Pozycjonowanie stron internetowych

Początki mojego bloga sięgają roku 2013. Wówczas jednak znacząco różnił się on formą od tego, co możecie oglądać teraz. Teksty i zdjęcia dalekie były, od tych które pojawiały się u innych blogerów. Nie wiele wiedziałam, czym powinnam kierować się prowadząc bloga. Nic więc w tym dziwnego, że popełniałam błędy. 


Potrzebowałam czasu, by zrozumieć, że stawianie ilości postów ponad ich jakością, nie jest najlepszym kierunkiem. Śledziłam poczynania innych blogerów i zaczęłam dostrzegać znaczącą różnicę, pomiędzy ich twórczością a moją. Na początek postawiłam popracować nad jakością zdjęć i tekstów. Wydawało mi się, że to wystarczy bym mogła zyskać większą ilość obserwatorów. Niestety nie przyniosło to tak spektakularnych efektów, na jakie liczyłam. Nie osiadłam jednak na laurach i nadal poszukiwałam informacji o tym, co powinnam zrobić, by blog plasował się na pierwszych miejscach w wyszukiwarkach a tym samym docierał do szerszego grona odbiorców. 

Podczas jednego takiego researchu natknęłam się na zdanie - jeśli nie ma czegoś w Google to znaczy, że nie istnieje - które do dziś dnia zapadło mi w pamięci. Wówczas stało się dla mnie jasnym to, że powinnam zwrócić uwagę na pozycjonowanie stron internetowych: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ Niestety byłam w tej dziedzinie zupełnie zielona. Postanowiłam wówczas zadać sobie trochę trudu i poszukać informacji o tym, czym jest pozycjonowanie i jakie kroki powinnam podjąć. Za konieczne uznałam więc dotarcie do definicji pozycjonowania stron i SEO. Jeśli chcecie pójść w tym kierunku, również powinniście to zrobić.


Zanim jednak zaczęłam interesować się tematem pozycjonowania, wydawało mi się że nie będzie to takie trudne. Tymczasem prawda okazała się zupełnie inna, więc wbrew oczekiwaniom wielu z Was nie znajdziecie tu wskazówek, jakie działania podjąć by Wasze strony wysoko pozycjonowały się w wyszukiwarkach. Niektórym może się teraz wydawać, że skoro w sieci istnieję od dobrych 7 lat to Internet i takie zagadnienia jak pozycjonowanie czy seo nie powinny być mi obce. Niestety nie jest to tak proste, jak wielu mogłoby się wydawać. Moja wiedza na temat nawet po tylu latach nadal jest nijaka. Zamiast więc silić się na poradnik, w temacie o którym nie mam pojęcia pomyślałam, że w razie potrzeby odeślę Was do ludzi, zajmujących się zawodowo pozycjonowaniem. 


Jeśli więc dotarliście do tego miejsca, zakładam że potrzebujecie pomocy w tej dziedzinie. Odsyłam więc Was do firmy AFTERWEB, skupiającej specjalistów i entuzjastów SEM (SEO i PPC), którzy na rynku działają od 2008 roku. Za cel postawili sobie dążenie do wyższego standardu SEO i PPC w Polsce. Lata ciężkiej pracy zaowocowały spektakularnym doświadczeniem, coraz wyższymi kwalifikacjami  a tym samym skutecznym pozycjonowaniem stron www w wyszukiwarkach i prowadzeniem kampanii Google Adwords. 

Dla niektórych z Was definicja pozycjonowania i płynące z niego korzyści, nadal mogą być niejasne. Pora więc bym powiedziała Wam, co możecie zyskać dzięki takim działaniem. Na początek warto wymienić chociażby możliwość pozyskiwania nowych klientów, stabilną pozycję, przewagę nad konkurencją, prestiż i rozpoznawalność.  Jeśli macie jeszcze dylematy, jestem przekonana, że korzyści płynące z powierzenia losu swojej strony w ręce profesjonalistów, pozwolą Wam podjąć decyzję. 

A jak wygląda Wasza wiedza z zakresu pozycjonowania? Same się tym zajmujecie? A może zdajecie się na innych? Macie jakieś rady dla blogerów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pozycjonowaniem? 

                                                     * Artykuł sponsorowany

Komentarze

 1. Pozycjonowanie jest obecnie bardzo ważne, aczkolwiek nie jest to proste zagadnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja wiedza w tym temacie niestety jest znikoma, dlatego takie posty są mi bardzo pomocne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie to niestety czarna magia, choć pewnie prowadząc bloga dobrze poznać sposoby pozycjonowania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja cały czas się uczę pozycjonowania i raz idzie mi lepiej raz nieco gorzej, ale do przodu :P

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuję Ci za ten post, był bardzo pomocny, ponieważ dla mnie to też czarna magia.
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 6. Staram się pisac trochę pod SEO, ale głównie zależy mi jednak na tym, by tekt był przyjemny w odbiorze ;) a by pozyskać czytelników działam aktywnie w internecie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy wpis. Też muszę trochę się poduczyć w tym temacie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo przydatny post :) Na pewno wiele osób skorzysta z tego wpisu :)

  https://profashionworld.blogspot.com/2020/08/sukienka-w-cetki-leoparda.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Ważna sprawa, szczególnie dla osób mających sklep internetowy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Warto zadbać o dobre pozycjonowanie niezależnie od tego, czy prowadzimy bloga, czy stronę firmową. Dobra widoczność w sieci potrafi zdziałać cuda. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pozycjonowanie stron to póki co dla mnie czarna magia 😅

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje