więc wracamy do jakże istotnej kwestii, jaką jest inwestycja we właściwych ludzi i ich kompetencje. 

Choć mogłoby się wydawać, że to już wszystko czego potrzeba by zaspokoić oczekiwania potencjalnych klientów, to jest jeszcze coś i każdemu właścicielowi przyjdzie się z tym prędzej czy później zmierzyć. W obecnych czasach nie wystarczy być widocznym w sieci czy docierać do wielu ludzi przez cały tydzień. Dawno minęły czasy, kiedy ludzie robili zakupy przed monitorem pc. Teraz wykorzystują każdą wolną chwilę, by szukać tego, co aktualnie chcą kupić. Nie zawsze maja więc w zasięgu ręki komputer. Przeglądają oferty sklepów na tym, czym aktualnie dysponują. Zazwyczaj są to smartfony i tablety. Każdy liczący się właściciel sklepu musi więc zadbać, by jego oferta była obecna również na urządzeniach mobilnych.

Jak widać stworzenie takiego dobrze prosperującego sklepu internetowego, nie należy do najłatwiejszych ale nie jest też niemożliwe. Jeśli więc chciałbyś mieć sklepu internetowego, który nie tylko cieszył by oko pięknem grafiki, ale również przyciągał klientów i co najważniejsze przynosił zadowalający dochód, wystarczy dysponować odpowiednim zasobem gotówki i zgłosić się do Afterweb, gdzie o to wszystko zadba wykwalifikowany personel. Od podstaw zaprojektuje i wdroży sklep, wykorzystując w tym celu trzy pakiety dostosowane do Waszych potrzeb i zasobności portfela, jednocześnie dając półroczną gwarancję, wsparcie techniczne techniczne oraz fachowe doradztwo przez cały okres realizacji projektu. 

A Wy myśleliście kiedykolwiek o własnym sklepie internetowym? 

* Artykuł sponsorowany

Komentarze

 1. Ani przez chwilę nie miałam wrażenie, że tworzenie takiego sklepu jedt łatwą sprawą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy o własnym sklepie nie myślałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak się robi na zwykłym szablonie to w miarę ok.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja do tej pory nie zdecydowałam się jeszcze na zakup spodni online, zawsze jednak wolę przymierzyć je w sklepie i mieć pewność zakupu niż bawić się w wymiany rozmiarów i odsyłki, hah.

  Pozdrawiam!

  zofia-adam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tak.. Sklep internetowy wymaga wiedzy, pracy i zaangażowania!

  OdpowiedzUsuń
 6. sklep internetowy to ciężki kawałek chleba... początki sa najgorsze, a z czasem już jakoś leci. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. też sądziłam że stworzenie sklepu nie będzie trudne, są gotowe szablony, zdjęcia się pstryknie, przepisze to co na etykiecie w opisie i tyle, ale to jednak orka na ugorze ;) jeszcze w międzyczasie komputer mi padł, naprawa bezsensowna, więc płaciłam tylko za odzyskiwanie danych by paca nie poszła na marne

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje