Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Ucz się metodą e-learningową. Poznaj kurs on-line z certyfikatem i zaświadczeniem MEN.

O tym, że Internet daje wiele możliwości wiedziałam od zawsze. Był nawet taki czas, kiedy wydawało mi się, że zdołałam poznać je wszystkie. Teraz jednak zaczynam się zastanawiać - czy aby na pewno? Kilka dni temu bowiem dowiedziałam się o istnieniu Centrum Rozwoju Personalnego, które choć swoją siedzibę ma we Wrocławiu, otwiera swoje podwoje przed każdą z nas. Brzmi intrygująco, prawda?


Wiele z Was z pewnością zastanawia się teraz, w jaki sposób jakaś firma, zlokalizowana kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania wielu z nas może tak znacząco wpłynąć na nasze życie. Do niedawna jeszcze dla mnie samej stanowiło to zagadkę. Wszystko stało się jasne w momencie, kiedy przyjrzałam się bliżej ofercie Centrum Rozwoju Personalnego. 

Okazało się, że placówka ta nie jest taką, jakich wiele na rynku. Umożliwia ona bowiem każdemu z nas zdobycie nowych umiejętności w prosty i zarazem wygodny sposób, bez konieczności wychodzenia z domu.

Przez to, że kursy realizowane są metodą e-learningową, stają się one atrakcyjne dla wszystkich bez wzgledu na miejsce zamieszkania. Lokalizacja placówki jak zatem widzicie nie jest tu żadną przeszkodą, by podnosić kwalifikacje.


Do dyspozycji mamy obecnie ponad 50 kursów, które zostały wyselekcjonowane w taki sposób, by sprostały oczekiwaniom pracodawców i specjalistów ds. rekrutacji. 


W obliczu tak wielu dostępnych kursów,  nie mogłam z nich nie skorzystać. Jednak trochę to trwało zanim zdecydowałam się na któryś z nich. Ostatecznie wybrałam dla siebie kurs wizażu. Przyznam jednak, że wybór do najłatwiejszych nie należał i prócz niego miałam jeszcze kilka innych typów. Ostatecznie chęć posiadania wiedzy z tej własnej dziedziny zwyciężyła. Kluczowe znaczenie miała dla mnie też oszczędność czasu i pieniędzy. W porównaniu do tradycyjnych metod nauki, wizja braku konieczności dojeżdżania i odbywania kursu w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, podziałała niezwykle zachęcająco.


Nikogo więc pewnie nie zaskoczę, jeśli powiem, że natychmiast po otrzymaniu dostępu do platformy dla kursantów zalogowałam się do wybranego kursu. Byłam bardzo ciekawa, jak wygląda metoda e-learningowa. Okazało się, że kurs składa się z wiedzy teoretycznej, podzielonej na poszczególne moduły tematyczne, których zwieńczeniem sa testy sprawdzające. Organizatorzy kursu nie narzucają nikomu z nas, sposobu w jaki mamy przyswajać wiedzę. To już zależy tylko od nas. Nie będę jednak Wam tu, o nich pisać i przekonywać o wyższości jednej z nich nad drugą. Same wiecie, co dla Was jest najlepsze dlatego też decyzję o wyborze odpowiedniej, dostosowanej do potrzeb, pozostawiam Wam.

Mogę zdradzić tymczasem, że jeszcze tego samego dnia - kiedy uruchomiono mój dostęp do platformy dla kursantów - zabrałam się za zgłębianie wiedzy z zakresu wizażu a następnie rozwiązywanie testów sprawdzających. Początkowo sądziłam, że nie potrwa to długo. Zajrzę na chwilę, zobaczę jak to wygląda i wrócę w jakiejś wolnej chwili. Okazało się jednak, że kurs niezwykle mnie zainteresował i nie potrafiłam się od niego oderwać. Z ciekawością chłonęłam moduł po module, by sprawdzić swoją wiedzę, przy pomocy testów,  znajdujących się na końcu każdego z nich. W rezultacie udało mi się uzyskać ponad 90 % poprawnych odpowiedzi ( takie minimum to 70 %), co uprawnia mnie do odbioru  dyplomu ukończenia i zaświadczenia Ministra Edukacji Narodowej.


Na sam koniec pozostało mi tylko wypełnić stosowne oświadczenie i oczekiwać listonosza, który w przeciągu 14 dni dostarczy mi wspomniane już dokumenty.  To oczywiście tylko jedna z metod dostawy, z jakich możecie skorzystać. Za dodatkową opłatą wybór ten jest znacznie bogatszy a czas oczekiwania, dużo krótszy. W zależności od potrzeb możecie zdecydować również o języku, w którym dyplom zostanie dla Was sporządzony.Nauka tą metodą była dla mnie zupełnie nowym a zarazem ciekawym doświadczeniem. Dzięki niej zyskałam  wiedzę, na zdobycie której przy obecnym systemie pracy, nie mogłabym sobie pozwolić. Z pewnością więc nie będzie to moje ostatnie spotkanie z tego typu kursami.

A Wy znacie tę metodę zdobywania wiedzy i podnoszenia swoich kwalifikacji? Miałyście okazję już ją poznać? Zdobyłyście przy pomocy tej metody jakieś nowe umiejętności? Co o niej sądzicie?

* Artykuł powstał w ramach współpracy

Komentarze

 1. Te kursy e-lerningowe i świadectwo MEN to jest jakaś kpina ;p ...kurs trenera personalnego, kurs makijazu przez internet przez czytanie? :P Serio?! :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Thanks for the beautiful post! Have a nice day)

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale jak to... certyfikat czego po tym dostałaś? :D

  OdpowiedzUsuń
 4. wonderful review dear, thanks for sharing, xo

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet nie wiem co mam o tym myśleć haha :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Oh very great review darling
  Great products
  xx

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysł ciekawy, ale nie wiem czy bym chciała się dostać w ręce kogoś tylko po takim kursie :P Raczej sama teoria nigdy nie zastąpi praktyki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kursy przez internet brzmi całkiem spoko ale jakoś do końca mnie to nie przekonuje, nie da się nauczyć wszystkiego przez internet potrzeba też zajęć praktycznych. Uczęszczałam na kurs manicure i teorii było zaledwie kilka godzin na pierwszym spotkaniu reszta to były wszystko ćwiczenia praktyczne, podobnie z kursem przedłużania rzęs. Nie zbyt to do mnie przemawia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy wpis. Swego czasu również korzystałam z kursów internetowych, dzięki czemu zdobyłam wiele cennego doświadczenia.
  Aktualnie otwieram swoją firmę. Miałam problem ze znalezieniem dobrej księgowości, ale szybko znalazłam księgowość oczywiście online ifirma

  OdpowiedzUsuń
 10. W końcu, długo wypatrywałam witryny tego typu, muszę zapisać sobie odnośnik oraz częściej tutaj wchodzić. Moja znajoma na pewno będzie pokrewnego zdania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)

Internetowa wyszukiwarka ofert pracy

POSTAW KAWĘ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Copyright © Magda bloguje